Micro Kra-Kož Cup 2016

Tento víkend do Kožlan na turnaj kategorie U12 odjela dvě naše družstva – dívky U12 a mix složený převážně z mladších hráčů a hráček. Dívky se umístily na prvním místě a mix na krásném čtvrtém.

Dívky

Basketbalová škola Praha – DBaK P. 31:27 (10:11, 6:3, 8:5, 3:8, 4:0)

Dívky vstoupily do turnaje nepřesvědčivým výkonem proti DBaK P. Po celý zápas jsme špatně bránili a v útoku jsme se dopouštěli základních chyb (nechycení míče, kroky při zahájení driblinku nebo vysoký driblink). Naší snahu o kolektivní pojetí basketbalu jsme změnili na co nejvíce přihrávek kolem trojky bez jediné snahy hrát na koš (ať už 1na1 nebo hoď a běž).

Naštěstí jsme se dokázali probrat začátkem prodloužení, kde jsme začali konečně bránit a soupeře jsme nepustili k jediné střele. Prodloužení jsme tak vyhráli a jak se nakonec ukázalo, touto výhrou jsme prakticky získali první místo na turnaji. Tým DBaK P. totiž prohrál na celém turnaji pouze s námi a skončil druhý.

USK Praha – Basketbalová škola Praha 14:52 (9:8, 0:23, 4:4, 1:17)

Druhý zápas v základní skupině jsme znovu začali špatně. Naše první pětka chtěla pouze vypichovat míč a prakticky nebránila. Naštěstí druhá pětka začala výborně bránit a soupeř prvních pět minut druhé čtvrtiny nedokázal vyhodit z autu. Utkání jsme tak rozhodli už v poločase

Basketbalová škola Praha – SKB Rokycany 37:21 (6:12, 13:2, 4:6, 14:1)

V začátku utkání jsme se střelecky trápili, pak jsme ale znovu výbornou obranou dokázali Rokycanský mix přehrát.

Basketbalová škola Praha mix – Basketbalová škola Praha dívky 20:35 (2:2, 10:6, 6:12, 2:15)

K výkonu dívek bych měl v tomto utkání velké výhrady – především nepřesnosti v útoku a špatná obrana. Nicméně výkon, který předvedl mix, zaslouží velkou pochvalu. Hráči i hráčky se nebáli hrát, zkoušeli si nacvičené činnosti z tréninků a dobře bránili. Vašek, který družstvo táhl, měl komu přihrávat, protože se mu neustále někdo uvolňoval a tak mohli mixu na tabuli přiskakovat jednoduché body. Dívky zabraly až v poslední čtvrtině a nenechaly se tak připravit o body za výhru, ale skutečným vítězem byl podle mého náš tým mixu.

BK Kralupy jun. – Basketbalová škola Praha 13:43 (2:6, 2:9, 1:14, 8:23)

Nejlepší předvedený výkon dívek na turnaji. Kolektivní hra, snaha o hru 1na1 a obrana. Jedno z málo utkání zatím, kdy jsem po zápase neměl holkám co vytknout – a to je velice vzácné.

Basketbalová škola Praha – DBaK K 44:9 (11:2, 9:4, 10:2, 14:1)

Výkonnostně jsme navázali na předchozí zápas a velice dobrou hrou jsme přehráli i DBaK K a skončili jsme tak na prvním místě bez jediné prohry.

MIX

SKB Rokycany – Basketbalová škola Praha 29:28 (10:0, 5:10, 4:11, 10:7)

Náš mix vstoupil do turnaje velice ustrašeně a po první čtvrtině to vypadalo, že už je po zápase. Naštěstí ve druhé a třetí čtvrtce jsme dokázali soupeře dorovnat a dokonce se i dostat do vedení. Bohužel v ke konci utkání jsme se dopustili zbytečných chyb, které soupeř potrestal a my tak v prvním zápase prohráli o pouhý bod.

Basketbalová škola Praha – Studánka Pardubice 33:21 (4:9, 7:7, 4:3, 18:2)

Druhý zápas jsme sehráli proti týmu, který se na konci loňské sezóny umístil na čtvrtém místě na Národním finále (těsně za našimi dívkami), očekávali jsme tedy jasnou záležitost ze strany Pardubic. Místo toho se ale od začátku hrálo vyrovnané utkání, které jsme výbornou poslední čtvrtinou dokázali nakonec vyhrát a postoupit tak ze základní skupiny.

BK Kralupy jun. – Basketbalová škola Praha 26:24 (4:4, 10:4, 2:4, 10:12)

Utkání proti fyzicky vyspělejším dívkám z Kralup jsme dokázali dostat do vyrovnané koncovky. Bohužel jsme nedokázali přesně zakončit a utkání tak prohráli o 2 body.

DBaK K. – Basketbalová škola Praha 23:30 (6:10, 5:6, 8:9, 4:5)

Proti týmu DBaK K se hrál pěkný rychlý basketbal, který jsme nakonec vyhráli.

Basketbalová škola Praha – DBaK P. 20:32 (4:12, 1:0, 9:6, 6:14)

Další z pohledných utkání, ve kterém nám v poslední čtvrtině došli i zbytky sil. Soupeř tak v posledních třech minutách udělal bodovou sérii 10:0 a zpečetil tak celkové skóre.

 

Turnaj byl pro nás 100% prospěšný. Na obou týmech bylo znát ohromné zlepšení oproti prvním zápasům jak už v individuálních činnostech tak i v týmové hře. Umístění mixu (4. místo) navíc pro nás bylo krásným překvapením, protože vzhledem k věkovému složení jsme očekávali spíše boj v dolní polovině tabulky. Škoda jen těch proher o bod a o dva, vyhrát tyto dva zápasy, mohl být i mix na medailové příčce.

Hlasováním trenérů se rozhodlo o individuálních oceněních. Do All-stars pětky turnaje se dostal Vašek Skřivánek a MVP turnaje si odvezla Kačka Homolová.

 

Nenašel někdo ve svých věcech černou tygří softshellovou bundu Elišky Macháčkové (uvnitř podepsaná)? Jestli ano, ozvěte se prosím.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *