Národní Finále – Krásný turnaj, ale jen 7.místo

BŠ Praha – BVK Holice 37:33 (12:15, 22:22, 30:27)

Do prvního zápasu jsme vstoupili nervózně. Proti druhému týmu Východočeského přeboru jsme se prosazovali velmi těžko. Celý zápas byl vyrovnaný a žádný s týmů si nevytvořil větší bodový náskok. Trojkou Filipa a následným košem Vojty jsme v polovině poslední čtvrtiny soupeři odskočili na 35:29. Závěrečné minuty jsme tento náskok udrželi a připsali si důležitou první výhru na turnaji.

Body: Bubeník a Veverka 6, Votípka 5, Nájemník, Adamec a Řezáč 4, Farkaš, Sušický, La Cognata  a Hudlický 2

BŠ Praha – SK Renocar Podolí 59:61 (21:12, 39:23, 46:51)

V druhém zápase naší skupiny Podolí vyhrálo nad Holicemi a tento výsledek zajistil postup do čtvrtfinále nám i vítězi Jihomoravského kraje – Podolí.  Možná tato zpráva nás zklidnila a začátek zápasu byl z naší strany skvělý. Výborně jsme bránili a hráli velmi rychle a ukázali jsme, že dokážeme i úspěšně zakončovat. Za poločas jsme dali více bodů než v celém prvním zápase. Jediným negativem prvního poločasu byl velký počet faulů (Štěpán a Tomáš 3). Druhý poločas jsme začali třemi ztrátami a po jednom z nich byl Štěpánovi správně odpískán nesportovní faul (jeho čtvrtý). Nepovedlo se navázat na první poločas. Nedokázali jsme ubránit dvojici Polívka, Olbort T., která si připsala 22 bodů. V třetí čtvrtině jsme dostali 28 bodů (o pět více než za celý první poločas) a prohrávali jsme 46:51. Zápas jsme nevzdali a v polovině poslední části jsme díky košům Martina dokázali vyrovnat a dvě minuty před konce nám Zeitík po dlouhé době vrátil vedení (56:55). Hráči Podolí však dokázali odpovědět třemi koši a do poslední minuty jsme vstupovali s mankem pěti bodů. V závěrečné minutě jsme ještě zabojovali, ale zápas se štěstím vyhrál náš soupeř.  

Body: Adamec 11, Nájemník 7, Sušický, Řezáč, Hudlický 6, Bubeník, Zeithammer 5, Kanda 4, Veverka 3, Votípka, Daráž a Farkaš 2

BŠ Praha – Sokol Pražský 42:60 ( 7:18, 18:24, 32:39)

Čtvrtfinálový soupeř byl náš pražský rival Sokol Pražský, který vyhrál svoji skupinu (porazil i následné vítěze turnaje- Snakes Ostrava). Začátek zápasu se nám vůbec nepovedl. Nohy jako bychom měli zalité v betonu. V obraně jsme používali místo nohou pouze ruce. Téměř každý náš obranný zákrok byl faul. V polovině první části jsme prohrávali 0:9 a měli jsme již šest faulů. V druhé čtvrtině nastoupilo jiní Tygři – bojovní, rychlí a Sokoli nás dokázali zastavovat jen za cenu faulů. V šesté minutě jsme prohrávali pouze 18:20. Škoda neproměňování trestných hodů, jen v této části 15/3. Druhý poločas jsme začali stejně dobře, jak jsme skončili ten první.  Po dvou minutách se nám podařilo, k velké radosti domácích fanoušků, vyrovnat na 24:24. Rodiče a příznivci obou týmů vytvořili skvělou sportovní kulisu a hráči jim na oplátku předváděli krásný minižákovský basketbal. Nás může mrzet, že se nám nepodařilo dostat do vedení. Hráči Sokola ukázali svoji sílu a v poslední čtvrtině se několika ukázkovými rychlými protiútoky dostali do uklidňujícího dvojciferného vedení.  Naším hráčům nelze upřít snahu, ale soupeř byl v tomto zápase lepší a zaslouženě postoupil mezi nejlepší čtyři týmy Národního finále.

Body: Adamec 11, Nájemník 8, Sušický, Votípka 4, Bubeník a Řezáč 3, Hudlický, Veverka, Zeithammer a La Cognata 2, Jandoš 1

 

BŠ Praha – Sršni Písek 29:47 ( 6:11, 13:25, 20:33)

Hodinu po prohraném čtvrtfinálovém zápase, bez možnosti se naobědvat, jsme nastoupili do bojů o konečné 5. až 8. místo proti Sršňům. Zklamání, únava již před zápasem a nemohoucnost při zakončování po celý zápas – takto lze popsat ve zkratce tento zápas. Kluci chtěli, ale jednoduše řečeno nešlo nic. Odehráli jsme nejhorší zápas v této sezóně. V žádné části jsme nedokázali dát soupeři deset bodů a celkových 29 bodů za zápas je nejméně v letošním roce.

Body: Nájemník 11, Votípka, Hendrych a Veverka  4, Adamec , Hudlický a Farkaš 2

 

BŠ Praha – BK Klatovy 54:36 (18:9, 33:19, 51:25)

V neděli do posledního zápasu turnaje nastoupilo úplně jiné družstvo Tygrů. Rychlé nohy, vytažená a úspěšná obrana. Štěpán ke košům přidal i několik krásných přihrávek, Tomáš výborně bránil, prosadil se i bodově a po zásluze byl nejlepším hráčem zápasu. Tony jednoduše přehrával své obránce ve hře 1 na 1. Martin výborně bránil, bojoval, a i když se střelecky trápil, odehrál dobrý zápas. Poločas zakončil trojkou s klaksonem Zeitík. V třetí části jsme i nadále navyšovali náskok. Bodově se prosazoval Filip a dokázali jsme se hrou bavit. Turnaj jsme tak zakončili zaslouženou výhrou a celkově obsadili sedmé místo.

Body: Veverka 14, Votípka  10, Adamec  a Bubeník  6, Zeithammer  5, Nájemník 3, Sušický, Řezáč, Hudlický, Farkaš a La Cognata 2

 

Celkové sedmé místo je výsledkově zklamání, ale celý krásný turnaj v domácím prostředí nám přinesl mnoho zkušeností. Všechny mrzí, že se nám herně nedařilo tak jako na posledním turnaji Pražského přeboru, kde jsme předváděli o mnoho lepší výkony. Možná nervozita nám svazovala ruce a nedokázali jsme proměňovat jasné střelecké příležitosti. Naše trestné hody je kapitola sama pro sebe. Povedli se nám části zápasů (poločas s Podolím, prostřední část čtvrtfinálového zápasu se Sokolem a téměř celý závěrečný zápas s týmem Klatov). Družstvo, které chce uspět mezi nejlepšími týmy v republice, musí podávat kvalitní výkony po celý turnaj a to se nám nepodařilo. Turnaj nám ukázal, že můžeme hrát vyrovnané zápasy i proti fyzicky vyspělejším soupeřům a zároveň jsme mohli vidět, v čem zaostáváme, a kde musíme přidat v tréninku.

Za sebe, a věřím, že i za kluky, musím poděkovat Petře, že se rozhodla uspořádat Národní Finále. Díky tomu jsme se mohli poměřit s nejlepšími hráči v republice a prožít si tento nezapomenutelný turnaj. Poděkování patří také Lukášovi, Enisovi, Sáře, Markétě, klukům u zápisu a mnoha dalším, kteří nebyli vidět, ale bez kterých by tento turnaj nemohl proběhnout. Z ohlasů od mnoha lidí z basketbalového prostředí vím, že se TYGRŮM podařilo uspořádat krásné Národní Finále, na které budou všichni zúčastnění dlouho vzpomínat.

1 reply

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *