Dvakrát prohra o tři body – extraliga U15 se vzdaluje

BŠ Tygři Praha – BA Nymburk  76:79 (25:19, 41:38, 55:56)

Začátek utkání se Tygrům podařil a v 5.minutě vedli 15-7 a v 13.minutě 30-22. Dvakrát však následoval dvouminutový výpadek. (již poněkolikáté v této sezóně). Výsledkem byla ztráta nadějného náskoku po několika minutách (7.minuta 15-15, 16.minuta 30-31). Důležitým faktorem byly také problémy s fauly, které posadilo několik hráčů domácích na lavičku. Od poloviny druhé čtvrtiny se hrálo vyrovnané utkání, kde se oba týmy střídaly ve vedení. Bylo jasné, že se hraje zápas dvou vyrovnaných týmů, kde bylo k vidění mnoho pěkných akcí, ale také velké počet nepřesností a ztrát na obou stranách. Závěr nakonec lépe zvládli hosté. Dokázali využít chyb a nedůslednosti Tygrů a z Jenče si odváží důležité dva body v boji o postup do Extraligy.

Body – Weig 30 (2 trojky, TH 6/4), Kheil 22 (1 trojka, TH 4/3), Olejník 10 (1 trojka, TH 4/3), Veverka 4, Tychna J. 4, Tychna T. 3 (TH 4/1), Smažík 2, Adamec 1 (TH 4/1)

 

BA Nymburk – BŠ Tygři Praha  56:53 (21:14, 34:27, 46:42)

V neděli jsme se dostali rychle do vedení 4:0, ale pak měli jasně navrch domácí a na konci první části i díky dvěma trojkám vedli o sedm bodů. Zápas byl obdobou včerejšího souboje. Tygři střídali úspěšné úseky hry, kdy dokázali domácí přehrávat, s nepovedenými, ve kterých nedokázali zabodovat a navíc předváděli velké množství nevynucených chyb. Tygrům se podařil vstup do druhého poločasu, kdy po třech minutách vyrovnali na 34-34. Za další tři minuty však domácí deseti body opět odskočili. Rozhodující se ukázal začátek poslední desetiminutovky. Tygři měli opět bodový půst (tentokrát 6 minut nezaznamenali ani bod a domácí odskočili na 53-44. V závěru i Nymburk chyboval, měli jsme dvě možnosti dovést zápas do prodloužení. Oba trojkové pokusy byly neúspěšné, a tak se mohl i podruhé radovat Nymburk.  Tyto zápasy mohou mrzet a chceme-li vyhrávat, musíme hrát koncentrovaně celý zápas. Vždy si necháme soupeře odskočit, poté se po velkém úsilí přiblížíme a následuje série školáckých chyb a soupeři „darujeme“ zpět poklidný náskok.

Body – Weig 19 (2 trojky, TH 10/5), Kheil 13 (TH 1/1), Olejník 11 (1 trojka), Adamec a Smažík 4, Veverka 2, Tychna T. 0 (TH 2/0)

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *