Kemp Suchdol 2016 – zhodnocení

Máme za sebou již třetí ročník Tygřího kempu na Suchdole pod vedením Josefa Jelínka, kterého se tentokrát zúčastnilo skoro 80 hráčů a hráček z více než 15 basketbalových klubů nejen z České republiky. Abychom udrželi kvalitu tréninků, kvůli které se na náš kemp děti vracejí, zvětšili jsme od minulého ročníku i trenérskou základnu tak, aby na každém tréninku byli přítomni alespoň 2 trenéři a mohli se tak věnovat všem trénujícím.

Účastníci kempu byli stejně jako loňský rok ubytováni na studentských kolejích. Vzhledem k horším zkušenostem z minulého ročníku jsme změnili místo stravování – stravovali jsme se v zaměstnanecké menze ČZU. Snídaně a večeře byly pestré a na oběd si kempeři mohli vybrat vždy alespoň z 6 jídel, takže značný nadstandard v porovnání s ostatními kempy.

Dopolední a odpolední tréninkové jednotky trvaly vždy 2,5h (2h u nejmladších). Dvě a půl hodiny může vypadat jako zbytečně dlouhý trénink, ale nebylo tomu tak. Každý trénink začínal důkladným zahřátím a rozběháním a končil posilováním vlastním tělem (především středu těla – core). V průběhu tréninku byly zapojeny různé střelecké soutěže, takže hráčům i trenérům utekl trénink vždy během chvilky. Večer už se pouze hrálo. Kempeři byli rozděleni do 6 týmů, které proti sobě odehrály zápasy každý s každým. V malé tělocvičně hráli mladší hráči 3na3 na malém hřišti na mini koše a ve velké starší 5na5 na regulérní hřiště.

Kromě různých odřenin a naražených prstů proběhl kemp bez vážnějšího zranění a bez problémů. Věříme, že si všichni přítomní týden s Tygry patřičně užili a že je na dalším ročníku znovu uvidíme.

Fotky z kempu lze nalézt zde.

Na kempu někdo z malých tygrů zapomněl tygří softshellovou bundu, velikost 10. Mám ji u sebe, tak se ozvěte.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *