Přípravky Tygrů v sezoně 2019/2020

V nové sezoně 2019/2020 chystáme opět přípravky klubu při základních školách na Praze 5, Praze 6, Praze 13, Praze 7 a v Jenči. Přesný rozpis přípravek bude k dispozici na našich stránkách do konce června včetně časů. Do přípravek bereme kluky i holky 1-4. tříd základních škol (ročník narození 2009, 2010, 20011, 2012 a 2013). Vyberte si přípravku, přijďte si trénink nezávisle vyzkoušet a pokud se vám u nás bude líbit, budeme rádi když se přidáte mezi Tygry Praha.

Všechny přípravky začnou v týdnu od 16.9.2019 dle rozvrhu na jednotlivých školách. Přijďte mezi nás a nebudete litovat.

Pátek 15.00-16.00 ZŠ T.G. Masaryka, Ortenovo nám 34, Praha 7

Ve školním roce 2019/2020 otevíráme opět několik basketbalových přípravek Tygrů Praha při základních školách. Přípravky jsou určeny pro kluky i holky, které chtějí s basketbalem začít  ročník 2009,2010 ,2011, 2012 a 2013.

Všechny přípravky začínají v týdnu od 16.9.2019 dle rozvrhu jednotlivých přípravek. Děti mají dva tréninky na vyzkoušení a pak se rozhodnou, zda chtějí do přípravky přihlásit a chodit pravidelně po celý rok. Příspěvky jsou ve výši 1800,- na pololetí. Po absolvování přípravky se mohou děti zapojit do tréninkového procesu basketbalového klubu Basketbalová škola Praha a stát se tak členy jednoho z nejúspěšnějších minižákovských klubů v Praze.

Tréninky probíhají pod vedením kvalifikovaných trenérů s nejvyšším trenérským basketbalovým vzděláním. Součástí přípravek jsou naše přípravkové turnaje Tygřat, které jsou mezi dětmi i rodiči velmi oblíbené. Ty probíhají od prosince do května jednou měsíčně a děti si vyzkouší opravdovou turnajovou atmosféru. Hraje se podle velmi upravených pravidel na zkrácený čas, takže se mohou účastnit i ti nejmenší.

Co udělat pro přijetí do přípravky Tygrů? Nic složitého, stačí se dostavit na jakoukoliv hodinu a zkusit si trochu basketbalu pro začátečníky. A co potřebujete? Jen boty do tělocvičny, triko a trenky a chuť sportovat. Míčů máme pro všechny dost.

Pátek  15.00-16.00 ZŠ T.G. Masaryka, Ortenovo nám 34, Praha 7

Dále budou otevřeny dvě hodiny přípravek ve SH Jeneč, které jsou určeny pro děti z Jenče, Chýně, Hostivic a ostatních škol v okolí. Cena za přípravku v Jenči je 800,- kč za pololetí. Ve sportovní hale Jeneč budou probíhat po celý rok všechny turnaje a zápasy našeho klubu.

V případě dotazů volejte na 776 232 227 – Petra Michálková, nebo pište na michalkovapetra@seznam.cz

Na všechny nové děti se už moc těšíme! Přijďte rozšířit řady malých Tygrů!!

Cvičíme s Tygrem

Zdravím všechny, aktuálně všichni prožíváme nelehké období. Domácí karanténa nikoho nebaví a všem chybí tréninky a zápasy. Na všech sociálních sítích běží různé výzvy a i tygři by chtěli rozjet tu svoji. Tomáš Mach alias Machy vyhecoval naše nejstarší hráče U17 a U19, a rozjíždí výzvu „cvičíme s Tygrem“. Přičemž každý den jeden z našich tygrů připravil výzvu, trénink, či motivaci pro všechny hráče. Nejde o to se propagovat, nebo zastínit výzvy dalších, ale naopak. Když si hráči spojí během dne několik výzev dohromady, vznikne jim každý den dobrý trénink, který je může zlepšit. Tím že zlepšíte sebe, zlepšíte své spoluhráče, svůj tým a svůj klub. I když ty nejlepší a nejpoctivější odměníme, tak hlavní odměna by neměla být cena, ale zmiňované vlastní zlepšení. Chceme vidět, jak podle nás cvičíte a proto na instastories nás označujte a na facebooku nahrávejte videa pod dané výzvy. Cíl je jasný: zlepšit sám sebe, výzva je určena pro ty, co na sobě chtějí makat a vytvořit ve všech kategoriích, co nejlepší konkurence schopné prostředí. i ti nejlepší hráči na sobě neustále pracují, aby byli lepšími, a svůj tým tvořili lepším.

Věřím, že se dokážeme všichni navzájem zlepšovat a inspirovat.

#Vrátímselepší

Spousta z Vás je teď zavřených doma, eventuálně se pohybuje venku na zahradě. Tělocvična, nám basketbalovým nadšencům, chybí. Bohužel bude ještě chvíli trvat, než nám situace umožní se do tělocvičny vrátit a věnovat se té naší milované hře… BASKETBALU! Česká basketbalová federace si pro Vás všechny připravila výzvu a domácí tréninky, pod heslem #vrátímselepší. Každý z Vás, můžete za jakýchkoliv podmínek využít chvíli domácí nudy a pracovat na sobě.

My jsme v tom federaci nechtěli nechat samotnou a cítíme, že náš samotný impuls Vás může nakopnout, nejen Tygry, ale širokou basketbalovou veřejnost.

Proto zde přikládáme různá videa a odkazy k inspiraci a motivaci.

h

Kluci U10 v soutěži PP U11

Do soutěže PP U11, což je dost kvalitní soutěž s mnoha týmy, jsme letos přihlásili naše kluky 2010 -2012. Pod hlavičkou U11 B NBK odehráli množství zápasů proti starším soupeřům. V prvních turnajích byli kluci na hřišti trochu zmatení, měli problém nabírat v obraně starší, rychlejší a na hřišti orientované soupeře, měli problém s driblinkem, o přihrávce nemohla být řeč. Tento víkend máme za sebou předposlední turnaj sezony a kluci nám dělají obrovskou radost. Velmi slušně brání, útok v průběhu zápasu už není pouze směrem k našemu koši, ale útočíme i my. Během útoku si kluci dají několik přihrávek s pohybem hráče směrem ke koši a velmi aktivně se snaží hrát 1:1. S předními celky tabulky sice prohráváme, ale už menším rozdílem, kluci mají ze hry radost. Celý tento tým zaslouží obrovskou pochvalu za celoroční práci na trénincích a za posun, který udělali. Vše určitě zúročí příští sezonu.

Holky U12 vydařená sobota-nepovedená neděle

BŠ Praha – Nusle 107:11

BŠ Praha – HB Basket 72:32

Svůj předposlední turnaj zvládly naše holky U12 jen z části. V sobotu jsme se v Jenči letos naposledy potkali s týmem HB a Nuslí. První zápas proti Nuslím byl zahřívací. Druhý soupeř HB sliboval lepší basket. Jak se ale ukázalo už v té době soupeřky bojovaly s velkou marodkou, takže průběh zápasu byl od začátku jednoznačný v náš prospěch. My si zápas užívali a hráli pěkny a pohledný basket.

BŠ Praha – USK 45:49

BŠ Praha – BA Sparta 47:19

Jak už je naším zvykem v sobotu jsme hráli s lehkostí, jednoduše a rychle, v neděli jsme se úplně zastavili. Nedůrazná obrana, v útoku přihlížení jak jedna hráčka vede balon a co sním asi udělá. Bohužel neudělá nic. I přes to a přes naprostou neschopnost trefit koš jsme se do poločasu drželi na vyrovnaném skore. Problém nastal ve třetí čtvrtině, kdy jsme přestali fungovat úplně. Do poslední části hry jsme šli s dvouciferným nelichotivým mankem a vypadalo to, že je dohráno. Poslední čtvrtina vypadala konečně jako basket Tygřic. Holky zabojovaly, hrály aktivně do koše, tlačily na soupeřky v obraně. Postupně stahovaly bod za bodem. Stačila ještě půl minuta a vítězství by bylo naše. Půl minuta nebyla a my prohráli o pouhé čtyři bodíky, škoda. Nicméně jsme tentokrát prohráli zcela zaslouženě, protože hrát s úsilím a nasazením pouze jednu čtvrtinu nelze. Poslední zápas s BA Sparta bohužel vypadal z naší strany obdobně jako zápas předchozí. A jen díky nižší úrovně soupeřek jsme zvítězili vyšším rozdílem.

Velká škoda, že holky mají tak veliký problém se zakončením a proměněním jasných příležitostí. A to věnujeme na trénincích této činnosti neskutečně času. Už se moc těším až se to zlomí a my si zakončení budeme užívat.

Aktuální informace – Koronavirus!!!

K opatřením vlády ČR a zavedením nouzového stavu státu, se ode dnešního dne ruší všechny kolektivní tréninky našeho klubu včetně přípravek. Stejně tak se přerušují všechny soutěže ČBF a PBS, tím tedy i všechny zápasy.

Všechna víkendová utkání se ruší!

Program příštího týdne budeme aktualizovat na stránkách průběžně během víkendu. Všem přejeme pevné nervy a hlavně zdraví bez zákeřného viru.

Kluci U19 nezvládli koncovku a stále čekají na první výhru ve Finálové skupině

BK Levharti Chomutov – BŠ Tygři Praha 86:83 (19:23, 36:49, 62:74)

Do nedělního utkání v Chomutově jsme vstoupili výborně a po třech minutách jsme vedli 9-0. Za šest minut jsme domácím povolili pouhé 4 body a na tabuli svítilo skóre 4-13. Poté jsme značně polevili v obraně a dovolili domácím hráčům jednoduše bodovat z pod koše. Za prvních šest minut jsme dostali 4 body a v následujících čtyřech minutách hned 15 bodů. V druhé čtvrtině se nám dařila střelba za tři body (7 trojek v této části a 10 za první poločas). Bylo radost sledovat naši hru. Výborně jsme si dokázali připravit střelecké pozice a díky vysoké úspěšnosti postupně narůstal náš náskok. Ještě v polovině třetí desetiminutovky jsme po dalších dvou trojkách vedli 69-52. Domácí výrazně přitlačili v obraně a my naopak trochu povolili v koncentraci. Naše lehkovážnost vedla k několika zbytečným ztrátám, které domácí potrestali jednoduchými koši a dostali se do utkání. Poslední část Levharti ještě přitvrdili v obraně. Za první čtyři minuty měli 5 faulů (do konce utkání už však dokázali bránit bez faulu). My jsme odpověděli ještě 14.trojkou, po které jsme necelých pět minut před koncem zvýšili na 81-70. Asi už jsme si mysleli, že výhra je naše, ale domácí byli proti. Výbornou závěrečnou pětiminutovkou, kterou vyhráli (16-2), rozhodli o svém vítězství.

Celkově jsme odehráli velmi dobré utkání a troufnu si říct, že jsme byli 35 minut lepším týmem. Utkání, ale vyhrává ten, kdo má více bodů po závěrečné siréně – a to byli domácí, kteří si zaslouží kredit za bojovnost a urputnost, kterou předvedli v poslední části.

Zákaz vstupu diváků na všechna utkání

Vzhledem k opatřením vlády ČR, se Česká basketbalová federace rozhodla k těmto opatřením:

– všechny basketbalové soutěže řízené STK ČBF pokračují podle své termínové listiny

– na všechna utkání je zákaz vstupu diváků

Náš klub je povinen tyto opatření respektovat a prosíme všechny rodiče o to stejné.

Děkujeme za pochopení.

Toto opatření je platné od 11. 3. 2020

Zase slunečný den s Jabloncem s NRL U15

BŠ Tygři Praha – Bižuterie Jablonec nad Nisou 66:38 (14:10 27:9 17:10 8:9)

BŠ Tygři Praha – Bižuterie Jablonec nad Nisou 61:26 (10:5 19:5 16:8 16:8)

V sobotu jsem odehráli 2, z naší strany, velmi povedené zápasy.

Všem holkám se dařilo a s chutí si zastříleli.

Neměli jsme ani jednu „hluchou“ čtvrtinu a holkám se za příznivého stavu hrálo uvolněně a v pohodě.

Jedinou kaňkou na sobotních zápasech je zranění Elišky Ransdorfové. Doufáme, že to není nic vážného a těšíme se na Elišku při dalších zápasech.

Zde najdete fotogalerii z obou utkání.

U15 kluci – v extralize 3:1

Snakes Ostrava – BŠ Tygři Praha

58:77 (19:14, 34:40, 52:56)

Asi kluci ještě byli hlavou ve vlaku, protože jinak si nedovedu vysvětlit, že zápas vypadal jako na houpačce. V prvním poločase si vypracujeme rychlé vedení o 14 bodů, ale současně po prostřídání hned o vedení přicházíme. Když byla snaha hrát rychle dopředu, soupeř nebyl schopen konkurovat, bohužel ale těchto akcí bylo během tří čtvrtin opravdu poskromnu. Ve 3. čtvrtině odskakujeme na rozdíl +10 bodů, ale opět po protočení základní pětky strádáme. Soupeř se dotáhne na rozdíl 2 košů. Naštěstí do závěrečné čtvrtiny vstupujeme odhodlaně nedopustit drama a přidáváme na rychlosti, hrajeme více ukázněně a prakticky po 2 minutách hry si bereme ztracený náskok zpět. Už nepolevíme, uklidní se všichni hráči a poslední čtvrtinu žádné překvapení nedopustíme a díky tomu vítězíme o 19 bodů.

NH Ostrava – BŠ Tygři Praha

63:55 (10:12, 21:24, 44:38)

Loňský vítěz ročníku 05 patří rozhodně k favoritu celé soutěže, ale 5 proher v extralize je určitě pro NH nepříjemným překvapením.

Na poradě si řekneme, že způsobem, kterým jsme hráli proti Snakes, hrát nemůžeme. Pokud chceme vyhrát, musíme jít na maximum. Úvodní minuty ukázaly, že o bodovou přestřelku se jednat nebude. Po 20 minutách svítil stav 24:21 pro nás. Byli jsme lepším týmem. Hráli jsme aktivně, nebojácně a s chutí. Prakticky jsme za první poločas soupeři nic nedovolili.

Porada v poločase byla o tom, že nesmíme polevit, ještě víc přitlačíme a budeme chtít i nadále určovat tempo hry. Bohužel nic z toho se na hřišti ale neodehrálo. Přestaneme hrát aktivně, přestaneme běhat, bojovat, bránit.  Soupeř velmi dobře využívá výšky Opluštila (205 cm), který v bedně kraluje, blokuje jednu střelu za druhou, doskakuje v obraně a posílá spoluhráče do rychlého protiútoku.

Nám se nedaří vytahovat Opluštila ven z vnitřního prostoru na perimetr a uchylujeme se stále častěji ke střelbě za 3 body. Střelba (i otevřené pozice) ale košem nekončí, chybí útočný doskok….   a my tak prohráváme o 8 bodů.

Zápas i tak hodnotím pozitivně, předváděli jsme místy dobrou hru, kdy soupeř nestíhal ….

Rozhodně na našem domácím hřišti nečeká soupeře lehké utkání a věřím, že kluci budou mít dostatek motivace soupeři vrátit porážku.

BŠ Tygři Praha – BA Nymburk

91:58 (18:21, 42:35, 64:56)

Souboj dvou týmů, které bojují o play off, neurčil před utkáním jasného favorita. V minulém ročníku U14 na MČR se nám podařilo NBK 2x těsně porazit … proto utkání dávalo velkou neznámou ….

Úvodní minuty patřily Nymburku, ale rychle jsme srovnali hru a začali diktovat tempo zápasu. Hráli jsme aktivně, jen se nedařila střelba. Hráli jsme s velkou chutí a v útoku si míč dobře půjčovali. První čtvrtina skončila 18:21.

Druhou čtvrtinu jsme nepolevili, hráli jsme nebojácně. V útoku hrajeme všichni aktivně, hledáme nesobecky lépe postavené hráče a soupeř často neví koho dříve bránit.

V polovině zápasu vedeme o 7 bodů.

V poločase si řekneme, co musíme zlepšit, a to zejména obranu na klíčového hráče Koláře, který naše konto zatížil polovinou nastřílených bodů.

Druhý poločas se naše hra nezmění, hrajeme stále aktivně a stále si udržujeme náskok rozdílu 3-4 košů. Soupeři nedovolíme přiblížit se více ve skóre.

To nejlepší si schováváme do poslední čtvrtiny. Uzavřeme domácí koš a nepovolíme soupeři nic jednoduchého. Vítězíme poslední čtvrtinu nevídaným skórem na extraligu 27:2!!! a zcela ovládneme dění na hřišti. Kluci si zápas užívají do poslední vteřiny a i hráči, kteří nastupují v extralize epizodně, si dají své koše. Vyhráváme rozdílem 33 bodů.

BŠ Tygři Praha – Litomyšl

75:51 (24:15, 43:23, 62:35)

Už po zápase s NBK jsem musel krotit hráčské emoce. Chlapce už trošku znám a vím, jak umí létat v oblacích. Podcenit soupeře, přijít na utkání nepřipravení a bez obav, že se nemůže nic stát.

Úvod se příliš nepovedl a rychle prohráváme 6:0, kdy laxně pracujeme v obraně. Vypadá to, že ještě spíme.  Po prostřídání vyburcuje naši hru Ritchie a rychle se tak dostáváme do tempa. Zlepšujeme agresivitu v obraně, zrychlujeme přechodovou část a jdeme do vedení. První čtvrtinu vyhráváme 24:15.

Druhá čtvrtina pokračuje ve stejném tempu. Do 16 minuty hrajeme velmi dobře, koncentrovaně a s chutí, ale pak nepochopitelně polevujeme. Zpomalujeme hru, a začínáme hrát více staticky a individualisticky. I tak v poločase vedeme o 20 bodů.

Do třetí čtvrtiny vstupujeme s větší odhodlaností i týmovostí. Místy hrajeme velmi dobře, ale přeci jen udržet koncentraci po celou dobu a při střídání všech hráčů je těžké. Po třech čtvrtinách vedeme o 27 bodů.

Bohužel 4. čtvrtina je z celého víkendu ta nejslabší. Přestaneme tvořit, uchylujeme se k větší sobeckosti (každý si chce vystřelit, každý si chce udělat kudrlinku s míčem). Chybujeme, ztrácíme koncentraci a dostáváme se sami svojí hrou z tempa. Pouštíme soupeře zpět do zápasu. Soupeř srovnává projev hry a zcela zaslouženě vyhrává poslední čtvrtinu. Hraje se 40 minut a i při nezdaru je nutné udržet čistou mysl a hlavu, nepropadat frustraci při ztrátě, při obdrženém koši ….. tohle jsme nezvládli a zbytečně tak dali soupeři sebevědomí do odvety. I po nevydařené koncovce si odnášíme vítězství o 24 bodů.

U14 kluci – v extralize 4:2

BŠ Tygři Praha – Plzeň Grizzlies

62:53 (27:15, 37:32, 55:43)

Vicemistra loňského ročníku U13 postihla před startem extraligy nepříjemnost v podobě vážného zranění kolene jednoho z klíčových hráčů Ondřeje Jílka.

Oslabení Grizzlies i tak mají dobrou kvalitu a rozhodně se očekával vyrovnaný zápas.

Nástup do první čtvrtiny byl z našeho podání hodně nekoncentrovaný. Po time outu jsme nastoupili více odhodlaně a výrazné přidání a zlepšení obrany nepovolilo soupeři nic jednoduchého. Po první čtvrtině vedeme 27:15.

Ovšem nástupem do 2. čtvrtiny jako bychom hledali, co děláme za sport. Soupeř, který byl o hlavu menší, doskakoval přes nás jeden míč za druhým a velmi snadno si tak připravoval další šance k zakončení. Obrana ani útok nefungovaly. Soupeř tak dotáhl do poločasu skóre na 37:32.

2. poločas naše trápení pokračovalo. Nehráli jsme disciplinovaně, ani koncentrovaně. Chyběla týmová souhra na útočné polovině, rychlý protiútok …. I tak některé momenty vypadaly dobře, basketbalově, nevzdávali jsme se.

Po nepřesvědčivém a utrápeném výkonu přesto vítězíme o 9 bodů.

BŠ Tygři Praha – Domažlice

64:73 (11:19, 27:27, 50:37, 58:58)

Domažlice přijely posíleni o hráče Loko Plzeň a nastoupily do utkání – stejně tak jako my – s velkým nasazením. Bohužel nás brzdila úspěšnost zakončení zpod koše. První čtvrtinu jsme prohráli 11:19. Druhý poločas jsme drželi vysoké tempo a postupně umazávali náskok soupeře. Dobře individuálně hrající Kikin přidával jeden koš za druhým. Do poločasu srovnáváme skóre a jdeme po 20 minutách do šaten s remízou.

Nástup do 3. čtvrtiny soupeř nedokáže zastavit, my valíme jeden brejk za druhým až je z toho vedení pro Tygry o 19 bodů ve 27 minutě. Pak přijde ale naprostý zkrat. Jonáš udělá zbytečný 4. faul a je nucen střídat. Doposud jsme hráli velmi zodpovědně bez hloupých ztrát …. Ale pak začneme kumulovat jednu chybu za druhou a naprosto zbytečně pustíme soupeře zpět do zápasu. Soupeř velmi lacině snižuje stav na 13 bodů po 3. čtvrtině.

Do čtvrté čtvrtiny nastupujeme až příliš bojácně, s vědomím, že jsme závěr 3. čtvrtiny zbytečně pustili. Soupeř zariskuje a začíná zdvojovat, ztrojovat … někdy až neuvěřitelně v roji 5 hráčů nahání hráče s míčem. My pod tlakem přestaneme hrát, neuvolňujeme se, nenabíháme si do volných pozic, nepouštíme rychle míč z ruky, driblujeme do strany,  což soupeř přesně potřebuje. Ztrácíme a Domažlice posíláme velmi snadno do přesilových a snadných zakončení.

Zariskuji a vracím brzy (ve 33 minutě za stavu +7 bodů) do hry Jonáše. Ten je při střele za 3 faulován, promění první dva, ale pak se postaví při snaze získat míč do cesty soupeři a dává tak šanci odpískat rozhodčímu 5. faul.

Soupeře to ještě víc nakopne, bojuje a postupně stahuje …. My pokračujeme v bojácném výkonu, nikdo nechce hrát … vloudí se strach o výsledek a na klucích je vidět jak sebevědomí jde pomalu dolů. Soupeř nemá co ztratit a hraje bez strachu, náskok snižuje. 30 vteřin před koncem utkání jsme faulovaní za stavu 2 body pro Tygry a střílíme 2 trestné hody. Neproměňujeme ani jeden, soupeř v dalším útoku promění dvojku. Jdeme do prodloužení. V remízovém stavu a v čase 1:30 do konce utkání, trefuje soupeř důležitou trojku. Další útok my neproměníme a hned další útok stejný hráč ze stejného místa (hloupá výpomoc ze silné strany) proměňuje opět za 3 body. Je rozhodnuto. Domažlice vyhrávají.

Když pominu atmosféru, která by měla patřit na fotbal a ne na žákovský basket, tak úroveň hry byla hodná extraligy. Může nás mrzet promarněný náskok a zbytečný kolaps. Zápas nám ale ukázal, jak mentalita a důvěra v sebe sama je důležitá. Takovéhle zápasy mají smysl.

Sokol Pražský – BŠ Tygři Praha

74:64 (24:14, 38:30, 49:54)

Vstup do utkání se nám vůbec nepovedl. Jony si udělal za 2 minuty zápasu 3 fauly a výrazně tak oslabil svou nedisciplinovaností družstvo (nemohl bránit klíčové hráče Sokola).  V první čtvrtině jsme hráli velmi staticky a tím jsme usnadnili snadné vedení Sokolu po 10 minutách 24:14.

Ve 2. čtvrtině jsme hru vyrovnali a vypadalo to, že jsme na koni. Ale velmi špatný obraný doskok (celé utkání) nás brzdil do lepšího a rychlého útoku. I po dobré obraně vždy někdo zapomněl odstavit a snadno jsme tak dostávali lehké koše.  Poločasové skóre 38:30 pro domácí.

Nástup do 3. čtvrtiny nám vyšel skvěle. Během 2 minut srovnáváme skóre, vypadáme,  že půjdeme do klíčového trháku, ale bohužel to tak nedopadlo. Přestaneme hrát agresivně, vracíme se ke statické hře, volíme špatné pozice do zakončení a sami se tak připravujeme o navýšení ve skóre. Po 30 minutách vedeme jen o 5 bodů.

Před poslední čtvrtinou si řekneme, že nebudeme hloupě chybovat, zlepšíme útok i obranu včetně obranného doskoku, ale …..  Hned po první úspěšné obraně nabijeme při založení brejku míč do rukou Sokola a ten snadno proměňuje šoupák. Další útok jsme faulovaní, ale neproměňujeme trestné hody a soupeř v postupném útoku po neúspěšné střele doskočí (kdy rozehrávač zapomene odstavit) a je z toho koš s faulem …. už se to s námi veze. Začneme se schovávat, necháváme zodpovědnost na druhých …. Bez odporu pouštíme Sokol zpátky do zápasu. Time out. Nezabere. Stále nehrajeme. Další dva rychlé koše po našich ztrátách. Time out. Důraznější time out. Začínáme hrát, začínáme bojovat. Ale je už pozdě, soupeř dokáže získaný náskok udržet a my prohráváme o 10 bodů. Obrovská škoda… No – musíme to na domácí palubovce Sokolu i s úroky vrátit.

BA Nymburk – BŠ Tygři Praha

67:70 (19:12, 31:31, 50:45)

Předzápasová porada neprobíhala příliš v rukavičkách. Kluci slyšeli pravdu …. Čekal jsem, že do zápasu vletí a budou bojovat a rvát se, ale nedařilo se nám vůbec – kupíme jednu chybu za druhou. Najíždíme do připravené obrany, snažíme se prorvat na sílu mezi 3 postavené hráče … Toho využil dobře hrající soupeř. Hrál s lehkostí, střílel, útočil. My naopak nedáváme snadné střely zpod koše, netrefujeme trestné hody (21 TH zahodíme v utkání). Snaha hrát rychle končí nezdarem. Nejsme schopni v přechodu přehrát 1-1 a rozhazuje nás kontakt s obráncem. Na hráčích je vidět nervozita. Poločasové skóre končí plichtou 31:31.

Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezmění. Na hráčích  je vidět snaha, ale prostě to nejde. Velká krize přichází 3 minuty do konce, kdy prohráváme o 7 bodů a bez nadsázky řeknu, že nikdo v hale by si na nás nevsadil …  Naštěstí se probereme. Zvládneme velmi dobře poslední vteřiny zápasu a vývoj utkání otáčíme. Vyhráváme rozdílem 3 bodů, kdy ještě v závěru neproměňujeme 4 TH.

BŠ Tygři Praha – Ůstí nad Labem

125:34 (25:11, 68:23, 102:23)

Od úvodních minut jsme diktovali tempo zápasu, Soupeř nebyl schopen zastavovat naši rychlou hru. Všichni hráči hráli s chutí a aktivní hrou ničili soupeře, který často jen nevěřícně přihlížel. V zápase dostali dostatek prostoru všichni hráči a i se dobře prezentovali předvedenou hrou. Konečný rozdíl ve skóre se vyšplhal na 91 bodů, což v extralize není úplně obvyklé a my se po delší prodlevě můžeme zase těšit na řízky:-).

Ůstí nad Labem – BŠ Tygři Praha

37:69 (13:13, 19:31, 24:48)

Nepříjemná událost, kdy před utkáním vypadnul ze sestavy Honza (bolest kolene) a další nepříjemná ztráta, kdy při rozcvičování si podvrknul kotník Miky a zranění mu nedovolilo nastoupit do utkání.
Do zápasu tedy nastoupila osmička hráčů (což je nejmenší možný počet k odehrání zápasu v této kategorii).

Bohužel hru, kterou jsme se prezentovali v předešlém dnu, jsme tentokrát nepředvedli. Malá rotace a velmi slabá úspěšnost v zakončení nedovolily takové hody jako v prvním zápase. Soupeř se v první čtvrtině držel na dostřel. Po 10 minutách svítilo skóre 13:13.

Druhou čtvrtinu jsme přeci jen zlepšili hru, ale stále nás brzdila velmi slabá úspěšnost v zakončení.

Poločasové skóre vyznělo o 12 bodů pro Tygry.

Druhý poločas jsme pomaličku navyšovali vedení, ale úspěšnost střelby nebyla stále dobrá. Bohužel se kluci nechali projevem otrávit, byla vidět herní rozladěnost. No nemůže být každý zápas posvícení, někdy i přes snahu se prostě nedaří. Zápas jsme vyhráli rozdílem 32 bodů.

Do konce soutěže zbývá 6 zápasů. Tabulka je hodně vyrovnaná a ve zbývajících zápasech půjde o hodně. Musíme bojovat i bodovat, jestli máme pomýšlet na postup na MČR.