Kluci U15 – nepovedený vstup do sezóny

Klatovy – BŠ Tygří Praha
45:39 (12:10 23:25 38:34)

O víkendu kluky U15 čekaly první zápasy. V sobotu nás hostily Klatovy.
Vstup do zápasu nám vyšel dobře. Rychlé vedení 6:0 na straně BŠ neukazovalo, že by se mělo stát překvapení.
V dalších minutách jsme neproměňovali jasné příležitosti, neustálé drbání a najíždění do 2-3 hráčů… hrála se divočina z obou stran. S přibývajícím časem (při vyrovnaném průběhu skóre), přicházela nejistota a neklid na hráčích. Domácí Klatovy těžily ze zatažené obrany, která nás nutila ke střelbě z delší vzdálenosti. Úspěšnost střelby byla hodně slabá. Když už jsme dokázali najet do koše, neproměnili jsme bohužel ani jasné pozice. Rychlý protiútok nefungoval. Velké množství ztrát a spousta nesprávných rozhodnutí prohlubovalo naši nejistotu. Rozhodovalo se v závěru. Za stavu 41:39 pro soupeře (20 sec do konce hrací doby) neproměňujeme snadný dvojtakt a vzápětí dostáváme rychlý koš. Zbytečná prohra, která nás může v závěru hodně mrzet. Soupeř nebyl lepší, ale bojoval a měl velkou vůli uspět a za to mu patří zasloužená výhra.

Plzeň – BŠ Tygři Praha
89:69 (22:12 43:25 65:43)


V neděli nás čekala Plzeň. První poločas se nesl ve zklamání z předešlého dne. Statická hra bez pohybu hráčů i míče, chyběl agresivní nájezd, přesná přihrávka, důrazné zakončení …. V naší hře byla cítit ustrašenost. Strach, abych náhodou neudělal něco špatně, tak raději neudělám nic. Soupeř nehrál nějak výjimečně, ale těžil z našich ztrát. Při snaze o zahájení rychlého protiútoku přihráváme soupeři míče přímo do rukou. Velké mezery na obraném doskoku, kdy dovolíme soupeři snadno získat míč. Naše zbytečné chyby nás připravují o dobrý zápas. Chyběla nám kolektivní hra, řada hráčů bohužel nepředvedla to, co skutečně dokáže zahrát, nebodovali jsme (jediný Cajtík se dostal přes deset nastřílených bodů).

Sokol Pražský – BŠ Tygři Praha
59:87 (14:27 27:51 45:73)


Od úvodních minut jsme ukázali, kdo bude na hřišti vládnout. Dobrá týmová obrana i hra v útoku rozebírala hru sokolíků. Kluci hráli aktivně a s chutí. Vedení pro Tygry 51:24 v poločase prakticky už rozhodlo o zápase. V druhé polovině zápasu v naší hře už nebyla taková jistota, energie a koncentrace. I tak jsme 3.č. vyhráli 22:18. Poslední čtvrtina už nenabídla velkou podívanou – hodně nepřesností, časté chytání a bránění rukama soupeře …. Poslední čtvrtina skončila remízou 14:14.
Kluky musím pochválit za nasazení a kolektivní hru.

Jižní Supi – BŠ Tygři Praha
47:49 (17:7 23:19 34:32)


Nepříjemná atmosféra, kdy domácí bubeníci hnali Supy k velké bojovnosti. Naopak Tygři vypadali hodně ospale. Připomínalo to zápas proti Klatovům. Jen se šťastnějším koncem pro nás.
První čtvrtinu jsme prohráli o 10 bodů. Náš projev 35 minut byl hodně zaskočený. Nefungovala dobře obrana, nebyli jsme schopni odstavovat supy na doskoku. Časté používání rukou při obraně pomáhání si tak hloupými fauly, kdy z těžké situace vysvobozujeme soupeře! Hra proti zatažené obraně domácích nám nesvědčila. I když jsme měli dobré střelecké pozice, nedokázali jsme úspěšně zakončit nebo lépe postavit hru.
11 vteřin před koncem utkání, za stavu 47:47, Eda úspěšně zakončí z podkoše. Následný útok Jižní Supi nestihnou v čase zakončit. Vítězíme o 2 body. Nepříjemné a těžké utkání, kdy jsme měli na konci více štěstí my. Na vině je hlavně hlava a podcenění utkání.
Je potřeba si uvědomit, že každý zápas začíná pokorou k soupeři a přístupem i zodpovědností k sobě samému.

Věřím, že v dalších zápasech předvedeme to, co v nás skutečně je a co umíme.

V dalším kole nás čaká na domácí palubovce Ústí nad Labem a Děčín.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *