Chlapci U13 postupují na MČR

V pražském přeboru jsme se umístili na druhém místě, v předkole Mistrovství republiky jsme tedy startovali ve skupině D, která se hrála v jihočeském Písku. Skupiny byly celkem čtyři, hrálo se systémem každý s každým, první dva týmy postupují a osmička nejlepších bude usilovat o titul. Čekaly nás zápasy se SAM BŠM Brno, favoritem skupiny a vítězem Jihomoravského kraje, s domácím Pískem, vítězem Jihočeského kraje, který v závěrečných bojích mládežnických kategorií chybí jen málokdy a s relativně slabším Libercem, který postoupil jako my z druhého místa v kraji.

SAM BŠM Brno – BŠ TYGŘI Praha                            59 : 32   (24:5, 10:6, 19:6, 6:15)

Kheil 9 (TH 6/1), Olejník 6 (TH 2/2), Weig 5 (TH 9/1), Pavlík 4, Tychna Tom 4, Sušický 2, Smažík 2

Začali jsme s hnědými trenkami hluboko u kolen, teprve v průběhu zápasu se naši hráči začali probírat z mrákot a dokázali odehrát excelentní poslední čtvrtinu. Nedokázali jsme ubránit dva výjimečné hráče  (č.12 Křivánek a č.10 Michal), kteří nastříleli 43 bodů z celkových 59 a byli jedinými skórujícími ve své pětce. Tristní byly i trestné hody – 25/4.

BŠ TYGŘI Praha – SRŠNI Sokol Písek                      59 : 45   (20:6, 9:18, 15:10, 15:11)

Tychna Tom 16 (TH 1/0), Weig 15 (1 trojka, TH 9/2), Sušický 7 (TH 7/1), Kheil 6 (TH 4/0), Pavlík 4 (TH 2/0), Olejník 4, Nájemník 2, Clowez 2 (TH 2/0), Hudlický 2 (TH 2/0), Smažík 1 (TH 2/1)

Do tohoto zápasu vstoupilo úplně jiné družstvo než do toho předchozího, sebevědomé a plné síly. V první čtvrtině exceloval Tomáš Tychna, který nastřílel za tuto část hry 12 bodů, v útoku byl k nezastavení a k tomu velmi dobře bránil. Druhá pětka nedokázala zastavit hostujícího Dřevikovského (č. 11, 10 bodů) a náš náskok se smrskl na pouhých pět bodů. Do druhé části hry trenér protočil pětky a my jsme obě zbývající čtvrtiny po soustředěném a bojovném výkonu vyhráli. Za obrovskou bojovnost a nasazení zaslouží pochvalu všichni hráči. Trestné hody ale opět katastrofální – 26/4.

BŠ TYGŘI Praha – BK KONDOŘI Liberec                68 : 24   (19:8, 17:4, 18:8, 14:4)

Kheil 20 (TH 4/2), Weig 19, Tychna Tom 12 (TH 2/0), Tychna Jan 6, Olejník 5 (TH 2/1), Nájemník 3 (TH 2/1), Clowez 2 (TH 2/2), Pavlík 1 (TH 2/1)

Věděli jsme, že jen vítězství nám zajistí postup na Mistrovství republiky. Do zápasu jsme vstupovali jako favorité, což někdy bývá těžké. Naše obavy se nepotvrdily – kluci nastoupili koncentrovaně, soustředěně a s obrovskou vůlí zvítězit. Unavený a zraněními stíhaný Liberec jsme přehráli na všech frontách a po zásluze zvítězili o 44 bodů. I trestné hody byly lepší – 14/7.

Gratulujeme hráčům k postupu na Mistrovství republiky a děkujeme přítomným rodičům za skvělou podporu v hledišti – byli naším šestým, velmi platným, hráčem…

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *