Holky U13 – špatné výkony, špatné výsledky

Holky U13 odehrály další turnaj pražského přeboru na půdě HB Basket. Změřily naposledy síly s nejsilnějšími soupeři v Praze a bohužel se z žádného zápasu neradovaly jako vítězky.

BA Sparta – BŠ Tygři Praha 58:33
HB Basket – BŠ Tygři Praha 47:39
BŠ Tygři Praha – USK Praha 46:53

V sobotu jsme začaly s družstvem Sparťanek, začátek nebyl špatný, pak ale přišel totální zmar v druhém poločase, nebylo se o koho opřít, všechny se trápily a to především v útočné fázi. Báli jsme se to vzít na sebe, Sparta celý zápas aplikovala press se zdvojováním někdy až ztrojováním a my se s tím nevypořádali, důsledkem bylo spousta zahozených míčů soupeři do ruky nebo outu. Závěr zápasu jsme vypustili úplně a tak si po právu odnášíme porážku vysokým rozdílem.

Druhý zápas s HB Basket, probíhal ve stejném duchu jako ten první. Začátek dobrý, ale druhý poločas katastrofa. Holky nechtěly hrát, nechaly se totálně otrávit agresivní obranou soupeřek, za to my jsme žádný tlak nevyvíjely. Když připočtu naše zoufalé pokusy o zakončení, kdy mineme jasných 20 bodů v zápase, nemůžeme pomýšlet na vítězství.

V neděli před polednem nás čekal poslední zápas víkendu s USK. Já už jen k tomu můžu asi jen napsat – ZMAR, ZMAR, ZMAR… V obraně jsme nezastavovaly hráčky ve hře 1na1 a úsek kdy se nám nechtělo běhat a vracet do obrany, soupeř trestal jednoduchými body z rychlých protiútoků.

Všechny tři zápasy jsme prohráli. Třeba to holkám otevře oči, a zjistí že budou muset něco změnit. Basketbal je kolektivní sport, a mě připadá že každá bojuje sama za sebe, o svoje místo v sestavě, o svoje body, o svoje postavení v týmu. Bohužel zápasy nerozhoduje to, kolik která hráčka dá bodů, ale to, kolik míču vybojuje, kolik jich ubrání, kolik jich doskočí a v součtu tím můžeme dokráčet k vítězství. Tým by měl být na prvním místě, pak až osobní ambice.

Závěrem napíšu jen, že je to o tréninku. My jsme teď tři týdny pořádně netrénovali. Chřipky, Lyžáky, Bolístky, je to přirozené a v běžném životě dané. Ale bohužel pak nemůžeme ani očekávat zázraky proti nejlepším týmům v Praze.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *