Kluci U19 dvakrát prohráli, ale se ctí

BŠ Tygři Praha – GBA Lions Jindřichův Hradec  78:86 (22:23, 42:46, 60:73)

Z Jindřichova Hradce přijela rezerva GBA a hned od začátku kluci předváděli fyzický basketbal. Ztráceli jsme v důrazu a na doskoku pod oběma koši. V polovině první části jsme prohrávali 11-18. Postupně jsme se dokázali rychlostí a fyzické hře soupeři vyrovnat. Prosazovali jsme se kombinační hrou a dokázali jsme si vytvořit dobré pozice pro střelu a hru 1na1. Na začátku druhé čtvrtiny jsme dokázali vyrovnat i skóre (25-25). Celou druhou část jsme se i bodově drželi a předváděli jsme slušný basketbal. Začátek třetí čtvrtiny však patřil soupeři. Přehrával nás ve hře 1na1 z perimetru i pod koše, my jsme je nedokázali zastavit jinak než faulem a často hloupě (za první 3 minuty třikrát koš s faulem!). V polovině této části jsme už prohrávali o 12 bodů (44-56) a na začátku poslední desetiminutovky už o 16 (60-76). Ještě v 36 minutě to bylo stále o 16 (66-82) a vypadalo vše na jasný závěr. Kluci však zabojovali a hlavně trojice Dan, Kuba a Kubula se zasloužila o snížení na 76-84 a měli jsme k dispozici dva trestné hody. Bohužel jsme neproměnili a nebyly úspěšné ani dva tříbodové pokusy (z volných pozic). Zaslouženě vyhráli hosté, ale pro naše kluky velmi poučný zápas.

BŠ Tygři Praha – SAM Brno  73:90 (24:33, 49:54, 62:67)

V neděli přijel do Jenče nejsilnější tým této finálové skupiny, který má extraligové parametry. V sobotu vyhráli v Chomutově o 20 bodů, což ukazuje na sílu tohoto týmu. Začátek vypadal z naší strany velmi ustrašeně (4.minuta 2-14). Nedokázali jsme ubránit téměř žádný útok soupeře, o čem svědčí 33 bodů za čtvrtinu a 54 bodů v poločase. Pochválit lze náš útok. Dát 24 bodů za 10 minut není špatné, ale bohužel bez obrany se nedá hrát. V 17.minutě jsme prohrávali 33-50, a vypadalo to na debakl, ale následujících 8 minut jsme odehráli skvělý úsek. Ve 24.minutě jsme dokonce vedli 60-57. Tuto část oddělenou poločasovou přestávkou jsme vyhráli 27-7. Bodově se v tomto úseku dařilo Kubovi (16 bodů) a Danovi (7 bodů). Velmi dobře zahráli i Jáša, Filip a Kubula. Hosty jsme donutili výrazně přidat v obraně a přinutili jsme je hrát s nejvyšším nasazením. Ještě v polovině poslední čtvrtiny jsme prohrávali o 10 bodů, závěr ale patřil už rozjetým hostům.

Obě utkání byla výborná zkušenost pro naše mladé hráče, kteří opět poznali, že co stačí v nižší soutěži U17, je tady nedostačující. Věřím, že na tréninku uvidím zvýšené nasazení a kluci už konečně pochopí, že trénovat musí ve stejném intenzitě, v jaké se hrají taková utkání. Určitě na to máte, ale je to hlavně na Vás a na Vašem přístupu.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *