Třetí víkend v žákovské lize U15 a opět s bilancí 1-1

BŠ Tygři Praha – USK Praha 88:84 (31:16, 44:42, 66:66)

Sobotní derby přineslo velmi pěkný mládežnický basketbal. Rodiče, kteří přispěli svým povzbuzováním k dobré atmosféře, viděli na obou stranách snahu o rychlé zakončení, celoplošnou aktivní obranu, velkou bojovnost. Tygři se předvedli úspěšnou střelbou z dlouhé vzdálenosti, z tříbodové hranice byli úspěšní 13krát, což je v této kategorii přinejmenším neobvyklé. Hráči USK se prosazovali dobrým nájezdem a hrou v blízkosti koše, kde využívali výškové převahy.

Začátek zápasu by se dal nazvat střeleckou explozí domácích. V 9.minutě (29-10) už měli na svém kontě 5 úspěšných trojek (3 Jakub), některé i z velmi obtížných pozic. Ve 14.minutě vedli Tygři 44-26, ale od této chvíle se skóre na straně domácích zastavilo. Dva domácí hráči měli tři fauly, v útoku hráli jeden proti všem a výsledkem bylo šest minut bez jediného bodu. Bohužel Tygři nejen ztratili koncentraci a trpělivost v útoku, ale také se pomalu vraceli a nechali soupeře jednoduše zakončovat. V poločase se vysoký náskok téměř rozplynul. V druhé půli se hrálo koš za koš, ale domácí proměnili další 3 trojky (všechny Martin) a ve 24.minutě byl stav 59-52. Poté přišel úspěšný úsek hostů a ve 27.minutě se poprvé úspěšnou trojkou dostali do vedení 61-63. Poslední čtvrtina se začínala za nerozhodného stavu. USK šlo opět do vedení po trestných hodech, ale Tygři odpověděli během dvou minut šňůrou 8-0 (dvě trojky a úspěšný nájezd). V polovině čtvrté části si Tygři vybojovali dvojciferný náskok, který se ukázal rozhodující. USK se nechtělo vzdát a ještě v poslední minutě pěti body snížilo na konečných 84-88.

V zápase se střelecky dařilo Jakubovi, kterého skvěle doplňovali Martin a Dan. Výborně zahrál i Smáža. U soupeřů zazářil Švec (40 bodů)

Body – Weig 30 (5 trojek, TH 4/1), Kheil 20 (4 trojky, TH 2/2), Olejník 17 (1 trojka), Smažík 8, Adamec 6 ( 2 trojky), Veverka 4, Tychna J. 3 (1 trojka)

BŠ Tygři Praha – Slavoj Litoměřice 68:81 (19:13, 34:31, 50:59)

Vstup do nedělního zápasu se domácím opět podařil. První část vyhráli o 6 bodů a kdyby proměňovali tutovky z pod koše, mohl být rozdíl výraznější. Do poločasu si Tygři udržovali mírný náskok a po dvaceti minutách vedli 34-31. Rozhodující náskok si hosté vytvořili ve třetí desetiminutovce, kterou vyhráli 28-16. Za poločas dovolila obrana Tygrů 31 bodů a za dalších deset minut 28! Poslední část jsme zahájili úspěšnou trojkou, která dávala naději na zvrat, ale opak byl pravdou. Slavoj odpověděl 11ti body v řadě a definitivně rozhodl o svém vítězství. Naše obrana nefungovala a soupeři jsme dovolili příliš mnoho lehkých košů. Střelecky se nepodařilo zopakovat sobotní výkon a v druhém poločase možná chyběly i síly.

Body – Weig 23 (3 trojky, TH 2/2), Olejník 17 (1 trojka), Kheil 13 (1 trojka), Tychna T. 8 (1 trojka, TH 2/1), Veverka 3 (TH 2/1), Tychna J. 2,  Smažík 2

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *