První víkend U12 holek s příznivou bilancí 2 výhry a 1 prohra

Naše holčiny U12 vstoupily do sezony turnajem v pořadatelství HB. V sobotu jsme vítězně změřily síly s USK a v neděli jsme nestačily na BA Sparta a vydřely vítězství s HB.

BŠ Praha   –   USK     40:33

Do turnaje jsme vstoupily zápasem proti USK. Tým plný vysokých hráček, který jsme minulý rok v soutěži nedokázaly porazit. Na soupeře jsme aplikovaly velmi nátlakovou obranu a to neslo výsledky. Během prvního poločasu jsme obdržely jediný koš ze hry, zbytek pouze ze šestek. Obrana byla úžasná. O to větší problém byl s naším útokem. Zejména první pětka se trápila, měly jsme problém s driblinkem a hra 1:1 nebyla žádná sláva. V druhém poločase jsme malinko polevily v obraně, takže hráčky USK se konečně dostaly do hry, ale na druhou stranu se nám malinko zlepšil útok. Zejména pětka s Terkou pochopila, že bez jednoduchých kombinací hoď a běž a seběhů ke koši to nepůjde. Holky si vybojovaly první vítězství.

BŠ Praha  –  BA Sparta    46:60

V neděli ráno nás na Proseku čekal Stodůlecký soupeř. Výšková převaha byla opět obrovská, tak jsme čekaly jak se naše holky se soupeřem popasují. Bohužel některé naše tahounky si prožily v neděli pěknou krizi, nešlo to a nešlo. Proběhlo několik slziček a vypadalo to na pěkný nářez. Problém s driblinkem v první pětce ještě podpořily drobné individuální výpadky v obraně a nebyly jsme schopni ubránit jednu jedinou skorující hráčku soupeře. Druhá pětice se k zápasu postavila čelem a manko dvaceti bodů  obdržené v první čtvrtině dokázala smazat. Bohužel ani ve druhé polovině se první pětce nedařila obrana a druhá pětice, která bojovala jako o život už nedokázala nepříznivé skore zkorigovat. Nicméně celý zápas se hrál pěkný a pohledný minižákovský basket.

BŠ Praha  –  HB   51:50

Hned po boji se Spartou jsme nastoupily proti HB. Očekávaly jsme velký souboj o každý balon, jen jsme si nebyly jisti jak dlouho našim holkám vydrží síly. Holky se k utkání postavily opravdu čelem , bojovaly o každý míč. V první půlce jsme využily nepřítomnosti výrazné hráčky soupeře a  neustále držely malý bodový  náskok. Cílem druhé poloviny byla perfektní obrana a nám se to dařilo. Dokázaly jsme pokrýt soupeřovic hráčky , vyvíjet na ně dobrý nátlak a v útoku si půjčovaly balon až se našla skulinka směrem ke koši. Krize nastala čtyři minuty před koncem za celkem vyrovnaného stavu, kdy se vyfaulovala Terka a hned po ní Lucka. Musím říct že holky na hřišti zabojovaly jak mohly a co je nejcennější dokonale plnily Lukášovi útočné pokyny. Výsledkem je výhra o jediný bod a pro holky další cenné vítězství v soutěži.

Naše holky si celý turnaj náležitě užily a zaslouženě si odnášejí dvě vítězství. Obrana našich holek je až na občasné výpadky dobrá, na útoku  zkusíme trochu zapracovat. Holky za víkend moc chválíme, protože bojovaly o každý kousek prostoru i v okamžiku, kdy se nedařilo a to je velmi cenné.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *