Holky U10 z Olomouckého plyšákova přivezly stříbro

V pátek vyrazily naše nejmenší holčičky (2006 a mladší) na svůj první společný turnaj do Olomouce. Vzhledem ke dvěma zlomeninám, které postihly Marušku a Elišku jsme jeli v oslabené sestavě a tým byl doplněn o dvě hráčky 2008. Do Olomouce jsme jely s cílem neprohrát úplně všechny zápasy a hlavně nasbírat cenné zkušenosti pro nově vznikající tým. Jak se ukázalo v Olomouci byli velmi kvalitní družstva, ale i týmy které teprve začínají.

Cesta vlakem proběhla naprosto v pohodě, holky vykoupily veškeré občerstvení, zahrály si několik her a seznámily se mezi sebou. Některé jsou z přípravek a navzájem se viděly jen na Tygřatech. V Olomouci jsme se přesunuli na ZŠ Stupkova a s napětím očekávali, jaký tým na nás bude čekat jako první. Měli jsme dobrý los, takže náš první společný zápas se hrál proti velmi slaboučkému Tišnovu, kde hrály úplné začátečnice. Do zápasu se holky vrhly jako pravé tygřice a zkoušely si vše z toho mála co se zatím stihly naučit. Zápas jsme měly od začátku pod kontrolou a soupeře v podstatě nepustily na útočnou polovinu. Všechny hráčky se zapojily a dokonce snad skoro všechny dokázaly trefit koš. Holky byly nadšené, vyhráli jsme 91:0. Po zápase jsme se ubytovali ve velice příjemném hotelovém domě kde velké radosti holčiček byly na pokoji dokonce i televize. Holky si pustily „Šíleně smutnou princeznu“ a usnuly sladkým spánkem.

V sobotu nás čekaly tři zápasy a bylo jasné, že pro většinu to bude fyzicky dost náročné. Ráno nás čekal soupeř z Pardubic, úplně jiný level, než holčičky z Tišnova. Díky zkušenostem Emy, Elenky, Bětky a Terky jsme ale s dobře hrajícím týmem dokázaly držet krok, vlastně naopak, od začátku jsme o pár bodů vedly. Byl to asi náš nejpodařenější zápas na turnaji. Výborně jsme bránily a to úplně všechny. Velice nás překvapily mladší hráčky (Julieta, Markétka, Anička,Lucka), překonat jejich obranu je pro většinu soupeřek zatím problém. Zápas jsme dovedli k vítěznému konci, což jsme považovali za velký úspěch. Vyhráli jsme o 11 bodů. Dalším našim soupeřem byl tým pražské Slovanky, které už v minulém roce hrály PP. Bylo jasné, že nás čeká další kvalitní soupeř a vyrovnaný zápas. Bylo to tak, jen kvalita naší hry byla výrazně nižší. Ale po kuřecím stehýnku a cestování po Olomouci se asi nedalo čekat nic jiného. Přesto jsme dokázali i tento zápas dovézt k vítězství a zajistili jsme si vítězství v naší žluté skupině. Sice nás čekal ještě zápas proti slabšímu Prostějovu, ale i při případné prohře jsme byli vítězi skupiny. Ve volném odpoledním čase jsme zavítali na krásné Olomoucké náměstí, pojedly výbornou zmrzlinu a vycákaly vodu z kašny. Večerní zápas jsme hrály proti menším holčičkám z Prostějova. Při zápase se mohli šetřit naše opory a velký herní prostor dostaly všechny hráčky 2007 a 2008. Ani v posledním zápase nás neminula výrazná výhra a čekalo nás už jen nedělní finále. Kdyby nám někdo v pátek řekl, že budeme ve finále, rozhodně bych tomu nevěřila.

Výhodou výher na turnajích je to, že nemusíte ráno vstávat na včasné zápasy. Dlouho jsme se vyspali, zabalili si a vyrazili do ZŠ k našemu velkému a prvnímu finálovému zápasu. Soupeřem nám byl velmi kvalitní a herně vyspělý soupeř z Hradce. V každé pětce měl dvě až tři zkušené hráčky a i ty ostatní věděly co se kolem nich děje. Do první jsme poslali Emu a s ní mladší holky, abychom posílili pětku druhou. Od prvních minut bylo jasné, že si holky pěkně máknou. V obraně se všechny naše holky snažily jak jen to šlo, bohužel útok v této pětce zůstal na jedné hráčce. Nemůžeme ale očekávat že by děti po roce přípravky byly schopné hrát na tak silné soupeře. Byl vidět velký technický rozdíl mezi Tygřicemi a holkami z Hradce. Přesto jsme tuto čtvrtinu dokázali díky nájezdům Emy a výborným obraným zákrokům všech udržet na remíze. Druhá pětka nezačala nejlépe, a po pár minutách jsme se dostali na -10 bodů. Je to škoda, protože po pár minutách hry se trochu vzpamatovaly a další část hry byla opět celkem vyrovnaná. Bohužel ztrátu se nám již nepodařilo stáhnout, naopak s ubývajícími silami jsme postupně ztráceli další bodíky a zápas nakonec prohráli o dvacet. V každém případě to byl pro holky velice přínosný zápas, tvrdý, rychlý a velice bojovný.

Holky finále sice prohrály, ale přesto je výsledek na turnaji velmi úspěšný, ale hlavně si holky kromě velikého plyšového tučňáka z Olomouce odvážejí cenné herní zkušenosti a spoustu zážitků z prvního společného turnaje. Všechny si zaslouží obrovskou pochvalu a myslím, že náš tým Holek U11 bude v příští sezoně velmi silný.

1 reply

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *