Předposlední kolo PP dívek U13

Minulý víkend jsme odehráli předposlední kolo Pražského přeboru v kategorii U13. Klasicky proti soupeřům z HB Basket, BA Sparta a USK Praha. V sobotu jsme odehráli zápas v Jenči a v neděli v tělocvičně přes půlku Prahy – Na Balkáně.

 

HB Basket – Basketbalová škola Praha 66:47 (13:15, 22:12, 16:12, 15:8)

První zápas jsme proti HB Basket nepředvedli úplně ideální výkon. Po celou dobu utkání jsme dělali zbytečné chyby a celkově jsme na hřišti působili hodně jakoby svázaně. Několikrát jsme znovu zaznamenali náš „herní výpadek“, kdy jsme 3min nevyhodili správně z autu a soupeři tak dáli možnost začít vyvíjet větší a větší obranný tlak. I přes horší výkon nemůžu našim hráčkám upřít bojovnost a nasazením, se kterým po celou dobu zápasu fungovaly.

Basketbalová škola Praha – BA Sparta 50:75 (12:24, 15:20, 15:11, 8:20)

Druhý zápas proti Spartě proběhl poklidně. Sparta byla jasně lepším celkem a po celou dobu utkání kontrolovala hru. Oba týmy hodně střídaly a tak dostaly prostor i méně vytížené hráčky. Nicméně se hrál poměrně pohledný basketbal.

USK Praha – Basketbalová škola Praha 57:35 (13:10, 15:10, 9:7, 20:8)

V neděli jsme odjeli do vzdálenější tělocvičny Na Balkáně, kde nás čekal tým USK Praha. Proti USK jsme předvedli jeden z nejlepších výkonů v této sezóně. Soupeř nás asi trošku podcenil, čehož jsme první poločas dokázali 100% využít. Výborná hra nám bohužel vydržela pouze v prvních 3 čtvrtinách, v posledním úseku hry už nám došly síly a soupeř odskočil na vyšší bodový rozdíl.

Naší hru zdobila výborná obrana, čtení soupeřovi naučeného postupného útoku a velice překvapivě i herní chytrost v postupném i v rychlém protiútoku. Dokázali jsme dobře číst hru i v situacích, které trénujeme zatím velice krátce. Ze zápasu jsem odcházel s výborným pocitem – víme na čem pracovat (chyby samozřejmě byly), ale zároveň víme, že potenciál máme obrovský, což je v minikategoriích základ.

 

Bohužel příchodem do šatny dobrý pocit z výborného výkonu rychle opadl zjištěním, že nám do zamčené šatny někdo vlezl a ukradl 3 telefony… Bohužel se situací nic neuděláme a příště i ze zamčené šatny budeme brát všechny věci do tělocvičny.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *