Kluci U17 si připsali první prohry v Extralize

Sokol Sršni Písek – BŠ Tygři Praha 108:84 (25:21, 59:42, 86:66)

Do Písku jsme odjeli bez Tomáše a Dana. Chtěli jsme zabojovat a poprat se o vítězství i bez těchto dvou hráčů. Dařilo se nám to do 14.minuty (29-29). Dalších 6 minut jsme prohráli 13-30 a domácí do šaten odcházeli spokojenější. Sráželi nás hloupé chyby v obraně (mnohokrát jsme nereagovali na jednoduché seběhnutí, nezastavili jsme rychlý protiútok a neudrželi jsme obranný doskok  – Písek 14 útočných doskoků za poločas). Vstup do druhého poločasu byl nadějný. Po čtyřech odehraných minutách jsme snížili na 9 bodů. Víc už se nám nepodařilo a utkání jednoznačně ovládli domácí. Střelecky nás dnes drželi Crazy (25 body si zvýšil letošní střelecké maximum a 7 úspěšných trojek je dosavadním rekordem extraligy) a Martin, který k 25 bodům přidal 12 doskoků. Hodně minut dnes odehráli i mladší hráči. K prvním extraligovým bodům Jirka přidal i 7 doskoků.

Vyhrál jasně lepší tým, ale rozdíl nemusel být tak vysoký, kdybychom nezahodili 19 trestných hodů a nedopouštěli se žákovských chyb v obraně a na doskoku.

USK Praha – BŠ Tygři Praha 77:65 (15:16, 38:36, 55:49)

V neděli jsme na Folimance nastoupili v kompletní sestavě, ale tréninkový výpadek byl na našich marodech vidět. Domácí nastoupili v nejsilnější sestavě (složení tohoto týmu má evropské parametry), na všech postech jsme výškově ztráceli, a to se projevilo hlavně na doskoku, kde jsme výrazně prohráli. Dlouho jsme s domácími drželi krok, první část jsme dokonce vyhráli a v poločase jsme prohrávali o pouhé 2 body, ale měli jsme problémy s fauly. V druhém poločase jsme začali mírně ztrácet a v 25. minutě jsme prohrávali dvouciferným rozdílem (39-49). Po dvou trojkách a koši s faulem Martina jsme se v 27.minutě přiblížili na 2 body (49-51). Bohužel následovala osmibodová šňůra domácích a bylo to opět o 10 bodů (49-59). Ještě v polovině poslední části jsme snížili na 58-63, ale víc jsme nedokázali a výhru si po zásluze připsal v neděli lepší tým a tím bylo USK. Naši kluci si zaslouží pochvalu za výkon, za který se určitě nemusí stydět. Hrálo se výborné utkání, kterému nechybělo napětí a emoce (jen víc takových utkání pro všechny aktéry). V našem týmu zahrál výborně Martin. Zaznamenal (i přes velmi těsnou obranu, kdy se na něm střídalo několik hráčů soupeře) 34 bodů a 12 doskoků. Chceme-li porazit takto silný tým, musíme k bojovnosti a nasazení přidal i výbornou střelbu celého týmu a ta se nám nedařila. Trojky – 7/34 (bez Martina 2/22), trestné hody – 12/22 (bez Martina 5/14) a to nemůže stačit.

Prohry musely přijít a proti takto silným týmům to určitě není ostuda. Za některé úseky sobotního utkání a za nedělní výkon se určitě nemusíme stydět. Velkou pochvalu si také zaslouží rodiče, spoluhráči a kamarádi, kteří nás přišli v hojném počtu na Folimanku podpořit.  

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *