Přípravky Tygrů v sezoně 2018/2019

Ve školním roce 2018/2019 otevíráme opět několik basketbalových přípravek Tygrů Praha při základních školách. Přípravky jsou určeny pro kluky i holky, které chtějí s basketbalem začít  ročník 2008,2009,2010 ,2011 a 2012.

Všechny přípravky začínají v týdnu od 17.9.2018 dle rozvrhu jednotlivých přípravek. Děti mají dva tréninky na vyzkoušení a pak se rozhodnou, zda chtějí do přípravky přihlásit a chodit pravidelně po celý rok. Příspěvky jsou ve výši 1800,- na pololetí. Po absolvování přípravky se mohou děti zapojit do tréninkového procesu basketbalového klubu Basketbalová škola Praha a stát se tak členy jednoho z nejúspěšnějších minižákovských klubů v Praze.

Tréninky probíhají pod vedením kvalifikovaných trenérů s nejvyšším trenérským basketbalovým vzděláním. Součástí přípravek jsou naše přípravkové turnaje Tygřat, které jsou mezi dětmi i rodiči velmi oblíbené. Ty probíhají od prosince do května jednou měsíčně a děti si vyzkouší opravdovou turnajovou atmosféru. Hraje se podle velmi upravených pravidel na zkrácený čas, takže se mohou účastnit i ti nejmenší.

Co udělat pro přijetí do přípravky Tygrů? Nic složitého, stačí se dostavit na jakoukoliv hodinu a zkusit si trochu basketbalu pro začátečníky. A co potřebujete? Jen boty do tělocvičny, triko a trenky a chuť sportovat. Míčů máme pro všechny dost.

pátek        SH Jeneč-Jeneč                     14.00-15.00

Dále budou otevřeny dvě hodiny přípravek ve SH Jeneč, které jsou určeny pro děti z Jenče, Chýně, Hostivic a ostatních škol v okolí. Cena za přípravku v Jenči je 800,- kč za pololetí. Ve sportovní hale Jeneč budou probíhat po celý rok všechny turnaje a zápasy našeho klubu.

I další rok bude probíhat projekt Tygrů“Basket s radostí pro každého“ pro děti 2007,2006, 2005,2004,2003.Bude to trénink starších basketbalových začátečníků, kde se seznámí se základními basketbalovými dovednostmi a vyzkouší si trochu té basketbalové hry. Tento trénink bude probíhat každé pondělí na ZŠ Dědina 17.30-19.00.

V případě dotazů volejte na 776 232 227  – Petra Michálková, nebo pište na michalkovapetra@seznam.cz

Na všechny nové děti se už moc těšíme!

Kemp SUCHDOL 2019 info o nástupu

Blíží se nám nástup vašich dětí na náš kemp v Suchdole. V příloze vám zasílám dva dokumenty, které prosím vyplnit a budeme je vybírat při předání dětí spolu s doplatkem za kemp.Sraz účastníků je v areálu kolejí ČZU, na koleji JIH mezi 12.00–13.30. Zde si od vás děti převezmeme, ubytujeme a od 15.00 bude probíhat první trénink. Musíte projet do areálu přes první závoru, kde nahlásíte do mluvítka, že vezete děti na kemp. Před druhou závorou se dáte doleva a dojedete na parkoviště koleje JIH.

Sebou prosím ať mají všichni míč velikosti se kterou hrají, pokud možno nějaký jaký mohou použít i na venkovním hřišti. My sebou budeme mít míče na půjčení, ale ne pro každého. Dále prosím dobrou obuv do haly na basket a stejně tak dobrou obuv na venkovní sportování. Předpokládám že všechny děti jezdí na svá soustředění, takže prosím stejné vybavení , oděv a pomůcky jako na svá soustředění. Kdo používá pravidelně jakékoliv léky, prosím o důkladné zapsání do bezinfekčnosti a předání léků spolu s papíry trenérům. Pokud je dítě zvyklé si své léky brát samo, prosím o zápis do bezinfekčnosti, že dané léky bere samostatně. Všem dětem nechte u jejich osobních věcí prosím kopii kartičky pojšťovny. Pokud by došlo k úrazu a byla by nutná pomoc lékaře, stejně vás budu kontaktovat a kartičku mi můžete poslat pomocí MMS na mobil. To se nám osvědčilo nejvíce. Jinak máme vybavenou lékárnu na zajištění drobných naraženin, odřeni, rýmičky, drobných bolestí a pod. Nicméně vzhledem k počtu dětí prosím dejte každému jedno obinadlo. Tím pak převážeme drobné bolístky s mastičkou a vždy to dobře zapůsobí. Dětí je hodně  a obinadla rychle ubývají

:-)

.
Konec kempu je v sobotu před polednem, kdy dopoledne ještě máme společný program v hale a poté jsou vám děti k dispozici.
To je snad vše. Děkuji a těšíme se na společné sportovní zážitky.Petra Michálková776 232 227

Přípravné turnaje podzim 2019

Po soustředění, které je přípravou na novou sezonu budou mít všechny naše týmy přípravné turnaje. Počítejte prosím s termíny, které už víme. Účast na turnajích je povinná.

U11 dívky (2009 a mladší) Turnaj v Pardubicích 6-8.9.2019

U12 dívky(2008 a mladší) Turnaj v Kožlanech 13-15.9.2019

U13 dívky (2007 a mladší) Turnaj v Kožlanech 6-8.9.2019

U14 dívky (2008 a mladší) Turnaj v Kožlanech 6-8.9.2019

U15-U17 dívky upřesní trenér týmů

U11 kluci (2009 a mladší) Turnaj v Písku 6-8.9.2019

U12 kluci(2008 a mladší) Turnaj v Praze 13-15.9.2019 a Turnaj v Písku 6-8.9.2019

U13 kluci (2007 a mladší) Turnaj v Písku 6-8.9.2019

U14 kluci (2006 a mladší) Turnaj v Praze 30.8-1.9.2019

U15 kluci (2005 a mladší) uúřesníme

U17 a U19 kluci upřesní trenéři týmů

Všichni si užijte krásné prázdniny

Víkendovou rozlučkou a posledními tréninky v týdnu 17-21.6. definitivně ukončujeme sezonu 2018/2019. Všem hráčům, dětem z přípravek, rodičům i trenérům děkujeme za s námi společně strávený čas a všem vám přejeme krásné a hlavně odpočinkové prázdniny. Načerpejte ze sluníčka novou energii a těšíme se na další a doufám, že stejně vydařenou sezonu 2019/2020.

Přípravky Tygrů v sezoně 2019/2020

V nové sezoně 2019/2020 chystáme opět přípravky klubu při základních školách na Praze 5, Praze 6, Praze 13, Praze 7 a v Jenči. Přesný rozpis přípravek bude k dispozici na našich stránkách do konce června včetně časů. Do přípravek bereme kluky i holky 1-4. tříd základních škol (ročník narození 2009, 2010, 20011, 2012 a 2013). Vyberte si přípravku, přijďte si trénink nezávisle vyzkoušet a pokud se vám u nás bude líbit, budeme rádi když se přidáte mezi Tygry Praha.

Všechny přípravky začnou v týdnu od 16.9.2019 dle rozvrhu na jednotlivých školách. Přijďte mezi nás a nebudete litovat.

Rozpis tréninků – sezóna 2019/2020

Zde v příloze přikládáme rozpis tréninků na příští sezónu. Doufáme, že se v rozpisu co nejlépe vyznáte. Některé skupiny jsou rozepsané i po jménech, pokud se v některé skupině nenajdete, prosím kontaktujte obratem Lukáše Celinu na mailové adrese: celina.lukas@seznam.cz

Skupina mix U10 se myslí děti ročníku 2010 a mladší, pro ty hledáme ještě jeden trénink v týdnu, nejspíš ho budou mít ještě v úterý na ZŠ Dědina.

To stejné platí pro skupinu chlapci U12″B“, pro ty hledáme ještě jednou tréninkovou jednotku, aby trénovali 3x týdně.

Kluci a holky U10 ukončili sezonu dobrými výkony

O víkendu odehráli poslední turnaj této sezony i kluci a holky U10 (2009 a mladší). Tygrminicup 2019 jsme pořádali my a hrálo se již tradičně ve velké hale v Radotíně na třech hřištích vedle sebe. My měli na turnaji dívčí a chlapecký tým. Kluci i holky zahráli šest zápasů s týmy z celé republiky a rozhodně neudělali Tygrům ostudu. Dívky se umístily na konečném 7. místě a skončily nejvýše ze všech dívčích družstev. Kluci si v silné konkurenci šestnácti týmů zcela zaslouženě odnášejí bronzové medaile. Oba naše týmy se prezentovaly slušnou hrou adekvátní svému věku. Holkám chybí trochu té techniky, ale to dokázaly vynahradit obrovskou bojovností. Kluci nám ukázali, že budou týmem velmi rychlým, ve hře kreativním a bojovnost klukům rozhodně nechybí. Už se těšíme na další sezonu kde tyto dva týmy vstoupí do své první sezony.

Kluci U19 jednoznačně prošli kvalifikací a příští sezónu si zahrají ligu

BŠ Tygři Praha – BK Kralupy Junior 115:43 (32:6, 68:21, 92:34)

Soupeř vedl 2:0, ale zbytek čtvrtiny 32:4 mluví jasně. Kluci z Kralup zabojovali v začátku 2. části, kdy prvních 5 minut vyhráli 12:6 a snížili na 38:18. Pak už to byla střelnice, kdy se každý střelecky zapsal a hned sedm hráčů skončilo s dvojciferným počtem bodů. Stovku překonal Standa.

BŠ Tygři Praha   – BK Brandýs nad Labem 152:51 (39:16, 83:32, 121:40)

Brandýs v prvním utkání trochu překvapivě porazil Klatovy, tak jsme očekávali tuhý boj. První body si připsal opět soupeř, ale v 6. minutě jsme již vedli 26:6. Celoplošnou obranou jsme sbírali jeden míč za druhým a v poločase vedli o 50. Stovku (Dan trojkou) jsme překonali již ve 24.minutě. Martin si vytvořil střelecký rekord (48 bodů), všichni hráči si dobře zastříleli a hrou se dobře bavili.

BŠ Tygři Praha   – BK Klatovy  110:56 (20:24, 49:35, 69:47)

Do utkání jsme nastupovali s tím, že Klatovy včera prohrály s Brandýsem, který jsme porazili o sto, a navíc v neděli přijely bez dvou hráčů základní pětky. Před utkáním si říkáme, že utkání se samo nevyhraje, ale přesto přišlo podcenění. Klatovští podali výborný výkon, bojovali, a dlouho měli mírně navrch. Poprvé jsme šli do vedení až v 17. minutě (33:32). Poslední tři minuty jsme zabrali v obraně a tuto část vyhráli 16:2. Do šatny jsme odcházeli s poklidným náskokem. Začátek druhé půle však opět lépe vyšel hostům a podařilo se jim snížit na 54:47. Další minuty jsme šňůrou 18:0 definitivně zlomili odpor Klatov. Nakonec jsme opět překonali stovky (tentokrát trojkou Kulda). Klatovy si zaslouží pochvalu, jak přistoupily k utkání a dlouhé minuty byly vyrovnaným soupeřem. Hned 8 našich hráčů proměnilo trojku (celkově 15) a v závěru to byla i třetí zápas exhibice.

Baráž o extraligu U17 ovládli TYGŘI

Tygři JBC Brno – BŠ Tygři Praha 87:73 (21:14, 38:33, 62:53)

Po prvních třech vyrovnaných minutách následovala první šňůra (15-2) brněnských tygrů, kterou si vytvořili dvojciferný náskok. V druhé čtvrtině se o naše body starali Martin a Dan a mírně jsme se bodově přibližovali (18.minuta 35:31). Velkou možnost vyrovnat a možná i jít do vedení jsme promarnili na začátku druhého poločasu, kdy jsme neproměnili několik jasných šancí. Brňané si vybudovali v polovině třetí části 15ti bodový náskok. My jsme se nevzdali a po trojkách Kuby a Séby a dvou koších Martina a Dana jsme se šňůrou 16:4 přiblížili na pouhé tři body (56:53). Bohužel to byl nejnižší rozdíl. Brňané ukázali svojí kvalitu. Následujících osm minut vyhráli 22:6, rozdíl překročil 20ti bodovou hranice a definitivně tak rozhodli o své výhře. V závěrečných minutách jsme alespoň opticky upravili rozdíl na konečných 14 bodů. I přes důležitost utkání se hrál velmi dobrý mládežnický basketbal, který se svojí kvalitou vyrovnal extraligové úrovni.

BŠ Tygři Praha – Slavoj Litoměřice 91:78 (22:23, 41:43, 70:60)

Po páteční výhře Litoměřic jsme věděli, že případná naše prohra posune Slavoj společně s Tygry Brno do extraligy. Přes důležitost utkání se hrál rychlý a útočný basketbal s velkým počtem úspěšných tříbodových střel (již v první čtvrtině trojky 4-3). Nás bodově držel Martin (13 bodů) a oba týmy se střídaly ve vedení. V druhé desetiminutovce se vývoj utkání příliš nelišil. Maximální vedení o 4 body, v trojkách nás hosté přehráli 0:3. Bodově se tuto část dařilo Danovi (10 bodů). Třetí část hry se nám extrémně vydařila, hlavně její druhá polovina. Ve 34.minutě jsme vedli 51:50, ale následujících 6 minut jsme vyhráli 19:10. V útoku se k Martinovi a Danovi přidali Crazy a Kulda. Slavoj se nevzdal a na začátku poslední části se i díky třem úspěšným trojkám přiblížil na rozdíl jednoho koše (73:76). V pravou chvíli na sebe vzal zodpovědnost kapitán. Košem s faulem a úspěšnou trojkou pomohl navýšit rozdíl na 11 bodů (37.minuta). Dobrou obranou jsme Slavoji nedali šanci k vyrovnání a naopak jsme ještě navýšili rozdíl na konečných 13 bodů. Se Slavojem odehrálo toto družstvo mnoho utkání (MČR U13, ŽL U14, ŽL U15). Většinou byli úspěšnější kluci z Litoměřic. Tentokrát jsme byli šťastnější my a udrželi jsme si šanci na postup. V posledním utkání nám stačilo i prohrát o 7 bodů.

BŠ Tygři Praha – BK Kondoři Liberec 109:89 (20:20, 46:46, 80:76)

Stejně jako v utkání proti Litoměřicím se hrálo rychle dopředu a útoky převyšovaly obrany. Což se určitě líbilo velkému počtu fanoušků, méně už trenérům. Od počátku měli mírně navrch Kondoři, ale nevedli o více než 4 body. Z prvních 14 bodů dal 9 bodů Grunt. Z našeho týmu se od začátku bodově prosazoval Kulda. Stejně vyrovnaný průběh měl a i druhá část. Liberci se dařila tříbodová střelba. Mezi 15 a 18 minutou  dal 4 trojky (3x Palas) a vytvořil si tak nejvyšší náskok 40:35. Do konce prvního poločasu se nám podařilo vyrovnat a do druhé dvacetiminutovky se vstupovalo za nerozhodného stavu. Třetí čtvrtina byla střeleckou exhibicí obou týmů (34:30). Velmi dobře jsme si připravovali střelecké pozice a proměňovali je (v této části 6 trojek). Bohužel jsme po koši nebyli koncentrovaní a soupeři několikrát dovolili jednoduše skórovat. Nejvyšší rozdíl 68:60 jsme během minuty, kdy jsme opět ztratili koncentraci a dovolili jednomu hráči během minuty téměř srovnat na 68:67, téměř ztratili. Věděli jsme, že bude rozhodovat poslední čtvrtina. Do té jsme vstoupili báječně, za 3 minuty 8:0. Martin byl pro Liberecké hráče nezastavitelný, postaral se o všech 8 bodů a náš náskok překročil desetibodovou hranici. Liberci se povedlo snížit na 82:90, ale pak přišla naše 13ti bodová šňůra. Stovku si zaslouženě připsal Kulda, který odehrál nejlepší utkání v sezóně. Závěr už jsme si mohli všichni společně s diváky vychutnávat. Škoda jen zranění Crazyho, který odehrál také výborné utkání, ale místo oslav na hřišti musel čekat na sanitku. Věříme v brzké uzdravení.

Velké poděkování všem, kteří nás přišli povzbudit. Rodičům, kamarádům, ostatním Tygrům, ale nejvíce bych poděkoval Tomovi a Lukášovi, kteří vytvořili nejaktivnější skupinku, která do povzbuzování dávala opravdu hodně energie a byla tím pověstným šestým hráčem Tygrů.

Velká gratulace všem hráčům, kteří se do utkání zapojili i těm, kteří byli důležitou součástí při trénincích. Obě důležitá utkání jsme odehráli výborně na útočné polovině a nad očekávání se nám dařilo střelecky.

Teď se můžeme radovat z postupu, ale chceme-li v extralize obstát, je před námi hodně práce a potu na trénincích.

Dívky U13 – na NF v Chomutově, 6.místo

Tým holek, složený z ročníku 2006 a 2007 se o víkendu 10.-12.5. zúčastnil Národního finále v Chomutově. Do Chomutova jsme odjížděli v pátek ráno s velkými ambicemi, ale věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého. Už jen projít základní skupinou, se zdálo velmi obtížné a taky se tak dělo. Ve skupině jsme se střetli s velmi silnými týmy Strakonic a Karlových Varů.

Bylo velmi důležité na turnaji dobře začít a chytit se, bohužel hned v prvním zápase se Strakonicemi jsme v první čtvrtině vybuchli jak ruční granát. Holky nebyly schopné dopravit tu oranžovou kulatou věc skrze obroučku dovnitř a naopak soupeřkám vycházel snad každý pokus hodu na koš. Holky to trochu vykolejilo a i mým přerušením co se týče oddechového času, se nic nezměnilo. Holky působily na hřišti jak opařené a já na lavičce se jen modlil, aby tahle čtvrtina hrůzy, co nejdříve skončila. Na tabuli po této periodě svítil stav 22:2 pro Strakonice. Nic příjemného. Pokud jsme měli pomýšlet o postup do čtvrtfinále, tak nám nezbývalo nic jiného, než nepříznivé skóre otočit nebo stáhnout na co nejmenší bodový rozdíl a vyhrát zápas s Karlovými Vary. Další tři čtvrtiny holky dělaly co mohly a vydaly ze sebe opravdu hodně. Bohužel zápas nedovedly ke konečnému vítězství, ale prohra o 4 body nám dávala furt slušnou naději na čtvrtfinále.

V druhém zápase jsme měli jasný úkol, a to zvítězit. Od začátku utkání to byl velmi velký boj a místy až za hranicí tvrdosti. Především soupeřky hrály na můj vkus až moc agresivně a rozhodčí tuto hru tolerovali. My jsme měli celý zápas mírně navrch, ale za žádnou cenu se nám nepodařilo Varům odskočit na větší bodový rozdíl. Na každý koš jsme se neskutečně nadřeli, bohužel v obraně se jedna z pěti hráček vždy někde zapomněla a Vary nás tak dokázali lehce trestat. V poslední čtvrtině soupeř totálně ucpal vymezené území, což v této kategorii je zakázané, ale je to na posouzení rozhodčích, ti toto netrestali. Přes velké nervy v závěru jsme dokázali urvat vítězství o 2 body. Vznikla tak minitabulka, jelikož všechny týmy měli po jednom vítězství. Díky ní, jsme postoupili do čtvrtfinále z druhého místa.

Čtvrtfinále se hrálo o sobotním dopoledni. Soupeřem nám byly holky z Hradce Králové, úřadující mistryně republiky. Na zápas jsem si věřil a i holky se těšily, především proto, že Hradec se prezentuje basketbalem nám vlastním. Celoplošnou obranou man to man, hrou 1na1 a rychlým protiútokem. Zápas byl velmi pohledný a mě osobně moc bavil. Bohužel jsme každou čtvrtinu byli o nějakých 6-8 bodů horší a tak jsme museli přijmout porážku velkým rozdílem. Předvedená hra tomu rozhodně neodpovídala. My jsme tak spadli do skupiny o 5. až 8.místo na turnaji.

V té jsme nejdříve vyzvali tým BSK TJ Jičín. Holky si trochu myslely, že se zápas vyhraje sám. Jenže na turnaji nebylo lehčího soupeře. Do poločasu jsme se s Jičínem trápili a hráli vyrovnanou partii. Od druhého poločasu, jsme přidali na obrátkách a vyhráli tak vyšším bodovým rozdílem.

Ještě ten večer, jsme si v hale užili výbornou show v podání akrobatických smečařů a párty s hudbou.

V neděli o poledni jsme odehráli poslední utkání na turnaji a to o celkové 5.místo. Týmem nám byla SBŠ Ostrava. Na holkách byla znát už únava a především i motivace dát do zápasu všechno, se někde vytratila. Hrálo se podobné utkání jako s Jičínem, jenže v tomto utkání jsme nebyli schopni ubránit stěžejní dvě hráčky Ostravy a jedna z nich rozhodla v poslední čtvrtině o naší prohře a celkovém 6.místě.

6.místo na NF je hezký počin, ale chtěli jsme trochu víc. Možná jsme to chtěli a tak cítili jenom my trenéři. Jenže holky znám, pracuji s nimi už několikátou sezónu a vím, čeho jsou schopné. Vím, že holky jsou šikovné a dokáží velmi dobře trénovat, taky ale bývají tréninky kdy se jim moc nechce. Popravdě, každému se občas nechce a to je nechci omlouvat. Rozhodně práce s nimi je super! Každá z nich má nějaký nedostatek, na kterém se dá do budoucna pracovat a pracovat na nich budeme. Důležité ale je, aby byla výborná parta. Nejen mimo hřiště, ale i na hřišti. Pokud budou tvořit tým, ve kterém se budou navzájem podporovat a motivovat, tak můžou vytvořit tým s velkým „T“

Obrovské díky patří rodičům, kteří nás podporovali v hledišti i mimo něj. I za to, že svoje holky vozíte na tréninky, obětujete tomu svůj volný čas a podporujete je ve sportu, který já osobně miluju. DÍKY!!!

Tak hurá do práce, bez ní nejsou koláče a je možné, že to třeba jednou i ….. cinkne! 🙂

Dívky U12 – z Festivalu vezeme 1.místo

Naše děvčata ročníku 2007 se o prodlouženém víkendu 3. až 5.5. zúčastnila Národního Festivalu v Plzni. Turnaj byl o 9 družstvech, která se bohužel ze svých krajů nekvalifikovala na Národní finále do Ostravy.

My jsme byli zařazeni do turnajové skupiny B, ve které jsme se postupně střetli s týmy Klatov, Ústí nad Labem a Kyjovem.

Holky v prvním zápase s Klatovy nepředvedly optimální výkon, především v obraně občas hořely jak papír. Nasvědčuje tomu i počet obdržených bodů v zápase, naštěstí jsme obranu kompenzovali dobrou hrou 1na1 v útoku a rychlým protiútokem. Vítězstvím 88:50 jsme si tak připsali první vítězství na turnaji.

V sobotu pro nás pokračoval turnaj zápasy s Ústím a Kyjovem. Do zápasu s Ústím holky vstoupily mnohem lépe než v pátek s Klatovy. Výborně dokázaly odstřihnout stěžejní hráčky soupeře a vůbec, svojí obranou nutily soupeřky ke ztrátám, ze kterých se nám dařilo jednoduše skórovat. Bohužel naše kolektivní hra v postupném útoku byla velmi kostrbatá, ale pokud se jakákoliv hráčka rozhodla hrát sama do koše, tak to mělo úspěch.
BŠ Tygři – Sluneta Ústí n.Labem 56:22

Po zápase s Ústím jsme si s holkami zašli na oběd a po něm jsme kráčeli zpět do haly na poslední zápas skupiny, a to s Jiskrou Kyjov. Musím konstatovat, že to byl velmi tvrdý zápas ze strany soupeře, který se místo basketbalu spíš rozhodl hrát ragby. Tomu jim velice dobře dopomáhali rodiče v hledišti, kteří se na můj vkus chovali velice nevhodně, až mě to donutilo si nechat zavolat hlavního organizátora, že v tomto prostředí odmítáme hrát. Zápas jsme vyhráli velikým rozdílem, ale co bych o basketu jako takovém mohl napsat nevím. Jen snad to, že jsem rád, že naši rodiče jsou korektní a slušní a ve vší slušnosti podporují svoje děti na hřišti!
BŠ Tygři – Jiskra Kyjov 87:39

Systém turnaje byl jednoduchý, pokud tým vyhrál skupinu, hrál tak o první místo v celém turnaji. Skupinu „A“ vyhrálo velmi známe družstvo HB Basket Praha. V neděli chvíli po poledni jsme si to tak rozdali o zlatou placku. Zápas byl od začátku až po 5 minutu 3.čtvrtiny velmi vyrovnaný. Kdy v daný moment naše hráčky přepnuly na vyšší rychlostní stupeň a pochopily, že jen tak se ten zápas nevyhraje. Do poslední čtvrtky jsme měli 15 bodový náskok, ale HB nic nevzdávalo. Hrál se basket nahoru dolu, koš za koš. Ale ke konci zápasu nám docházeli síly a soupeř začal stahovat. Pro naše štěstí, už neměl dostatek času na to, zápas zvrátit ve svůj prospěch. A my tak vyhráli 57:51 a získali krásný pohár a zlaté medaile.

Rád bych holkám poděkoval za super strávený v9kend, za to jaká jsou dobrá parta a za to, že ukazují, že basketu dávají hodně. Věřím, že příští rok se třeba podíváme na Národní finále a i tam budeme bojovat o co nejvyšší příčky. Rozhodně já budu ten první, který holkám v tom bude chtít co nejvíce pomoct.

Nesmím zapomenout poděkovat našim rodičům za podporu v hledišti i mimo něj. A pak především organizátorům Festivalu, kteří zmákli organizaci na jedničku a mají od nás velikou pochvalu.