Chlapci U14 – Turnaj EBAT – hodnocení

Chlapci kategorie U14 (2005) absolvovali první víkend v září přípravný turnaj v Jenči. Turnaje se zúčastnili nejlepší týmy z Čech a dokonce i tři týmy ze zahraničí, kterými byli BKM Iskra Svit (SVK), Soproni Sportiskola (HUN), Danube Future Stars Wien (AUT). 

Za 3 dny jsme odehráli 5 výborných, kvalitních utkání. Kdy ve čtyřech případech se jednalo o zápasy s vyrovnanou koncovkou. Začali jsme v pátek proti Lokomotivě Plzeň, zápas byl pro oko diváka velmi atraktivní. Hrálo se nahoru dolu, a kluci si nedali nic zadarmo. Všichni chtěli vyhrát, tak zápas byl obohacen neskutečnou bojovností obou družstev. Bohužel jsme byli soupeřem potrestáni 3 trojkami v řadě ve čtvrté čtvrtině, po našich chybách v obraně. A soupeř nám tak odskočil na několikabodový rozdíl, který se nám přes veškerou snahu nepodařilo zvrátit. 

BŠ Tygři Praha – BK Lokomotiva Plzeň 60:65

Ve druhém pátečním zápase jsme změřili síly se zahraničním soupeřem ze Šoproně. První poločas nám náramně vyšel, kdy jsme Šoproni nic nedovolili. Nátlakovou hrou v obraně a dobrým spacingem v útoku jsme už v poločase vedli rozdílem 40 bodů. Druhý poločas se zápas spíš už jen dohrával. 

BŠ Tygři Praha – Soproni Sportiskola 77:32

Sobotní ráno jsme nastoupili proti klukům ze Slovenska, BKM Iskra Svit. Svit do té doby zatím vyhrál všechny zápasy a předváděl moc pěkný mládežnický basketbal. Snažil jsem se vštípit klukům, že musíme zahrát hodně dobrý zápas a vyvarovat se chyb pokud chceme pomýšlet na vítězství. Začali jsme famózně, a to především dobrou obranou. Díky ní jsme dokázali získat spoustu míčů a dát hodně jednoduchých košů. Po první čtvrtině svítilo na tabuli skóre 29:9 pro nás. Bohužel my jsme se uspokojili a soupeř se probral. Po zbytek zápasu kluci ze Svitu ukrajovali postupně náš náskok až došlo k tomu, že šli přes nás. Na úplném konci utkání jsme všichni přítomní mohli být svědky neskutečné koncovky. Bohužel jsme ale tento zápas prohráli, ale i tak myslím že pro nás byl velkým přínosem a odneseme si z něj velké ponaučení. 

BŠ Tygři Praha – BKM Iskra Svit 62:68

Situace ve skupině nám přisoudila 3.místo a tak boje o 5. až 8. místo celkově. Hned odpolední zápas s Danube Future Stars Wien, kdy soupeř hrál druhý zápas za sebou, jsme předvedli úplně ten nejhorší výkon ze všech. Buď už chlapci byli unavení, nebo zklamaní že hrajou jen o umístění, a nebo se na to jen vykašlali. A o úspěšnosti našeho zakončení taky netřeba mluvit. 

BŠ Tygři Praha – Danube Future Stars Wien 52:62

Poslední utkání turnaje jsme odehráli znovu se Šoproní. Sice jsme splnili povinnost vítězství, ale žádná sláva to nebyla. 

Turnaj nám ukázal kde nás tlačí bota a na čem musíme stále pracovat. Věřím ale, že na začátek žákovské ligy budeme připraveni dobře. 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *