Holky U13 zvládly svůj další turnaj na výbornou

Turnajem jsme začali druhé kolo PP U13. Po kole prvním jsme byli jediným neporaženým pražským týmem a cílem turnaje bylo vyhrát alespoň jedno ze tří těžkých utkání, aby jsme neztratily naději na postup na NF. Holky zabojovaly, dokázaly překonat i těžké chvilky když se nedařilo a podařilo se jim vybojovat tři cenná vítězství.

BŠ Praha – BA Sparta 47:34

BŠ Praha – HB Basket 30:28

V sobotu jsme první zápas narazily na holky ze Stodůlek. Zápas jsme odehrály velmi slušně, holky nevypustily žádný úsek a od samého začátku měly nad soupeřkami malinko navrch. V tomto zápase jsme dobře bránily a tím dokázaly pokrýt klíčové hráčky soupeře. Výbornou práci zde odvedla Anda, která dokázala úplně vymazat o hlavu vyšší podkošovou hráčku Sparty a tím výrazně napomoct k úspěchu. Nicméně velkou pochvalu zaslouží celý tým. Ve druhém sobotním zápase jsme narazili na HB. Po zápasové pauze naše koncentrace značné klesla, takže nám čerstvé hráčky HB nedovolily udělat si jakýkoliv náskok. Vlastně naopak, od začátku utkání jsme o pár bodíku prohrávali a pořád jen dotahovali. Ve vyrovnané koncovce jsme měli větší štěstí a zápas jsme dotáhli do vítězného konce rozdílem pouhých dvou bodů.

BŠ Praha – USK 61:38

V neděli už nás čekaly pouze holky USK. Před zápasem jsme mluvili o těsné nátlakové obraně jako o zbrani kterou je potřeba na hráčky USK použít, ale první poločas vypadal opačně. My dostatečně odstoupené, holky USK agresivní a těsně nalepené na našich hráčkách. Výsledkem byla vyrovnaná hra. Ve druhém poločase došel soupeřkám dech, my toho využili a vytvořený dvojciferný náskok jsme si už pohodlně udrželi až do konce utkání.

O tomto víkendu se náš tým výrazně posunul ke svému letošnímu cíli a to je postup na NF do Karlových Varů. Holkám se postup ze silné Prahy ještě ani jednou nepodařil, tak třeba to letos vyjde. Ale nebudeme předbíhat, budeme pilně trénovat a třeba se dočkáme toho co si holky zaslouží.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *