Kluci U17 zvládli obě utkání s brněnskými týmy na výbornou a v Extralize jsou stále bez prohry

BŠ Tygři Praha – SAM Brno 80:77 (18:25, 40:37, 59:60)

První brněnský soupeř, který měl v Extralize pouze jednu prohru, vstoupil do utkání skvěle. Převyšoval nás nejen výškově, ale i herně a překvapivě i v nasazení. V 9. minutě jsme prohrávali 11:23. Začali jsme ospale a probouzeli se pomalu. Prvním povedeným úsekem byl přelom první a druhé čtvrtiny, kdy se nám povedlo snížit na 23:28. Ve 13. minutě však výborně hrající Nečas svým už 16tým bodem dostal hosty opět do dvouciferného vedení (23:34). Od této chvíle nastala obrovská změna – Tygři byli všude. Výborná obrana nedovolila brněnskému týmu více než 5 minut skórovat a po 15ti bodové šňůře jsme otočili skóre na 40:36. Skvělý útok byl i na začátku druhého poločasu. Tři úspěšné trojky v řadě a v 23. minutě jsme vedli dvouciferným rozdílem my – 51:39. Desetiminutovku mezi 13.-23. minutou jsme vyhráli 28:5. Brňané se však nevzdali a tentokrát to byli oni, kdo dokázal otočit skóre utkání. Šňůrou 12:0 se dostali ještě ve 3. čtvrtině opět do vedení (58:60). V poslední části hry to byl boj o každý koš. V 38. minutě jsme po třech koších Martina vedli 75:69. Hosté se v poslední minutě přiblížili na rozdíl jednoho bodu a měli možnost jít do vedení. To se jim naštěstí nepodařilo a po taktických faulech se utkání dohrávalo na čáře trestného hodu. Dnes jsme velmi špatně stříleli právě trestné hody (50% – 12/24).

Kluci po pomalejším vstupu do utkání zaslouží pochvalu za výborně zvládnutou koncovku. Porazit takto silného soupeře, který předvedl výborný výkon, je velmi cenné.

BŠ Tygři Praha – Tygři JBC Brno 95:78 (18:16, 43:43, 75:60)

Tygří souboje přináší vždy rychlý a zajímavý basketbal. Stejné to bylo i v neděli. O začátku jsme vypadali svižnější a živější než soupeř, ale díky nepřesnému zakončení jsme nedokázali využít optickou převahu bodově. Dlouho se oba týmy střídaly ve vedení. Nejvyšší rozdíl ve skóre byl do poločasu 5 bodů. Brňany držela ve hře přesná střelba za tři body (5 úspěšných za 12 minut).  Rozhodující částí utkání byla 3. čtvrtina, kterou jsme vyhráli o 15 bodů. Zrychlili jsme přechod do útoku a výborně si připravovali střelecké pozice, které jsme dokázali proměnit. Střelecky se tuto část nejvíce prosazovali Ondra a Dan – po devíti bodech. Hosté nesložili zbraně a postupně ukrajovali z už 17ti bodového rozdílu, tři minuty před koncem snížili na 84:77. Více už jsme nedovolili a závěr si pohlídali i díky přesnějším trestným hodům. V tomto utkání jsme nestříleli dobře z dlouhé vzdálenosti (za 3 body 7/31 23%). Nahradili jsme to však výborným doskokem, který jsme ovládli 55:33.

10-0 je neuvěřitelný start. Radujme se, ale nezapomínejme trénovat a dál se zlepšovat. (i přes výhry víme o mnohých nedostatcích, které můžeme zlepšit).

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *