Kvalifikace dívek do ŽL U15

Dívky příštím rokem U15 odehrály o víkendu velice náročnou kvalifikaci, kde bohužel vyhrály pouze jeden zápas a do žákovské ligy se tedy nekvalifikovaly. Vzhledem ale k tomu, že v našem týmu nastoupily pouze 3 hráčky toho ročníku (2003) a zbytek mladší, tak si myslím, že se jedná o slušný výsledek.  Jediná škoda nalosování, kdy jsme jako tým z 5.losovacího koše měli jasně nejhorší rozložení zápasů.

BA Karlovy Vary – Basketbalová Škola Praha 77:37 (22:6, 20:9, 19:9, 16:13)

Na první utkání jsme odjeli velice brzy, abychom už v 9:00 mohli začít proti favorizovaným domácím. Soupeř byl od začátku zápasu lepší a měl utkání pevně pod kontrolou, když dvojice Chromá s Cabálkovou nastřílela dohromady více bodů než my za celé utkání (26 a 17). Většina našich hráček patřila ještě vloni do minižákovské kategorie a dnes poprvé si mohla vyzkoušet jaké to je, hrát vyšší basketbal. Najednou na střelu nebyl čas, nezpevnění nebo pomalá přihrávka znamenala ztrátu a nabíhání do vymezeného území končilo bez výjimky blokem (tedy když neskončilo ztrátou). Pro nás tedy velice hodnotné utkání do dalších zápasů a především do dalších tréninků

Basketbalová Škola Praha – Sluneta Ústí nad Labem 37:94 (10:28, 7:21, 8:22, 12:23)

S jednozápasovou ubytovací mezerou nás čekalo Ústí, které přijelo čerstvé a s touhou postoupit z prvního místa. Nás tedy naprosto a bez milosti smetlo, ve všech směrech bylo prostě lepším týmem. My jsme dokonce měli i chvílemi problémy s přechodem půlky, což se nám často nestává. Je jasné, že na našich hráčkách byla vidět únava z předchozího utkání, nicméně jsme zjistili, jak málo fyzický basket hrajeme.

Basketbalová Škola Praha – BK Prosek 57:51 (10:14, 21:14, 10:12, 16:11)

Druhý den jsme hráli zápas už od 8:00 proti Proseku. Kdybychom se v utkání nedopustili asi trojnásobného zkratu, vyhráli bychom určitě o více. Utkání začalo tak, že jsme soupeře skoro nepustili za půlku, bohužel jsme dobře netrefovali, takže jsme vyhrávali „pouze“ 5:0 -> přišel první zkrat a najednou vede soupeř 5:12. Do zápasu jsme se naštěstí znovu dostali a i přes další dva problémové úseky jsme nakonec vyhráli první utkání na kvalifikaci.

TJ Slovan Litoměřice – Basketbalová Škola Praha 50:32 (21:9, 14:7, 7:8, 8:8)

Poslední utkání na turnaji jsme odehráli proti Litoměřicím a jednalo se o zápas o 3. místo a tedy o postup do druhého kola kvalifikace. Jak jsem již psal, na tomto utkání se na nás velice projevilo nešťastné nalosování turnaje. My jsme měli po brzkém vstávání a zápase od 8:00, zatímco pro Litoměřice se jednalo o první utkání dne. Na našich hráčkách bylo vidět, že chtějí, ale že to prostě nejde. Výkonem zasloužená prohra, nicméně si myslím, že za normálních podmínek bychom byli schopni hrát s Litoměřicemi vyrovnané utkání.

I přes 3 prohry si myslím, že jsme nepodaly nejhorší výkon a určitě jsme si odnesly mnoho cenných zkušeností do dalších let. Pro mě především trenérská radost z toho, že hráčky si konečně mohly na vlastní kůži zkusit některé věci, které na tréninku děláme (a někdy nevíme proč) – proč mám vystřelit rychle, když pak mám menší úspěšnost; proč mám to prohození před tělem udělat dozadu, když dopředu je to rychlejší; proč mám zvednout hlavu a snížit driblink i ve sprintu… Tak už to víte J