Chlapci U10 – první úspěch si odvážíme z Kbel

V sobotu 18.6. se naše klučičí družstvo ročníku „2006“ zúčastnilo turnaje v pražských Kbelích. Počasí přálo a tak se hrálo venku na malých antukových hřištích. Postupně jsme narazili na soupeře BC Wizards, Sokol Kbely, Sokol Dubeč a BLK Slavia Praha. Proti BC Wizards jsme předvedli pohledný kolektivní výkon, ale o basketbalu se mluvit ještě nedá. Zápas jsme výrazně vyhráli výsledkem 41:10. Hned na to jsme se střetli se Sokolem Kbely, jednalo se o velmi vyrovnané utkání, které jsme spíše díky většímu střeleckému štěstí vyhráli 17:15. Následovala pauza, kterou kluci vyplnili hraním fotbálku na vedlejší travnaté ploše, a když jsem je tak pozoroval, říkal jsem si, že fotbal jim určitě jde a soupeře mezi baskeťáky bychom neměli. Pauza skončila a my se vrhli na chlapce z Dubče, utkání bylo opět vyrovnané, ale spíše jen proto že my už byli trochu mimo. Asi náš nejhorší výkon na tomto turnaji, přesto jsme zvítězili o pouhý bod 19:18. Klukům přesto nechci nic vyčítat, být celý den na sluníčku a do toho sportovat je trochu oříšek. Spíš je chci pochválit, je vidět že se každým zápasem neskutečně zlepšují. A to můžu porovnávat naší hru od prvních zápasů, které jsme odehráli v Radotíně na Tygr minicupu až po utkání na tomto turnaji. Tuto skutečnost jsme potvrdili proti holčičkám ze Slavie, které jsme porazili 36:16 a mohli si tak zahrát finále turnaje opět s Kbely. Ve finále jsme měli celý zápas mírně navrch, až v poslední čtvrtině se soupeř dostal na dostřel jediného bodu, ale dvěma koši po sobě, krátce před koncem zápasu jsme dali všem přihlížejícím najevo že si 1. MÍSTO nenecháme vyfouknout. A tak se zrodil první úspěch tohoto nově rodícího se družstva.

Děkuji pořadatelům za pozvání, protože turnaj byl velmi fajn a probíhal ve velmi přátelské atmosféře. Poté velké dík rodičům, kteří nás velmi hlasitě po celý turnaj povzbuzovali. A úplně největší díky klukům za jejich bojovnost a odhodlání zvítězit, už se moc těším na soustředění kde na všem zapracujeme a posuneme se zase o něco výš :-)))

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *