Kluci U15 – v extralize 1:3

Sršni Písek – BŠ Tygři Praha

66:46 (20:16, 34:24, 47:40)

První utkání U15 extraligy jsme odehráli v Písku.  Písecké družstvo těží z velké síly hráče Svobody, takže naše síly se měly soustředit právě na obranu tohoto hráče. 

Do první čtvrtiny vstupujeme houževnatě –  bojujeme, hrajeme odvážně a aktivně …. První čtvrtinu  prohráváme 20:16 (Svoboda 16b).

Druhou čtvrtinu hrajeme s dobrým pohybem, vytváříme si pozice – děláme domácím sršňům starosti, ale netrestáme a netrefujeme dobře vytvořené pozice. Po 20 minutách prohráváme o 10 bodů.

Vstup do 3.č. se nám podaří, zrychlujeme hru a postupně umazáváme z náskoku. Přiblížíme se nejblíže na rozdíl 4 bodů a hodně znejistíme domácí tým. Svou sílu ale ukáže Pepa Svoboda a rychle si vedení bere zpět. Navýší skóre na +10 bodů. Celý zápas jsme Sršňům dokázali konkurovat, bohužel ale závěr hry jsme zbytečně pustili na -20bodů, což rozhodně neodpovídalo našemu dobrému celozápasovému nasazení a takto vysoké mínusové skoré jsme určitě neměli dopustit.  

Sokol Kbely – BŠ Tygři Praha

72:79  (19:17, 34:40, 55:61)

Do pražského derby jsme vlétli s velkou vervou a odhodláním uspět. Úvodní čtvrtinu jsme prohráli o 2 body. Od druhé čtvrtiny jsme ale vedení strhli na svoji stranu a na konci první dvacetiminutovky si neseme zasloužené vedení +6 bodů.

Do druhého poločasu nastupujeme sebevědomě a vypracujeme si náskok +14 bodů. O ten ale rychle přicházíme našimi zbytečnými chybami a ztrátami. Soupeř stahuje na rozdíl 4 bodů. V závěru s klaksonem trefuje důležitou střelu Fanda a my tak jdeme před poslední čtvrtkou do vedení +6 bodů. V poslední čtvrtině zlepšíme obranu, uklidníme se v útoku a závěr zahrajeme více zkušeně. Bereme tak první výhru extraligy.

BŠ Tygři Praha – Tygři Brno

70:78 /18:20, 29:34, 49:51)

Vedoucí tým extraligy přijel na naši palubovku v kompletní sestavě. Nám naopak chyběl Séba a Eda (nemoc), ale novou posilou byl pro nás hostující hráč Mikuláš Kramosil ze sousední Sparty.

Domácí Tygři se favorita z Brna nezalekli, hrála se vyrovnaná bitva a přetahovaná o každý bod.

Soupeř těžil hlavně z výškové převahy, spoustu doskoků jsme Brnu pod naším košem povolili. Ale i naši hru brzdilo velké množství laciných ztrát, kdy našimi chybami vracíme soupeři až příliš snadno míče zpět.

Druhý poločas zlepšujeme obranu, pohyb míče v útoku a celkově jsme více aktivní ve hře než soupeř. Stahujeme vedení soupeře, hrajeme odvážně a nebojácně. 4 minuty před koncem jdeme do vedení o 6 bodů, ale o náskok rychle přicházíme. Nechali jsme se převálcovat tlakem soupeře, který se nevzdal… Škoda, byli jsme blízko. O výhru nás připravil vlastní strach, působili jsme od našeho vedení zakřiknutě. Selhali jsme v klíčové okamžiky. Nedá se nic dělat, bez porážek nejsou velká vítězství. Je nutné hledět vpřed a poučit se z vlastních chyb a hlavně – nikdy se nevzdávat…

BŠ Tygři Praha – BK Opava

60:75 (11:18, 27:40, 46:60)

Atletický a nepříjemný tým nám od úvodních minut nic nedaroval. Naše hra působila hodně nekoordinovaně. Velmi lehce jsme naší laxní obranou a zbytečnými ztrátami věnovali soupeři vedení 9:0. V útoku se nám nedařila střelba, scházel nám klid, větší trpělivost si dojít pro faul, chytit se nájezdem …  

Druhý poločas se herní projev příliš nezlepšil. Působili jsme jako na houpačce. Chvíli se dařilo nám, chvíli soupeři. Posledních 8 minut do konce utkání jsme měli dobré tempo, dobré útoky, dobrou obranu, ale důležité 2 střely ke zvratu a dramatu nevedly. Soupeř se uklidnil, proměnil rychlé brejky a vzal si svůj klidný náskok zpět.  Zápas se nám příliš nepovedl, rozhodně umíme zahrát lépe.

V příštím kole nás čeká výjezd do Ostravy, kde poměříme síly s loňským vítězem NH Ostrava a Snakes Ostrava.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *