OSTRAVA – turnaj a společná příprava na EYBL

Do Ostravy odjela ve čtvrtek společně družstva U14, U15 a U16. Den před začátkem turnaje absolvovala všechna družstva postupně dva společné tréninky s ostravskými Flames. Tyto tréninky sloužily nejen k sehrání, ale hlavně ke vzájemnému poznání hráčů a trenérů. Všechny tréninkové jednotky měly vysokou úroveň a bylo vidět, že hráči bojují o nominaci do společného týmu pro mezinárodní turnaje.

Další tři dny probíhal turnaj Ostrava Cup 2017, ve kterém se nejlépe vedlo společnému týmu  NH Ostrava – BŠ Tygři U15, který vyhrál všech pět utkání a celý turnaj vyhrál.

U15 EYBL – postupně porazil tři slovenské týmy – Malacky (96-51), Žilinu (74-43) a Bánovce nad Bebravou (77-63), ostravské Snakes (73-27) a poslední den Albu Berlín (54-33)

Všechny zápasy odehráli za společný výběr Jakub a Martin. Ostatní čtyři (Tom, Dan, Jan a Honza) se prostřídali. Dny, kdy kluci nehráli za tento výběr, doplňovali tým NH v kategorii U17.

U16 EYBL tým byl složen ze sedmi Tygrů, dvou hráčů Ostravy a doplněn Ondrou. Na Ostrava Cupu startovali v kategorii U17 a nevedl si špatně. Po úvodní výhře nad Hladnovem (96-66) jsme nestačili na extraligové Pardubice 65-111. V zápase jsme se nedokázali  vyrovnat  s velmi dobrou obranou soupeře a i přes slušný projev na útočné polovině zápas skončil vysokým rozdílem. Druhý den nás čekal další extraligový tým  – Snakes Ostrava 59-74. Dlouhou dobu jsme dokázali být vyrovnaným soupeřem a nebýt našich školáckých ztrát, které vedly k jednoduchým košům soupeře, mohlo být skóre ještě příznivější. V posledním zápase ve skupině se rozhodovalo, kdo bude hrát o konečné 5. místo. Bratislavský Inter byl silným soupeřem (odehrál tři vyrovnané čtvrtiny s Pardubicemi). Tento zápas našemu výběru vyšel na výbornou. Dobrou obranou, rychlým protiútokem a dobrým pohybem v útoku jsme měli po celý zápas navrch a výhrou si zajistili třetí místo ve skupině. Poslední den nás v souboji o 5. místo čekala Opava. Výborný první poločas znamenal  téměř dvacetibodový náskok. Ten naše hráče ukolébal, Opava nepřestala bojovat a zápas zdramatizovala. Spojený tým si však výhru nenechal sebrat a zaslouženě si připsal třetí výhru a obsadil na turnaji konečné 5. místo. Turnaj vyhrál zaslouženě tým BK Pardubice

Turnaj U14 byl obsazen hned čtyřmi ostravskými týmy (NH Tigers EYBL, NH a 2x Snakes) a doplněn Pardubicemi a maďarským Akademia Kobánya. Naši hráči společně s ostravskými Flames utvořili dva týmy NH Tigers EYBL a NH. Náš společný EYBL tým odehrál nejlepší zápas (části zápasu) s nejsilnějším týmem Snakes, který se také připravuje (doplněný o hráče Příbora) na EYBL turnaje. Kluci se nazalekli vyššího soupeře. Dokázali se prosazovat ve hře 1na1, v této činnosti byli Snakům vyrovnaným soupeřem. Nedokázali však překonat zónový press, který soupeř hrál výborně. Škoda, že v dalších zápasech tyto výkony nezopakovali. Hráli ustrašeně, zaostávali jak v rychlosti, tak i v důrazu. Slabé přihrávky, neodstavování při doskoku, nedůrazné zakončení. Chyb bylo víc než věcí, za které lze kluky chválit. Základ v EYBL týmu tvořili Tomáš, Tony, Martin, Jirka, další hráči se střídali v obou týmech. Turnaj jednoznačně vyhrál Snakes EYBL Ostrava před druhým týmem Snakes a třetí skončil maďarská Kobánya. Náš EYBL tým obsadil 4.místo druhý společný NH tým 5.místo.

Společné tréninky a turnaj posloužil trenérům k nominaci na první turnaje EYBL, které proběhnou již v září.

U15 –  22.-24. září Ostrava – Weig, Kheil, Tychna T., Olejník

U16 – 23.-26. září Debrecen (Maďarsko) – Staniszewski, Matoničkin, Černý, Kejval, Choc

U14 – 28. září – 1. října Šoproň (Maďarsko) – Nájemník, Adamec, Veverka, Farkaš, Votípka, Bubeník, Hendrych, Zeithammer (zde jde o širší nominace – do Šoproně pojede 7 našich hráčů) Konečná nominace bude určena podle zdravotního stavu hráčů.

Druhé turnaje se budou hrát v lednu a únoru, tak Ti kteří nejsou nominovaní teď, mají možnost si svým tréninkovým nasazením a výkony vybojovat účast na druhém turnaji.  

 

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *