Dívky U13 stříbrné v Kožlanech

I tento víkend jsme strávili v Kožlanech, jednalo se ale o Micro Kra-Kož Cup, který byl určený pro kategorii U13. Na náš velice oblíbený turnaj jsme odjeli s dvěma družstvy, holky ročníku 2005 a mix holek 2006 s několika kluky 2005. Naše týmy změřily síly se soupeři z Kladna, Karlových Varů, Kraslic, Plzně a Kožlan. Ani jeden z našich týmů na turnaji opět ostudu určitě neudělal, když holky 05 jen těsně podlehly ve finále a MIX vyhrál zápas o 5. místo.

 

BŠ Praha – Kladno 52:22

V prvním utkání jsme nastoupili proti Kladnu. První poločas se naše hra dala charakterizovat spíše jako utrpení než hra, protože jsme si mysleli (nebo alespoň tak hráli), že se zápas vyhraje sám bez jakékoliv snahy. Ve druhém poločase jsme se už herně uklidnili a soupeři nedali moc prostor na bodový zvrat.

 

DBaK Plzeň – BŠ Praha 13:39

Do utkání jsme nastoupili poměrně dobře a hned se nám podařilo svému soupeři bodově odskočit. V utkání jsme pomalu navyšovali své vedení a koncovku zápasu jsme ovládli bodovou sérií 12:0.

 

BŠ Praha – Karlovy Vary B 40:17

Do utkání proti mladšímu soupeři jsme nastoupili v sestavě bez našich opor a především s hráčkami, které potřebují nabrat herní sebevědomí (hrát s míčem a nejen se schovávat). Myslím, že tato zkušenost hráčkám prospěla a budeme se snažit, aby i v dalších jednodušších zápasech sezóny jsme aplikovali toto střídání. V druhé pětce nastoupil zbytek našich hráček a strhl bodově zápas na naši stranu.

 

DBaK Kralovice-Kožlany – BŠ Praha 26:40

V semifinále jsme narazili na domácí celek. Největší zbraní soupeře byli 4 vysocí hráči, které jsme ale velice dobře dokázali pokrýt. Bohužel jsme se několikrát dopustili hloupých zkratů v obraně a nechali tak soupeře jednoduše skórovat a udržovat si tak šanci na obrat zápasu. I přes chyby v obraně jsme dokázali v utkání zvítězit a postoupit tak do finále.

 

BŠ Praha – DBaK Plzeň

Do finálového utkání jsme nastoupili s tím, že se nám už hrát nechce a podle toho také celý zápas vypadal. Jednoznačně naprosto nejhorší náš výkon na celém turnaji, kdy jsme nebránili, nebojovali a v útoku jsme si nepůjčili míč. Takže proti vyššímu soupeři jsme nevyvíjeli tlak na driblující hráče, nehráli rychlý protiútok a v postupném útoku jsme jen chtěli hrát do zatažené soupeřovi obrany každá sama bez jakéhokoliv vyhození na střelce nebo spolupráce dvojic. Malinko jsme se probrali až v poslední čtvrtině, bohužel už jsme nestihli dotáhnout soupeřovo vedení a zaslouženě jsme podlehli.

V utkání jsme bohužel „zahodili“ 11 trestných hodů a z toho 4 v poslední minutě, což v prohraném zápase o 3 body dokáže zamrzet.

 

 

Turnaj hodnotím opět pozitivně. Měli jsme možnost změřit svoje síly s týmy, které v celoroční soutěži nepotkáváme. Předváděli jsme velice pohledný basketbal a zároveň jsme jako jeden z mála týmů na turnaji udrželi střídání dle pravidel minibasketbalu (každá hráčka maximálně 2 čtvrtiny), takže každá hráčka dostala v každém zápase herní prostor. Navíc 3 naše hráčky obdržely individuální ocenění v podobě 2x Allstars pro Lauru s Tony a MVP celého turnaje pro Kačku.

Z mého pohledu však veliké zklamání ze závěru turnaje. Ne nad prohrou ve finále, ale nad předvedenou hrou. Prohra samozřejmě mrzí, ale kdybychom chtěli za každou cenu vyhrávat, tak poslední zápas odehrajeme v 6 hráčkách, což úplně nesplní důvod, proč na přípravné turnaje jezdíme. Vyloženě mě ale štve (nebo spíše naštval) náš herní projev, kterým jsme se ve finále prezentovali – bez zájmu. Byl bych rád, kdybychom do sezóny dokázali navázat na naše výkony z ostatních zápasů turnaje, ve kterých jsme hráli velice dobře.

 

Jako obvykle bych rád poděkoval organizátorům za pozvání na bezproblémový turnaj a doufáme, že příští rok se znovu do Kožlan vrátíme.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *