Dívky U13 na Festivalu také páté

Dívky U13 se bohužel nekvalifikovaly na Národní finále. Jako závěrečný turnaj sezóny jsme tedy odjeli na Festival do Ostravy, kde jsme změřili s dalšími kluby, které se na NF neprobojovaly.

HB Basket – Basketbalová Škola Praha 54:26 (18:5, 12:5, 8:3, 16:13)

První zápas Festivalu pro nás nebyl úplně ideální. Díky skoro hodinovému zpoždění vlaku jsme do tělocvičny dorazili přibližně 20min před začátkem zápasu a než jsme se stihli adaptovat na místní podmínky, bylo po zápase. Místními podmínkami mám na mysli především to, že se hrálo ve velké hale na 3 hřištích vedle sebe zároveň. Museli jsme se tedy srovnat s velkým množstvím rušivých elementů z vedlejších hřišť (pískání rozhodčích, houkání tabule nebo fandění diváků), což v součtu s pozdním příjezdem bylo naprosto smrtící. Druhá „nepříjemnost“ byl fakt, že jako první soupeř nás čekalo právě HB Basket, tým se kterým jsme letos odehráli už 5 zápasů. Nemám nic proti HBB, naopak, zápasy s nimi nám dávají hrozně moc – nicméně když už jedeme 4 hodiny na turnaj, tak bych radši hrál proti pro nás neznámému týmu než proti komukoliv z Prahy.

Už ale k zápasu, nebyl dobrý. Dělali jsme zbytečné chyby jak v útoku tak především v obraně a utkání bylo prakticky rozhodnuté v první čtvrtině. Po zbytek zápasu soupeř už jen postupně navyšoval vedení a k ničemu nás nepustil.

Střelci: Moreira 6, Brzoňová 5 (TH 2/1), Samouk 4 (2/0), Antošová 2 (2/0), Březinová 2 (4/2), Chytrá 2 (2/0), Málková 2, Ransdorfová 2, Kahn 1 (2/1)

Basket Ostrava – Basketbalová Škola Praha 11:67 (4:10, 0:13, 8:10, 0:24)

Druhý zápas turnaje jsme hráli o poznání lépe. Na našich hráčkách bylo vidět znatelné zklidnění a postupně jsme si i začali zvykat na místní halu. První čtvrtinu jsme našeho soupeře jasně přehrávali, bohužel ale jsme nebyli schopni se trefit do koše a kvůli několika zbytečným výpadkům v obraně jsme nechali domácí hráčky dvakrát jednoduše zakončit. Ve druhé čtvrtině jsme přitlačili v obraně a prakticky jsme ostravský celek nepustili do jediné připravené střely. Třetí čtvrtinu jsme zpomalili tempo hry a chvíli hráli vyrovnaný basket, naštěstí jsme znovu přeřadili na vyšší rychlostní stupeň v poslední čtvrtině a mohli jsme se radovat nejen z první výhry na turnaji, ale především z dobrého výkonu.

Střelci: Moreira 14, Samouk 14, Beranová 12, Chytrá 6 (2/0), Ransdorfová 6, Brzoňová 4, Březinová 3 (2/1), Kahn 3 (4/1), Antošová 2 (2/0), Málková 2 (1/0), Vašinová 1 (4/1)

KP Brno – Basketbalová Škola Praha 59:27 (15:6, 5:8, 16:10, 23:3)

V sobotu nás čekal tým KP Brno. Hráčky Brna vypadaly o poznání vyspělejší než naše, což se nakonec ukázalo jako rozhodující. Do zápasu jsme ale proti silnějším soupeřkám nastoupili naprosto nebojácně, bojovali jsme o každý míč a nebáli se hrát 1na1. Soupeř se i přes svou jasnou fyzickou převahu snažil bránit po celém hřišti 1na1 a neucpával pouze bednu, což vedlo k jednomu z nejpohlednějších utkání, které jsme na turnaji sehráli.

První poločas jsme vydrželi hrát s Brnem vyrovnaný basket, bohužel v druhém poločase nám kompletně došly síly a v poslední čtvrtině nás soupeř naprosto „přejel“. Velké pozitivum vidím v přístupu hráček, kdy se nezalekly a bojovaly až do konce svých sil. Dobře bylo znát, že dokud jsme sílu měli, byli jsme schopni se dostatečně zpevnit a tvrdé kontakty ustát a jít dále – ke konci zápasu už jsme z jakéhokoliv kontaktu s obráncem ztráceli míče.

Střelci:  Homolová 8 (6/2), Vašinová 5 (2/1), Antošová 4 (7/4), Málková 4 (2/0), Březinová 2 (4/2), Chytrá 2 (4/0), Beranová 1 (4/1), Moreira 1 (4/1)

TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou – Basketbalová Škola Praha 27:58 (8:15, 4:12, 3:18, 12:13)

Jak jsme hráli dobrý a pohledný basket v prvním sobotním zápase, tak stejným způsobem jsme hráli naprostý opak ve druhém. Hráčky Jablonce disponovaly velice špatnou obranou 1na1, kdy si driblující hráčku jednotlivý obránci pouze předávají a víceméně obrana vypadala tak, že všichni brání všechny. My jsme jako reakci na tuto hru přestali bránit, takže jakákoli soupeřova hráčka byla neustále volná a nepozorností jsme dovolili velké množství naprosto zbytečných přehozů.

Jako jediné pozitivum se v tomto zápase dá hodnotit fakt, že se nikdo z našich hráček nezranil i přes to, že k tomu chvílemi nebylo daleko. Soupeř totiž v útoku stavěl clony, které neměly s basketem moc společného a hodily by se spíše do bojových sportů…

Střelci: Moreira 10 (1/0), Brzoňová 8 (6/2), Antošová 7 (5/3), Beranová 7 (2/1), Kahn 6, Málková 6, Homolová 5 (2/1), Vašinová 5 (5/1), Březinová 2, Chytrá 1 (2/1), Samouk 1 (2/1)

Basket Slovanka – Basketbalová Škola Praha 37:58 (13:14, 8:18, 8:12, 8:14)

Konečné umístění na 3. místě ve skupině nás poslalo do bojů o celkové 5. místo na turnaji proti dalšímu pražskému celku Basket Slovanka. Proti Slovance jsme letos hráli pouze 1 na začátku sezóny, takže oba týmy chtěly předvést, co se za celý rok naučily.

Zápas pro nás byl velice kuriózní – Slovanka byla snad první tým v této sezóně, která nastoupila v menší sestavě než my.  Utkání jsme nezačali úplně nejlépe, nicméně se naše hra postupem zápasu stále více a více zlepšovala a v druhém poločase už bylo k vidění několik krásných útočných akcí, kdy po nájezdu následuje vyhození na střílející hráčku. Dále jsme konečně měli velice dobrý pohyb hráček bez míče, kdy (většinou) každá stála a běhala přesně tam, kde má být -> což nám otevřelo mnoho volných střeleckých pozic. Navíc každá naše hráčka v tomto zápase skórovala.

Stejně jako minulý rok jsme tedy i letos na Festivalu uhájili 5. místo. Pro mě ale největší radost přinesla naše neustále se zlepšující hra, která nejen proti Slovance byla plná momentů připomínajících pojetí basketbalu u starších hráček, který jednou budeme chtít předvádět.

Střelci: Antošová 8, Březinová 8 (1/0), Moreira 7 (4/3), Samouk 7 (2/1), Beranová 4, Brabcová 4 (3/0), Brzoňová 4, Kahn 4, Málková 4, Chytrá 3 (2/1), Ransdorfová 2, Vašinová 2 (4/0), Homolová 1 (4/1)

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *