Dívky U13 – první hrací víkend s bilancí 3:1

O víkendu odehrály dívky U13 svá první utkání.  S bilancí 3 výhry a 1 prohra nevstoupily do nové sezóny vůbec špatně.

Basketbalová škola Praha – BK Prosek 70:21 (22:4, 12:8, 19:4, 17:5)

Do první čtvrtiny nastoupila naše pětka složená ze 4 mladších hráček, tedy hráček, pro které se nejednalo o první zápas sezóny (hrály za U12 minulý víkend). Dobře a agresivně jsme bránili, v útoku nedělali zbytečné chyby a každý se na hřišti pohyboval tak, jak měl – hra byla pohledná a „učesaná“. Bohužel do druhé pětky nastoupily starší hráčky, pro které se jednalo o první zápas a na naší se hře se to až neuvěřitelně projevilo. Bránili jsme nedůsledně a nepozorně, z čehož soupeř několikrát skóroval. V útoku byla naše hra buď stylem „hurá na ně“ (nájezd mezi 3 obránce, zahájení protiútoku středem hřiště, …) nebo jsme všichni stáli a sledovali driblující hráčku bez jediného pohybu bez míče.

Naštěstí mladší pětka udržela svůj herní styl a dokonce na poslední úsek hry se probraly i naše starší hráčky a začaly hrát basket, který chceme.

Basket Slovanka – Basketbalová škola Praha 40:95 (12:24, 8:18, 6:25, 14:28)

Proti Slovance jsme předváděli od začátku až do konce zápasu výborný výkon. V obraně jsme soupeře nepustili do jednoduchého zakončení a v útoku jsme s přehledem dokázali vytvářet situace pro zakončení nebo pro hru 1na1. Naší asi největší zbraní v tomto utkání byl rychlý protiútok, který jsme dokázali řešit podle mého názoru až nad standarty této věkové kategorie – hráčky s míčem velice dobře vyhodnocovaly, jestli zakončíme rychlý protiútok nebo jestli se už obrana vrátila a je nutné spíše vycouvat a počkat na dobíhající spoluhráčky.

Basketbalová škola Praha – BLK Slavia 104:12 (28:2, 20:4, 32:0, 24:6)

„Utkání“ proti Slavii nepřineslo (kromě našeho prvního překonání stobodové hranice) nic nám ani 7 hráčkám, které za Slavii nastoupily.

Basketbalová škola Praha – BA Sparta 37:60 (12:16, 8:16, 6:16, 11:12)

Podle mého až nezaslouženě vysoká prohra. S velice kvalitním soupeřem jsme dokázali první čtvrtinu držet krok a v polovině čtvrtiny druhé se nám i podařilo dostat se do vedení, bohužel v ten moment jsme přestali hrát… Přestali jsme se vracet do obrany a v útoku se dopouštěli takových chyb, které nás dostávaly stále více a více na kolena – ztráty po doskoku, špatné přihrávky do protiútoků a neproměněné šance z pod koše. Víceméně vždy místo toho, abychom si připsali 2 body my, udělali jsme základní chybu a soupeř nám z toho zakončil rychlý protiútok – tedy po každé takové chybě Sparta prakticky odskočila o 4 body. Z tohoto stylu hry jsme se dostali až v poslední čtvrtině, kdy jsme znovu začali hrát vyrovnaný basket.

Neříkám, že jsme měli fyzicky silnější a vyšší Spartu porazit, ale určitě jsme mohli vzdorovat mnohem déle a třeba se i pokusit o překvapení.

K výkonům rozhodčích: Rozhodčí určitě v tomto zápase nepředvedli ideální výkon, nicméně nemůžeme tvrdit, že by někoho poškodili. Nastavili metr (udrželi ho po celý zápas stejný) a nechali tvrdší hru, která nám bohužel proti fyzicky silnějšímu soupeři nevyhovovala, což je ale jen náš problém – naše hráčky jsou proti Spartě malé a rychlé, kdyby rozhodčí posuzovali kontakty více jako faul, mohl by teď trenér Sparty psát to samé. My se prostě musíme naučit přizpůsobit se, protože se nikdo nebude přizpůsobovat nám. Frustraci z chyb našich hráček + žádný kyslík + uspávací utkání proti Slavii jsem na sobě pocítil také, takže to naprosto chápu. Nicméně musím znovu poprosit naše rodiče, aby nekomentovali výroky rozhodčích. Podle mého názoru na to, že rozhodčí byli v této atmosféře od rána a utkání Slavie odřídili dokonce dvě, tak si myslím, že předvedli ještě poměrně dobrý výkon.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *