Šmoulinka a 3×3 holek – sbírání zkušeností

Šmoulinka

V sobotu vyrazily naše holčiny do Přeštic na první šmoulinku. Sestava byla velmi různorodá, pár holek které by se měly postupně zapojit do U11 a potřebují získávat herní zkušenosti, dále mladší hráčky, pro které byl turnaj premiérou a navíc některé holčiny z NBK,  které by měly u nás odehrát sezonu U11. V prvním zápase jsme potkaly soupeřky z Kladna, jediný tým složený pouze z holčiček. Na rozehrání výborný soupeř. Hrál se začátečnický basket kde si holky mohly vyzkoušet alespoň to málo co zatím umí. Soupeře jsme přehrály a vybojovaly si první a jediné vítězství. Dalším soupeřem byl tým mixu z Přeštic, kde ale na hřišti vládli pouze kluci. My začali pomalu, opatrně, nedůrazně a hned první čtvrtinu prohráli o 16 bodů. Do druhé nastupovaly naše holky jako jiný tým. Začaly bojovat a rvát se o každý balon, zrychlily všechny činnosti a rázem se hrálo vyrovnaně. Tak tomu bylo až do konce. Prohrály jsme o 20 bodů a nebýt nepovedené první čtvrtiny mohlo se hrát vyrovnané utkání. Do posledního zápasu proti Rokycanům jsme nastupovaly po delší pauze, což dětem nesvědčí. Holky byly unavené jak fyzicky, tak hlavně psychicky. Byly nesoustředěné, vše bylo pomalé, už nebyly schopné vnímat jakékoliv pokyny. Zápas jsme prohrály a z Přeštic si odvezly třetí místo, tašku plnou drobných odměn a spoustu nových poznatků a zkušeností.

Jsem za tyto turnaje moc ráda, ukázalo se na čem je třeba zapracovat, jaké naprosto jednoduché a samozřejmé věci nám chybí. To vše je inspirace pro další práci na tréninku. Z čeho ale máme velkou radost je nasazení holek, jejich bojovnost, jejich odvaha jít do kontaktu se soupeřem. To bylo super. O budoucnost Tygřic se opravdu nemusíme bát, máme typově skvělé, rychlé, bojovné a nadšené hráčky. 

3X3 první turnaj holek

V neděli pak naše holčiny U11 zahájily sezonu v Praze turnajem 3×3 v Radotíně. V prvním zápase jsme si velmi lehce poradily se soupeřem z NBK, kde proti nám nastoupily některé holčiny, které den před tím hrály šmoulinku za Tygry. Holky pod velením Emy a Markétky hrály pěkně dle pokynů trenéra. V dalším utkání jsme potkaly Spartu. Zde si holky zkusily zcela jiného soupeře a po vyrovnaném souboji v prvních šestinách došlo k prodloužení. Ani zde nebylo rozhodnuto a naše holky šly na šestky. To není naše silná disciplína, ale tentokrát se povedlo a my po šestkách zvítězily. Třetímu soupeři se ale už nepovedlo vzdorovat. Proti klukům z Porgu se naše unavené holky nedokázaly prosadit a připsaly si první prohru.

Za trenéry mají holky velkou pochvalu a myslím, že se nám tvoří velmi slibný tým. Chce to jen pravidelný trénink  s plným nasazením a pak už bude následovat radost ze hry.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *