Kluci U15 nevyrovnané výkony a první porážka

O víkendu jsme sehráli první zápasy U15 této sezóny na venkovních hřištích. V sobotu nás hostily Klatovy, v neděli jsme se přesunuli na Sokol pražský.

Sobotní zápas jsme začali velmi dobře, rychlou a důraznou hrou jsme se dostali do výrazného vedení a v 5.minutě již vedli 21:4, střídáním sestavy jsme chtěli udržet vysoké tempo hry, opak byl však pravdou. Hra se vyrovnala a my jsme hráče Klatov nechali zaznamenat několik „jednoduchých“ košů. Druhá čtvrtina byla velmi podobná konci té první, chyby na obranné polovině nám neumožňovali hrát rychlé protiútoky a naše zpomalení hry vyhovovalo soupeři. Obdržených 19 bodů v druhé čtvrtině odpovídá naší nedůslednosti v obraných činnostech. I v druhém poločase jsme se trápili, když naše hra postrádala myšlenku a na útočné polovině chyběl našim hráčům bez míče pohyb. V poslední desetiminutovce se náš výkon zlepšil a hráči díky bojovnosti dovedli utkání k výraznému vítězství.

BK Klatovy – BŠ Praha 55:92 (11:30 19:24 14:17 11:21)

V nedělním utkání jsme nastoupili na půdě úřadujícího mistra ČR. Soupeř na nás doslova vlétl a po 2.minutách hry jsme prohrávali již 11:0. Poté se naše hra uklidnila a zbytek první čtvrtiny jsme odehráli vyrovnaně. Ve druhé čtvrtině jsme opět nedokázali vzdorovat rychlé a důrazné hře sokola a poločasový rozdíl ve skóre byl už 24 bodů (54:30). I druhém poločase nás domácí přehrávali, každá naše ztráta byla potrestána košem, stejně tak naše častá nedůsledná a nedůrazná obrana. Sokol nás nakonec dokázal porazit o 50 bodů, což není adekvátní rozdíl mezi kvalitou obou družtev, ale náš přístup ke zbytku utkání nebyl dobrý.

Sokol pražský – BŠ Praha 109:58 (29:13 25:17 30:12 25:16)

Z víkendových utkání se musíme poučit a pracovat v tréninku, další zápasy budou velmi důležité a věříme že naše výkony půjdou nahoru.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *