Poslední PP U13 dívek – první výhra ve F4

Poslední turnaj PP U13 jsme odehráli na Královce. Bohužel na USK nerespektují nepsanou slušnost, kdy pořadatel hraje první a poslední utkání dne. V sobotu jsme hráli v 9:00 a pak až v 15:00. Na poslední sobotní zápas se Spartou nebyl už přítomný z pořadatelů nikdo a stolek zajistili Enis s Markétou.

Basketbalová Škola Praha – USK Praha 28:71 (0:21, 5:17, 11:18, 12:15)

Do utkání jsme nastoupili příšerně a naprosto bídně jsme vydrželi hrát celý první poločas. Špatně jsme bránili a naše hráčky bych v útočné hře rozdělil na dvě skupiny – první skupiny hráček chtěla vývoj utkání spasit individuální hrou a druhá skupina by nejradši utekla do šatny, než aby se v útoku zapojila do hry.

Naštěstí v druhém poločase jsme se alespoň částečně oklepali a začali hrát basket. Bohužel už v té době bylo po zápase, takže celkový dojem z předvedeného výkonu nemohl být (a nebyl) dobrý.

BA Sparta – Basketbalová Škola Praha 68:38 (14:10, 22:19, 19:2, 13:7)

V dalším utkání jsme poměrně slušně navázali na předchozí zápas. Víceméně na závěr předchozího zápasu. Spartě jsme tak dokázali vzdorovat polovinu zápasu, bohužel pak nám došel kyslík a na začátku druhého poločasu nás soupeř „přejel“. V utkání se nám několikrát povedlo dobře zahrát rychlý protiútok, který jsme i poměrně dobře dokázali vyřešit (správné vyběhnutí a přesné přihrávky).

Basketbalová Škola Praha – HB Basket 39:37 (9:6, 10:7, 8:14, 12:10)

Poslední zápas v PP U13 jsme sehráli s HB Basket a to, co naše hráčky předvedly, nemohu hodnotit jinak, než nejlepší náš výkon za 2 roky, co u družstva působím. Výborně jsme bránili, bojovali jsme o každý neutrální míč a sprintem jsme běhali nejen do útoku ale především i do obrany. Skvělý výkon podtrhává i fakt, že HBB předchozí den dokázalo porazit USK, takže z formy určitě nebylo.

První čtvrtinu jsme vyhráli o 3 body, ale soupeře jsme přehrávali. Bohužel jsme nedokázali s dobrou úspěšností zakončovat. Ve druhé čtvrtině jsme navázali na skvělý výkon a v poločase jsme si vybojovali 6 bodové vedení.  Ve třetí čtvrtině nám začali docházet síly, čehož soupeř využil k dorovnání skóre. Naštěstí jsme v poslední čtvrtině znovu odskočili, díky čemuž hráčky soupeře znervóznily a začaly dělat zbytečné chyby, kterých jsme dobře využívali. Koncovku jsme sice vyhráli, ale takticky to moc zvládnuté z naší strany nebylo. Soupeřův timeout (40s před koncem vedeme o 5) – „máme už 5 faulů, takže už nebudeme faulovat. Radši ať dá koš než faul“ -> koš s faulem a daná šestka nás dostala jen do dvoubodového vedení a soupeře do hry. Náš timeout (20s před koncem vedeme o 2) – „Dobré uvolnění a vyhození, následně držíme míč až do konce. Hlavně ne ztráta prosím“ -> ztráta z přihrávky hráčce HBB přímo do ruky, která se okamžitě rozeběhla na náš koš. Naštěstí jsme se sprintem dobře vrátili a donutili hráčku soupeře, aby udělala ztrátu. Následně jsme už správně vyhodili z autu a 15s driblovali až do konce.

Z mého pohledu jednoznačně zasloužená výhra a výborný konec sezóny, kdy jsme všichni mohli vidět, že naše práce na trénincích není zbytečná, a že se hráčky hodně posouvají. Jedinou kaňkou na utkání byl „výkon“ některých fanoušků zelené barvy, kteří označili rozhodčí za podplacené a před halou se s nimi chtěli dokonce prát…

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *