Špatný vstup do sezóny dívek U13

BŠ Praha – Sokol Horní Počernice 61:40 (23:12, 14:3, 12:14, 12:11)

V prvním utkání sezóny nás čekal tým, který se na loňském národním finále umístil o jednu příčku lépe než my. Do zápasu jsme nastoupili velice dobře a od začátku jsme si dobrou obranou a rychlým přechodem na útočnou polovinu dokázali vybudovat dvouciferné vedení. Soupeře jsme poráželi v situacích 1na1 jak v obraně tak v útoku. V poločase jsme vedli o více než 20 bodů a bohužel po zbytek zápasu jsme zvolnili tempo – od té doby se hrál vyrovnaný basket.

BA Sparta – BŠ Praha 56:54 (10:9, 7:16, 7:10, 21:10, 11:9)

Bohužel volnější režim ze závěru minulého utkání nám vydržel i do zápasu proti Spartě. Začátek tedy 8:1 pro domácí celek. Z prvotního šoku jsme se ale dokázali dostat a první čtvrtinu prohráli jen o bod. Od druhého dějství jsme začali hrát svojí hru. Hráli jsme kolektivně, rychle dopředu a slušně jsme bránili. Zlom utkání přišel ve čtvrté čtvrtině, kdy jsme se opět uspokojili nad dvouciferným vedením a přestali jsme hrát – výsledkem bylo promarnění 11 bodů a dotažení zápasu do prodloužení.

Prodloužení jsme nezačali špatně, minutu před koncem jsme dokonce vedli o 5 bodů. Opět ale přišlo několik naprosto zbytečných chyb (především v obraně) a soupeř tak 7 bodovou sérií dokázal nepříznivý vývoj zápasu otočit ve svůj prospěch.

Pro nás velice cenná prohra, ze které si musíme odnést co nejvíce. Nemůžeme podcenit vstup do žádného zápasu, nesmíme přestávat hrát (i když vedeme o hodně nebo když nás něco bolí a nedaří se nám) a hlavně musíme hrát kolektivní basket, který se nám v kritických momentech vytratil.

USK Praha – BŠ Praha 47:65 (6:26, 15:16, 10:19, 16:4)

Druhý den jsme odjeli na Petřiny odehrát zápas proti USK. Vstup do utkání patřil jednoznačně nám, když jsme dobrou obranou soupeře skoro nepustili za půlící čáru. Do druhé čtvrtiny nastoupily za USK jejich lepší hráčky a tento úsek jsme odehráli podle mě až zbytečně vyrovnaně (povolili jsme v koncentraci a soupeř během dvou minut stáhl z 23 na 14 bodů). Do třetího úseku dostaly hodně prostoru naše méně hrající hráčky a i přes to naše vedení znovu narostlo. Trochu mě mrzí, že se i v tomto utkání opakovala situace z předchozí dne – poslední čtvrtinu jsme díky velkému bodovému náskoku naprosto vypustili. Naštěstí jsme měli dostatečné vedení, které nám na výhru stačilo. Potřebujeme se ale do dalších let vyvarovat podobných výpadků a hrát až do konce.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *