Holky U12 zakusily příchuť prohry

Naše holky U12 odehrály další turnaje PP U12. V sobotu jsme hráli v pořadatelství HB Basket s domácími a s Nuslemi, dvakrát vítězně. V neděli jsme zajeli na USK, porazili Spartu a letos poprvé utrpěli prohru od domácích holek z USK.

BŠ Praha – Sokol Nusle 119:9

BŠ Praha – HB Basket 63:21

V sobotu na Hovorčovické jsme v prvním zápase narazili na Nusle, se kterými jsme minulé kolo nehráli, protože soupeř nedorazil v dostatečném počtu. Zápas jsme měli jako zahřívací kolo na výrazně těžšího soupeře a tak to také vypadalo. Holky si hru užívaly, hrály krásně kolektivně a byla radost se na naše hráčky dívat. Ve druhém zápase jsme nastoupily proti holkám z HB Basket. My navázali na styl hry z předchozího zápasu. Od začátku jsme se ujali tempa zápasu, dobře bránili, kolektivně útočili a hlavně jsme začali hrát do rychlého protiútoku. Tentokrát jsme zvítězili vysokým rozdílem a byli lepším týmem na hřišti.

BŠ Praha – BA Sparta 91:18

BŠ Praha – USK 52:66

V neděli proti Spartě jsme navázali na dobrý sobotní výkon. Hra byla rychlá, ukázněná, míč putoval mezi holkami bez zbytečného driblinku, rychlý přechod do útočné fáze. Bohužel tím jsme asi pro tento víkend vyčerpali síly fyzické a hlavně psychické a poslední utkání proti USK jsme nedohráli dle představ trenérů. Začali jsme vlažně a nekoncentrovaně a tvrdost holek z USK nám hned na začátku ukázala, že takto to asi nepůjde. Po pár minutách se holky vzpamatovaly a začal se hrát dobrý zápas, vyrovnaný a tvrdý. V poločase jsme měli lehce navrch. Bohužel ve druhém poločase se nám přestalo chtít hrát. Nebránili jsme dobře 1:1, dělali hloupé a zbytečné ztráty a přestali proměňovat jasné příležitosti. Před poslední čtvrtinou jsme byli -4 body. žádná tragedie, ale poslední tři minuty zápasu jsme to prostě a jednoduše absolutně vzdali. Místo toho abychom zapnuli a začali šlapat na plné obrátky, přestali jsme bránit, přestali jsme útočit. Prohra byla zcela zasloužená.

Je to velká škoda, o víkendu jsme odehráli 3 nádherné zápasy a v posledním poločase víkendu jsme úplně vypnuli. Asi jsme prohru potřebovali, abychom se vrátili nohama na zem. Po minulém víkendu jsem holky chválila za účast na trénincích, ale teď se projevila častá absence některých z nich. Je to prostě jen a jen o tréninku a nasazení na něm. Navíc jsme celý měsíc tlačili holky do zrychlení a do rychlého protiútoku, což bylo na turnajích znát, ale bylo to na úkor tréninku obrany a hry 1:1. Takže víme na čem pracovat. Doufám, že zápas s USK bude pro holky velkým poučením a motivací do dalších tréninků.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *