Kluci U17 – skvělý vstup do extraligy

Na úvodní zápasy extraligy v historii Tygrů naši kluci vyrazili do Prostějova a Pardubic. K velkému překvapení zvládli vstup na výbornou a vezou si dvě cenné výhry.

BCM Orli Prostějov – BŠ Tygři Praha 84:90 (13:20, 35:43, 64:73)

Do úvodních minut kluci vstoupili sebevědomě a bez ostychu. Rychlou jednoduchou hrou se brzo dostali do vedení. Svojí aktivitou zaskočili soupeře a po celý poločas byli lepším týmem. Rozdíl ve skóre narostl až na 13 bodů. Tygři mohli vést i vyšším rozdílem, kdyby proměňovali jednoduché střelecké příležitosti a snížili počet ztracených míčů (za poločas 15 ztrát). Ve druhém poločase byli lepším týmem Orli. Zlepšili pohyb v útoku a výbornou střelbou (6 trojek ve druhém poločase) se začali přibližovat. Necelé čtyři minuty před koncem se domácí dokonce dvakrát dostali do jednobodového vedení (81:80). Tygři však dokázali vždy rychle odpovědět (z trestných hodů Dvořka a trojkou Martin). Toto vedení už Tygři nepustili a závěr zvládli na výbornou. Rozhodčí v tomto utkání zvolili přísnější metr při posuzování faulů a hráči často stáli na čáře trestného hodu (celkem 85). Dan střílel málo vídaných 23 šestek (se slušným procentem, proměnil 18). Tygři ovládli doskok (71:49) naopak velkým mínusem byly ztráty (19:33).  Většina hráčů i trenér zaznamenali premiérovou výhru v extralize.

BK Synthesia Pardubice  – BŠ Tygři Praha 65:78 (17:18, 35:40, 51:59)

V neděli jsme vyrazili brzy ráno do Pardubic posilněni výhrou. Kluci po cestě začali hodně ospale a prvních osm minut byli domácí lepším týmem. Tygři se postupně rozběhali a stejně jako v sobotu se prezentovali rychlou hrou. V druhé polovině druhé čtvrtiny jsme si vytvořili devítibodový náskok (40:31).  Po přestávce začali lépe domácí a po dvou minutách dokázali otočit skóre na svoji stranu (41:40). Bylo to však naposledy v tomto utkání. Nejlepší úsek jsme odehráli mezi 23.- 29. minutou. Tuto část vyhráli Tygři 19:6 a vytvořili příjemný dvojciferný náskok, který dokázali ve 34.minutě navýšit na 69:53. Domácí se nevzdali a v 38.minutě to bylo jen o 6 bodů a navíc stříleli volnou trojku, tu však neproměnili. Jakub byl na druhé straně ze stejné vzdálenosti úspěšný. Na tuto trojku už Pardubice nedokázaly odpovědět a Tygři si vezou i druhou, velmi překvapivou, ale zaslouženou výhru. Na obou stranách byla vidět snaha o rychlý mládežnický basketbal. Tygři proti sobotě výrazně snížili počet ztrát a dokázali se prosadit na útočném doskoku.

Dvě výhry jsou výborný začátek, který málokdo očekával. Neusnout na vavřínech a ještě více a lépe pracovat na trénincích.

Velká gratulace klukům, k výkonům po oba dny.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *