Dívky U11 – Málo hráček, málo vítězství

Název článku vypovídá o všem. O víkendu 27.-28.1. naše děvčata odehrála další turnaj pražského přeboru kategorie U11. Bohužel ani jeden den (sobota,neděle) jsme nebyli kompletní a tak jsme nemohli pomýšlet na ledajaké výsledky. Jenže holky moc dobře znám, na trénincích před zápasy jsou plné elánu a energie, což ukázaly i na pátečním tréninku, kdy před víkendem hrály proti klukům. Kluci nestíhali a holky si z nich doslova dělaly trhací kalendář. To pro mě bylo příslibem, že víkend by nemusel být tak špatný jak bych očekával.

A ejhle! Sobota ráno, vejdu do modřanské tělocvičny a tam 13 holek, které mají svěšené hlavy, úsměvu se žádného nedočkám a chuť k zápasu by člověk marně pohledal. První zápas jsme nastoupili proti holkám z USK, chtěl jsem jim vrátit porážku z minulého kola, ale v  tu chvíli jsem byl asi jediný, možná najdu dvě-tři jména, která se o to snažila taky. Jenže tenhle sport, kort minižákovský basketbal potřebuje minimálně 10 dětiček co se o vítězství poperou. Jenže z 13 holek byly už dvě hlavou na dovolené, 3 pořádně celý týden netrénovaly a zbytek děvčat spinkalo :-). Utkání jsme prohrály, to mi tak nevadí. Vadí mi přístup! Furt mluvíme o malých holčičkách, ty především mají mít ze sportování radost. A já vím že tu radost mají, když porazí družstva jako Radotín či Říčany o parník, ale proti silnějším soupeřům máme velký blok, a to zbytečný.

Druhý zápas jsme sehrály se Spartou. Chvíli svitla naděje, že holky se konečně schopí a budou hrát. Ano, chvíli jim to vydrželo, ale na Spartu to nestačilo. Rozhodně byl výkon o dost lepší, než v utkání s USK.

Nastala neděle ráno a já nevěděl kolik nás vlastně bude, počítal jsem že asi 8-9 hráček, no co.. počty mi moc nejdou a hráček se sešlo 11, z toho jedna vylezla rovnou z postele. V tak malém počtu nemůžeme pomýšlet na vítězství proti HB ani náhodou. Jenže soupeřky zasáhla taky dost velká marodka a dovolené. Stačilo v tomto zápase ubránit dvě hráčky a mohli jsme pomýšlet na vítězství, to se nestalo a tyto dvě hráčky rozhodly utkání v náš neprospěch. I tak musím naše holky pochválit, předvedené nasazení bylo už o dost lepší než v sobotu.

Poslední zápas nás čekala Slovanka, první čtvrtinu začaly holky šíleně a já myslel že dostanu infarkt. Naštěstí od druhé čtvrtiny přišlo razantní zlepšení a Slovanku jsme udolali o 20 bodů.

Velké dík patří 11 statečným malým tygřicím za odedřenou neděli!

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *