Finálové skupiny děvčat U12 a U13

Minulý víkend mi uniklo hodnocení prvních zápasů finálové skupiny U12, takže dodávám společně s hodnocením U13.

U12

Basketbalová škola Praha – Basket Slovanka 46:19 (5:10, 19:3, 12:2, 10:5)

Jako první soupeř proti nám nastoupil tým Basket Slovanka. Domácí Slovanka se sice po základní části umístila na posledním postupovém místu, nicméně předchozí utkání jsme hráli poměrně vyrovnaně.

Nemůžu říct, že jsme do zápasu nastoupili špatně – tak dobré to nebylo… Naprosto příšerným vstupem do utkání, kdy jsme první 3 minuty nedokázali ani vystřelit na koš, jsme prohráli první čtvrtinu o 5 bodů. Naštěstí naše druhá pětka soupeře přejela a rozhodla tak o výsledku, navíc se naše první pětka probudila a začala hrát náš basketbal. Dobrou obranou jsme nakonec jasně zvítězili – v posledních třech čtvrtinách jsme dostali už jen 9 bodů (v první jsme dostali 10…).

Důvodů, proč se nám začátek zápasu nevydařil, bylo mnoho – brzký začátek zápasu v kombinaci s očividným pozdním usínáním některých hráček byl asi náš nejvíce tíživý problém.  Dále nám dělali problém předsunuté koše a v neposlední řadě velice agresivní obrana domácích, která nám na můj vkus sebrala až moc míčů z driblinku. Vzhledem k věkové kategorii je takový výpadek naprosto odpustitelný, nicméně bych rád, kdyby se už opakoval jen minimálně (v ideálním případě vůbec) – proti silnějšímu soupeři by nás to mohlo stát výhru.

Basketbalová škola Praha – Sokol Horní Počernice 58:33 (13:8, 10:6, 12:16, 17:8)

Proti druhému týmu v tabulce jsme už předváděli slušný výkon již od začátku zápasu. Utkání vypadalo (alespoň z mého pohledu) jako jasný zápas v náš prospěch, bohužel výsledkově jsme dokázali odskočit do dvouciferného vedení až na konci utkání. Bodově nás nejvíce táhla Laura s Kačkou, které dohromady nastřílely více bodů než celý soupeřův tým (35). Nejde mi o to vyzvednout výkon střelců ale spíše výbornou obranu všech našich hráček. Dokázali jsme nejlépe útočící tým po základní části (přes 70 bodů na zápas) udržet na pouhých 33 bodech.

BA Sparta – Basketbalová škola Praha 32:52 (12:16, 5:4, 9:11, 6:21)

Poslední zápas víkendu jsme odehráli v neděli proti Spartě. Naše výhra o 20 bodů je pro Spartu vzhledem k předvedenému výkonu velice nespravedlivý výsledek. První tři čtvrtiny se hrál vyrovnaný basketbal a o výsledku se rozhodlo až v poslední čtvrtině, kterou jsme vyhráli o 15 bodů.

Podle mého se jednalo o nejatraktivnější utkání celého víkendu. Oba týmy velice dobře bránili přes celé hřiště s důrazem na hru 1na1 – minimum vypomáhání a odstupování. K vidění bylo hodně krásných kombinací „hoď a běž“ nebo seběhů hráček bez míče do volného prostoru pod koš. Zápas kromě kolektivních kombinací nabídl také výborný individuální souboj nejlepších střelkyň obou týmů, Laury se Sandrou Dubjákovou. Nejednalo se ale o souboj útoků, ale spíše o souboj obran, kdy obě hráčky dokázaly výborně pokrýt tu druhou, což je věc, které si určitě oba trenéři velice cení (já určitě).

U13

V kategorii U13 jsme postoupili do finálové skupiny ze 4. Místa a jsme tedy považováni za outsidera skupiny. Naším cílem je předvádět dobré výkony a hrát pohledný basketbal, což si myslím, že jsme z víkendu 100% splnili. Bohužel se nám ale sečetlo několik aspektů, kvůli kterým jsme utkání odehráli ve velice malé rotaci.

USK Praha – Basketbalová škola Praha 81:40 (19:5, 23:10, 18:8, 21:17)

Na zápas jsme se dostavili ve 12 hráčkách a Elišce se udělalo po rozcvičení špatně, tak s teplotou odešla domů a my tak hráli v 11 lidech. O výsledku prvního zápasu bylo rozhodnuto už po první čtvrtině. Na USK jsme nestačili fyzicky. Když vyšší hráčky soupeře dostaly míč do dolního postavení, situace končila prakticky vždycky košem. Nicméně jsme velice dobře pracovaly na tom, aby míč do dolního postavení nedostaly – a často nedostaly. V útoku se nám poměrně dobře dařilo číst odstoupení soupeřovi slabé strany a vyhazovat míče do střeleckých pozic.

Výsledek o 40 je očekávaný, protože soupeř na zakončení měl díky doskokům vždy minimálně 3 pokusy, zatímco my povětšinou jen 1. Každopádně jsme ale předvedli dobrý výkon a z utkání jsem spokojen.

Basketbalová škola Praha – BA Sparta 29:74 (5:22, 12:21, 10:18, 2:13)

Na utkání se Spartou odešla Amálka (dlouho dopředu domluvené) a na utkání tedy zbylo pouze 10 hráček. O zápase se Spartou by se dalo napsat to samé, co s USK. Soupeř byl vyšší a fyzicky silnější. Nicméně Sparta aplikovala agresivnější obranu a nevypomáhala tolik jako USK, takže se nám otvírala vyšší možnost hry 1na1. Sparta už v této kategorii začíná se svou oblíbenou obranou, kdy zdvojuje hráčku přecházející půlící čáru a následně „rotuje“ obranu tak, aby každá hráčka byla obsazená. Na rozdíl od ostatních týmů (co jsem za víkend viděl) nám toto zdvojování nedělalo závažný problém, za což je potřeba pochválit Emu s Ančou za jejich driblink a čtení hry. Znovu – z našeho výkonu jsem spokojen.

HB Basket – Basketbalová škola Praha 50:31 (7:8, 18:10, 13:7, 12:6)

Vzhledem k tomu, že většina starších hráček odjela hrát nadregionální soutěž U15, pozvaly se na nedělní zápas mladší hráčky. Mělo nás být znovu 12, bohužel přes noc se dvěma hráčkám udělalo zle a nebyly v kondici na odehrání zápasu, takže nás bylo znovu jen 10 bez možnosti střídání.

Do zápasu s HB Basket jsme nastoupili velice dobře, soupeře zaskočili a dokonce jsme i vyhráli první čtvrtinu. Bohužel se soupeř probral a začal přebírat nad zápasem kontrolu. Největší problémy nám dělala obrana 1na1. Některé naše hráčky nebyly schopné ubránit nikoho a díky tomu výsledkově trpělo celé družstvo.

V utkání jsme předvedli dobrý výkon a dokázali jsme hrát vyrovnaně s někým z finálové skupiny, což je úspěch – navíc vzhledem k tomu, že 7 z 10 hráček bylo z mladší kategorie.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *