Holky U13 zasloužená tři vítězství v prvním turnaji PP

Naše holky 2007 odehrály svůj první turnaj PP v nové sezoně a jako již tradičně hned na začátek dostaly losem nejtěžší pražské soupeře. Holky výborně trénují, tým doplnila Martina a tak se všechny na první zápasy hodně těšily. To vše se projevilo na herním projevu týmu. Holky zabojovaly a všechny tři těžké zápasy dovedly k vítěznému konci.

BŠ Praha – BA Sparta 55:41

Vítěz Prahy loňské sezony hodně vyrostl, zejména některé hráčky jsou opravdu hodně vysoké. Přesto se naše holčiny do zápasu pustily s vervou a nebojácně. První čtvrtinu jsme měli pod kontrolou, dokázaly jsme odstavit vysokou hráčku pod košem a ubránit klíčovou hráčku pětky. Ve druhé to bylo horší, holkám se moc nechtělo a jejich výkon byl ustrašený, nebojovný. V polovině jsme trochu promíchali pětky a to se ukázalo jako dobrý tah. Celý druhý poločas jsme dobrou obranou a spoluprací v útoku měli zápas pod kontrolou a celkem v pohodě zápas vyhráli.

BŠ Praha – USK 54:24

V neděli jsme v prvním zápase narazili na holky z USK, které byly lehce unavené z předchozího zápasu. Opět holky hodně vysoké, kdy některé hrají z dolního postavení. První polovina byla ještě plus minus vyrovnaná, my těžili z dobré obrany v poli, z velmi dobře hraného rychlého protiútoku a z dobré hry 1:1, soupeř těžil z výšky svých hráček a zisků při doskoku. Rychlost, agresivita a slušně zvládnutá technika zvítězila a ve druhém poločase jsme zcela ovládli dění na hřišti a pohodlně zvítězili.

BŠ Praha – HB Basket 57:43

Poslední víkendový zápas jsme hráli hned po souboji s USK. Čekal se jiný basket – rychlý, s minižákovskými prvky a velmi bojovný. Tak proběhla první čtvrtina kterou jsme sice vyhrály, ale jen o pár bodů. I v následujících částech se hra vyvíjela obdobně, my opět hráli velmi dobře rychlý protiútok a v postupném útoku jsme se snažili o zapojení většiny hráček. I tento zápas se nám povedlo dostat pod naši kontrolu a nakonec celkem s přehledem zvítězit.

Holky zaslouží obrovskou pochvalu za předváděnou hru i za práci na trénincích. Celý tým začíná být velice vyrovnaný, všechny hráčky mohou nastoupit i proti těžkým soupeřům, všechny slušně brání, všechny vybíhají do RP a všechny jsou zapojené do postupného útoku. Můžeme střídat dle libosti a herní projev je pořád stejný a to je skvělé.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *