12-0 ! Kluci U17 si udrželi v Extralize neporazitelnost

BŠ Tygři Praha – BK Lokomotiva Plzeň 119:84 (37:25, 67:41, 100:60)

Střelecký koncert v Jenči. Již první čtvrtina naznačila, jak bude probíhat toto utkání (37 bodů – 5 trojek mluví za vše). Oba týmy nastoupily útočně naladěné, ale chuť bránit chyběla na obou stranách. Hosté se bodově drželi do 8. minuty 22-16. Následovala osmibodová šňůra, po které jsme poprvé vedli dvouciferným rozdílem. Tento rozdíl dále narůstal – ve 24. minutě už to bylo o dvacet a ve 28. minutě, po sedmé úspěšné trojce už o 25 (64-39). Kdo očekával, že v druhém poločase budou body přibývat pomaleji, se mýlil. I ve 3 části jsme dali 30 a více bodů a stobodovou hranici jsme pokořili již za 30 odehraných minut. Ondra, naší již 10. trojkou, v poslední sekundě čtvrtiny rozjásal lavičku i hlediště. Poslední část dostali prostor i mladší hráči. Ti si vyzkoušeli jak obrovský rozdíl je mezi nadregionální soutěží (kde kralují) a extraligou. Přesto, že jsme poslední část prohráli, můžeme být spokojeni. Pět hráčů si zapsalo 16 a více bodů. Dan double-double 16 bodů, 14 doskoků.

BK Lokomotiva Plzeň – BŠ Tygři Praha 72:92 (11:25, 38:47, 57:70)

Již první čtvrtina naznačila, že nás čeká mnohem těžší Lokomotiva, než která přijela do Jenče. Začátek přesto vypadal nadějně a v 8. minutě jsme vedli 19-6. Poté domácí dokázali využít našeho polevení a začali náskok snižovat. Naše hra v těchto momentech vypadala dost unaveně. Těsně před poločasem po dalších dvou našich ztrátách jsme vedli už jen o 5 bodů (43-38). Domácí lépe bránili a nám se nepodařilo udržet skvělou střelbu ze soboty. Do poločasu jsme proměnili pouze jednu trojku ze 13ti pokusů (8% ). Do 3. čtvrtiny jsme, s vidinou udržení si neporazitelnosti do vánoční přestávky, vstoupili koncentrovaněji a 10ti bodovou šňůrou se nám podařilo odskočit na 62-44. V polovině poslední části jsme poprvé v utkání vedli o 20 bodů a definitivně tak rozhodli o výhře i v posledním letošním utkání. Za zmínku stojí výborný výkon Martina 26 bodů, 23 doskoků.

Zakončili jsme první kolo Extraligy s nulou a to jsme opravdu nečekali.  Obrovská gratulace klukům za předvedené výkony a jak dokázali zvládnout i těžší situace v některých utkáních. Naše podzimní výsledky nás teď řadí jinam než jako nováčka soutěže bojujícího o záchranu. Udržet si místo mezi nejlepšími týmy v republice, potvrzovat kvalitní výkony a výsledky je mnohem těžší a to nás čeká po vánoční přestávce. Proto neusnout na vavřínech, o vánocích si odpočinou, nabrat sílu a s chutí se pustit do další přípravy.  

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *