Kluci U17 dále překvapují a v extralize si připsali další dvě výhry

BŠ Tygři Praha – USK Praha 111:96 (35:18, 60:40, 87:71)

Na první domácí extraligové utkání přivítali Tygři v Jenči družstvo USK Praha. Jedno z nejlepších mládežnických center přijelo i se třemi reprezentanty. Tygři však začali bez bázně a proti výškové a fyzické převaze se prosazovali rychlou hrou a hlavně skvělou střelbou. Již v první čtvrtině proměnili 5 trojkových pokusů a v 12.minutě si vytvořili více než 20ti bodový náskok (39:18). V polovině druhé čtvrtiny vedli Tygři dokonce o 25 bodů. V poločase svítil na tabuli málo vídaný stav 60:40. Po přestávce přišel očekávaný nápor soupeře, tři rychlé koše a postupné snižování. Na každé přiblížení dokázali Tygři vždy odpovědět. Po celý druhý poločas si udržovali minimálně dvojciferný náskok a v prvním domácím utkání si připsali překvapivou, ale zaslouženou výhru.

Na obou stranách se střelecky nejvíce prosazovala dvojice hráčů (Martin-Tomáš : Švec-Dáňa) a i v tomto minisouboji byli úspěšnější Tygři 61:59. K domácí dvojici se na rozdíl od soupeře přidali i další tři dvojciferní střelci (Dan, Kuba a Filip). Toto utkání se povedlo i trojici mladších hráčů z lavičky (Filip, Eda a Ondra), ale pochvalu za předvedený výkon si zaslouží všichni.

13 úspěšných trojek z 29 pokusů (45%) – za tuto úspěšnost by se nemuseli stydět ani hráči v nejvyšších soutěžích.

BŠ Tygři Praha – Sokol Písek 86:84 (21:17, 43:45, 62:62)

V neděli přijel do Jenče další dosud neporažený tým – Sokol Písek a bylo jasné, že po utkání si pouze vítěz udrží neporazitelnost. Oba týmy se ve vlnách střídali ve vedení a nikdo si nevytvořil dvojciferný náskok. Nejvyšší náskok 74:65 si po dvou koších Ondry vytvořili Tygři ve 33.minutě. Po oddechovém čase se hostům podařilo šňůrou 13:0 otočit skóre na svoji stranu. V předposlední minutě vedli Sršni o 5 bodů (81:76) a měli velmi blízko k výhře. Tygři však i přes velkou únavu bojovali do poslední vteřiny. I přes špatné trestné hody v závěru utkání (posledních dvě minuty 1/5) dokázali vybojovat další velmi cennou výhru. V neděli jsme nenavázali na střelecký koncert ze soboty. Střelba za tři body pouhých 13% (4/30). Dokázali jsme využít výškové převahy a Sršně přeskákat téměř o 20 míčů (67:48). I přesto, že se utkání tentokrát nevydařilo střídajícím hráčům, bodově se dařilo více hráčům než u soupeře. Hned čtyři Tygři si zapsali double-double (dvojciferný počet bodů a doskočených míčů).  

Po celých 40 minut se hrál krásný, rychlý mládežnický basketbal. V tomto utkání nevyhrál lepší, ale šťastnější tým.   

Neuvěřitelný začátek soutěže. Velká gratulace klukům za celý víkend a poděkování všem, kteří nás přišli povzbudit do haly.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *