Poučný víkend děvčat U13

O víkendu odehrála naše děvčata U13 poslední turnaj základní části. Dokázali jsme se probojovat mezi 4 nejlepší týmy v Praze, takže od této chvíle nás čekají už jen velice těžké zápasy a i jediná výhra bude velkým úspěchem. Našimi soupeři budou týmy BA Sparta, HB Basket a USK Praha. I kdybychom už letos neměli vyhrát jediný zápas, budou pro nás utkání rozhodně prospěšná. Určitě je totiž pro náš basketbalový rozvoj lepší prohrát proti kvalitnímu soupeři o 20 bodů než porazit všechny o 50.

PORG Basket – Basketbalová škola Praha 15:81 (4:16, 0:23, 6:20, 5:22)

Velice nezáživné utkání v pochodovém tempu, kdy hráčky soupeře většinu času ani nevěděly, koho brání.

HB Basket – Basketbalová škola Praha 73:49 (13:9, 23:16, 22:11, 15:13)

Proti týmu bojující o první příčku jsme nastoupili slušně. Celý zápas se hrála poměrně vyrovnaná hra, kterou domácí tým postupně dostával na svoji stranu. Vyrovnaný zápas skončil ve třetí čtvrtině. Nejdříve jsme prohráli úvodní dvouminutovku 8:0, kterou jsme následně ještě byli schopni soupeři oplatit (0:8). Bohužel pak přišel naprostý kolaps naší hry a hráčky soupeře odskočily 14 bodovou sérií na dvacetibodový rozdíl, a bylo po zápase. Zbytek utkání se hrálo v dobrém tempu, soupeř nám ale už nedovolil rozdíl ve skóre dotáhnout.

V utkání byly k vidění naše nedostatky v základních činnostech. Soupeř velice dobře a agresivně bránil a my jsme zjistili, že driblink většiny hráček není takový, jaký by být měl – oční kontrola míče, vysoký driblink nebo výrazně slabší nedominantní ruka. Výborná zkušenost pro hráčky i pro mě. Hráčky si ze zápasu (alespoň doufám) vzaly to, že při trénincích se musí více koncentrovat a činnosti provádět správně a v plném nasazení, já na druhou stranu jsem z utkání zjistil, že musím zapracovat více cvičení zaměřených na základní činnosti (driblink, přihrávka…). Doufejme, že výsledky našich zjištění se promítnou do dalších týdnů a měsíců a že v dalších zápasech bude viditelný rozdíl v předvedené hře.

USK Praha – Basketbalová škola Praha 52:24 (12:4, 14:6, 14:10, 12:4)

V neděli nás čekal další ze soupeřů usilující o prvenství v Praze. USK má znatelně vyšší hráčky než HB Basket a nevytváří tedy takový tlak na driblující hráčku, na druhou stranu už má ale poměrně zvládnutou výpomoc ze slabé strany (strana dál od míče). Nebyli jsme pod takovým tlakem jako v sobotu a tedy náš driblink nebyl v tomto utkání problém. Problém bylo naše zakončování. Soupeřovi vysoké hráčky velice dobře vypomáhaly na najíždějící hráčku a vznikala tak situace, kterou zatím ještě neumíme moc dobře řešit. Do zápasu jsme nastoupili v sestavě složené z poloviny z mladších hráček, které zatím ve své kategorii řeší především situace 1na1 a zakončení si hledají z pod koše. Nedokážeme tedy ještě nájezdem „napíchnout“ obranu a vyhodit míč volnému hráči do střelecké pozice. Navíc jsme ze soupeřových vysokých hráček měli takový respekt, že i když jsme šli do samostatného nájezdu, míč jsme pouze rychle odhodili, abychom nedostali blok -> vstřelených pouze 24 bodů. Naše obrana ale nebyla až na několik zaváhání špatná.

Proti USK jsme se setkali s pokročilejším způsobem obrany, což hodnotím jako výbornou zkušenost pro naše hráčky. Mluvím tady o kvalitní výpomoci ze slabé strany na najíždějící hráčku – ne o „brankaři“, který pouze stojí pod obroučkou a má zvednuté ruce (což aplikují některé týmy z dolní poloviny tabulky).

Basketbalová škola Praha – Nobiles Nusle 74:33 (20:4, 24:13, 15:6, 15:10)

Na závěr víkendu nás čekal znovu slabší soupeř, kterého jsme bez problémů porazili.

 

Pro nás velice prospěšný víkend, ve kterém jsme dvakrát podlehli lepšímu soupeři. Zajímavé je, že oba soupeři hrají naprosto odlišný basketbal, ale oba nás svojí hrou porazili. Ukazuje to na naše nedostatky ve více oblastech, což je pro nás vynikající – máme koho dohánět a kam se posouvat. Hráčky HB Basket nás přehrály svojí agresivní nátlakovou obranou a rychlou hrou, zatímco hráčky USK nás přehrály na doskoku a svou kompaktní týmovou obranou.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *