Kluci U13 se perou sami se sebou

Krátké zhodnocení práce kluků v roce 2018:

Kluci U13 po nepovedeném vstupu do sezony přecházejí od chaotického minibasketbalu k lehce organizované hře a přípravě na žákovské kategorie. Nutno podotknou, že se jim od dětského stylu hry přechází velmi těžko a některým se moc nechce. Máme problém se zakončením a hlavně s obrovským množstvím ztrát, které jsou naprosto zbytečné a vyplývají z naší herní naivity. Výška našeho týmu je asi jedna z nejmenších v celé republice, ale na to jsme si u Tygrů již zvykli. Takže jediné co nám zbývá je rychlost,dravost a dostatečná technika. Rychlost a dravost ale momentálně vytahujeme někde hluboko ze šuplíku. To je bohužel realita se kterou se musíme vypořádat.

Ale dobré je, že se  na začátku ledna kluci  pustili do práce  s vervou. Někdy to opravdu bolí, ale myslí, že snažení začíná přinášet výsledky. Kluci výrazně zrychlili, což se projevuje v obranné fázi. Mají spoustu získaných míčů. V útoku je vidět snaha o dobré založení RP a v postupné fázi je dobrý pohyb míče i hráčů.  Jak už jsem zmínila, problém je se zakončením a se situací, že po zisku následuje okamžitá ztráta bez přičinění obránce. Balon soupeři prostě namažeme přímo do rukou a dostáváme koš. Na obojím pracujeme a moc se těším na posun. Chce to trpělivost a dostatečnou míru soustředění se jak v tréninku tak v zápasech. Po aspoň částečném odstranění těchto dvou nešvarů budeme opět bojovat o nejvyšší umístění našeho týmu.

A teď k sobotnímu zápasu

Sobotní zápas s horkým favoritem na postup na NF ze Středních Čech prověřil naše borce jak po stránce fyzické připravenosti, tak z hlediska taktiky a chytrosti. Z hlediska fyzické připravenosti se začínáme blížit optimu, taktika  pořád ještě trochu pokulhává, ale naši herní chytrost zatím ještě pořád hledáme. Něco málo z čísel: 16x nedaný dvojtakt bez obránce(32 bodů), 10x tečovaná přihrávka, 14x přihrávka do rukou soupeře, následné zakončení (28 bodů). My tedy nedali 32 jasných bodů a k 28 bodům dali soupeři balon přímo do ruky, výsledek zápasu – naše prohra o 10 bodů. Stačí tedy dát alespoň 4 šoupáky ze 16( to by snad časem mohlo vyjít :-)) a jen občas po zisku balon udržet a okamžitě neztratit. Druhý zápas měl obdobný vývoj. V každém případě oba zápasy pro nás byly neskutečným přínosem. Ukázaly nám naše nejbolavější místa a věci na kterých musíme zapracovat a zlepšit je. V zápase byly i velmi pěkné momenty a snaha o dobré kombinace. Rychlý přechod do útoku a celkem dobrá obrana. Nicméně bez daných košů je výsledek záporný.

Na čem tedy zapracovat?

-určitě na účasti na trénincích. Z toho vše vychází. Samozřejmě jsou kluci, kteří v podstatě nechybí, pak je ale skupinka, která místo dnešních čtyřech tréninků týdně absolvuje max tři a některé borce vidíme dvakrát týdně. Kluci pojďte to vydržet, máte za sebou dva měsíce dřiny a zbývá vám ještě měsíc a kousek. Třeba vám vaše úsilí přinese radost a dobrý pocit v zápasech, které nás čekají.

-musíme si víc vážit každého míče, který máme v držení. Jak se ukázalo získat míč umí z Tygrů skoro každý, bohužel v zápětí ho ztratit také.  A hlavně začít proměňovat jasné šance, které jsme si schopni v průběhu zápasu vypracovat. 

Prosím u omluvenek kluků z tréninků psát důvod, proč nemohou na trénink či zápas přijít. Děkuji.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *