Finálová skupina dívky U13

Během víkendu nás čekaly další utkání finálové skupiny PP U13. Bohužel se nám znovu nepodařilo urvat ani jedno vítězství, nicméně si myslím, že jsme soupeře potrápili a za předvedenou hru se určitě nemusíme stydět.

BA Sparta – Basketbalová škola Praha 58:30 (16:7, 9:7, 14:8, 19:8)

První utkání víkendu jsme proti domácí Spartě hráli poměrně vyrovnaně. V útoku jsme si začali více hledat střelecké pokusy a v obraně se nám už povedlo i správně si vypomoct. Už jsme prostě začali hrát dospělejší basket – stále jsme teprve na začátku, ale už máme za sebou první krok z minižákovského basketu. Bohužel hráčky Sparty ukázaly svou kvalitu, i když nedošlo k žádnému našemu hernímu výpadku (jak se nám občas stává), postupně strhávaly zápas na svoji stranu.

Basketbalová škola Praha – USK Praha 27:72 (10:15, 5:15, 6:25, 6:17)

Hned po zápase se Spartou nás čekal tým USK. První poločas jsme se ještě jakž takž drželi, bohužel v druhém poločase nám naprosto došly veškeré síly, které jsme ještě měly. Největší problém nám v zápase dělala fyzická zdatnost a výškový průměr soupeře. Na každém postu hráčka o hlavu vyšší a v každé pětce 2-3 schopné hrát zády ke koši – chvíli jsme díky naší rychlosti a pohyblivosti vzdorovat vydrželi, síly nám ale došly a druhý poločas už tak „koukatelný“ nebyl.

Basketbalová škola Praha – HB Basket 41:65 (18:12, 3:21, 16:15, 4:14)

Do zápasu s HB jsme vstoupili neuvěřitelně.  Začali jsme výbornou obranou, ze které jsme získávali míče nebo jen soupeřovi udělali těžké střelecké pokusy. V útoku jsme se opírali o Anču, která byla prakticky nebranitelná (24 bodů). Bohužel jen díky soupeřově hostující Semgady (8b z 12 v první čtvrtině) nemohly hráčky HB Basket mluvit o naprosté ostudě.

Bohužel ve druhé čtvrtině jsme se naprosto rozložili a místo toho, abychom překvapeného soupeře „dorazili“, začali jsme se litovat, jak moc se nám nedaří. Po první chybě z rozehrávky jsme se přestali uvolňovat pro míč a přestali jsme úplně hrát. Předvedený výkon mi vadí hlavně z toho hlediska, že běhat a bránit můžeme i když se nám nedaří – neběhali jsme a nebránili. Díky tomuto našemu kolapsu se soupeř dostal do zápasu a vedení už si podržel i po zbytek utkání. Je to škoda, protože na soupeři byla od začátku zápasu patrná nervozita, která po první čtvrtině markantně vzrostla.

Nehledě na výsledek se jednalo o výborný zápas, kdy jsme až na druhou čtvrtinu předvedli výborný výkon.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *