Kluci U17 v extralize stále na vítězné vlně

Z Ostravy si vezeme další dvě cenné výhry a i po šesti kolem zůstáváme překvapivě bez porážky.

BK NH Ostrava – BŠ Tygři Praha 67:88 (12:23, 33:42, 50:68)

Po příjemné cestě vlakem kluci vstoupili do utkání koncentrovaně a sebevědomě. Za 8 minut si rychlou jednoduchou hrou vytvořili 15 ti bodový náskok (21:6). V druhé čtvrtině jsme neudrželi vysoké tempo, začali jsme chybovat a domácí díky zlepšenému zakončování dokázali snížit na jednociferný rozdíl. Úvod třetí části patřil opět našim hráčům, kteří zpřesnili hru a útočně se prosazovali jak z rychlých protiútoků, tak i v postupném útoku (individuálními akcemi i pěknými kombinacemi). V polovině této části jsme navýšili vedení na 22 bodů. Domácí předvedli zatím nejlepší výkon v této sezóně. Zlepšenou obranou a několika rychlými protiútoky se ostravští přiblížili, ale my jsme vždy dokázali bodově odpovědět. Zaslouženou výhru jsme si s přehledem pohlídali.

BK Snakes Ostrava – BŠ Tygři Praha 58:88 (15:22, 27:43, 48:67)

Snakes, náš nedělní soupeř, v této sezóně ještě nevyhrál a navíc do utkání vstupoval bez klíčového hráče. Toto vše z nás činilo jednoznačného favorita. Od začátku se nám však nedařila střelba z delší vzdálenosti a nebyli jsme dostatečně důslední v obraně hráče bez míče a na doskoku. I proto byl po pěti minutách vyrovnaný stav. Postupně jsme se rozjížděli a navyšovali rozdíl ve skóre. Na začátku třetí části jsme dvěma trojkami odskočili na 20 bodů. Více minut dostali hráči z lavičky a většinou předvedli slušný výkon, navíc jsme stále navyšovali náš náskok až na konečných 30 bodů a potvrdili jsme roli favorita. Všichni hráči se  zapsali do listiny střelců.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *