Dívky U15 – stále bez prohry

BA Sparta – BŠ Praha 32:77 (7:23, 10:18, 8:18, 7:18)

První utkání dvojičky s oslabenou Spartou jsme odehráli velice dobře. V obraně jsme zodpovědně dodržovali veškerá pravidla a v útoku jsme snad ještě zodpovědněji a s přehledem přecházeli soupeřův pressing. Výsledkem byl pohledný předvedený výkon a vysoká výhra.

BŠ Praha – BA Sparta 59:52 (19:14, 12:12, 19:12, 9:14)

Změnu našeho herního projevu ze soboty na neděli bych asi přirovnal ke změně doktora Jekylla na pana Hyda. Po pohledném, koncentrovaném a zodpovědném sobotním výkonu nastoupila nesoustředěná a utrápená neděle plná chyb.

Náš výkon jako takový vyloženě hrozný nebyl. Problém byl ve velkém množství nevynucených chyb vyplívajících z naprosté nekoncentrovanosti. Jako příklad stačí uvést skoro 10 nedaných samostatných dvojtaktů v první půli utkání, což jasně charakterizovalo směr našeho nedělního výkonu – na jednu stranu jsme nehráli špatně a dokázali se dostat do velkého množství samostatných dvojtaktů/na druhou stranu jsme nedokázali proměnit ani samostatný dvojtakt…

Utkání jsme sice nakonec vyhráli, nicméně potřebujeme omezit počet nevynucených chyb nebo nás to v dalších zápasech bude mrzet.

BŠ Praha – HB Basket 94:26 (24:10, 28:4, 26:5, 16:7)

Od začátku do konce jasný zápas. Soupeři jsme kvalitní obranou nedali šanci k lehkému zakončení a v útoku jsme nabídli i poměrně pohledné kombinace.

BŠ Praha – Basket Slovanka 71:61 (25:11, 16:11, 19:20, 11:19)

Na začátku utkání jsme si vybudovali dvouciferný náskok, který se nám do konce poločasu ještě podařilo navýšit. Bohužel v druhém poločasu jsme podlehli pocitu, že už je po zápase, a tak začalo naše trápení. Začali jsme dělat naprosto elementární chyby v útočné i obranné fázi – do našeho herního repertoáru se dostaly nepřipravené střelecké pozice v útoku a pouštění záběhu v obraně. Soupeř našeho kolapsu využil a postupně s námi začal hrát vyrovnaný zápas, v závěru dokonce i pomalinku dotahoval skóre. Naštěstí Slovanka nestihla dotáhnout náš bodový náskok a výhru jsme tak udrželi – z mého pohledu si ji ale úplně nezasloužíme.

Slovanka je v tomto ročníku slabším týmem než my a nám by se nemělo stávat, že se necháme uchlácholit poločasovým vedením a přestat hrát (ať je to s kýmkoliv). Na druhou stranu Slovanka předvedla velice atraktivní výkon a minimálně za druhý poločas by si výhru zasloužila.

BŠ Praha – BK Strakonice 91:33 (22:9, 19:15, 22:3, 26:6)

Od začátku jasný zápas v náš prospěch, kdy jsme soupeři ze spodu tabulky nedali šanci.

BŠ Praha – DBaK 67:53 (16:16, 14:15, 17:14, 20:8)

Nedělní utkání nabídlo velice vyrovnaný, rychlý a atraktivní basketbal. Tři čtvrtiny se hrálo vyrovnaně, naštěstí se na soupeřkách projevil sobotní zápas (těsná prohra v prodloužení) a v posledním úseku hry jim došel kyslík – my tak vítězství urvali na svou stranu. V utkání nás držela vysoká úspěšnost (na nás vysoká) trestných hodů 22/17.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *