U13 i U11 kluci přivezli z Písku bronzové medaile

U13:

Naši kluci U13  a U11 odehráli svou přípravu na turnaji v Písku. Turnaj měl kvalitní obsazení, takže kluci oděhráli 5 zápasů s výsledkem 3x vítězství a 2x prohra. Prvním naším soupeřem byl náš Stodůlecký soused BA SparTA. Nám první zápasy na turnajích nesvědčí, přesně tak tomu bylo i tentokrát. Do zápasu jsme vstoupili ve velmi nízkém tempu, nedůrazně, bez obrany a se spoustou chyb. V průběhu utkání se náš herní projev mírně lepšil a my získali první vítězství. Naším druhým soupeřem byli kluci z Polské Wroclawi. Náš výkon se výrazně posunul, zlepšila se obrana a celkový herní projev a my získali druhé vítězství na turnaji. Pak přišla sobota s velmi silnými soupeři Sršni Písek a Grizzlies Plzeň. Prosti Písku (3 tým z NF) jsme sehráli velmi dobré utkání, kdy se opět projevila naše největší slabina a tou je bohužel zakončení. Celkem dobře ubráníme (až na občasné nepozornosti jednotlivců), zahrajeme dobře v útoku, ale NEDÁME. Zápas skončil naší první prohrou. Po náročném dni plném chození po městě jsme odpoledne změřili síly s naším známým soupeřem z Plzně. Tentokrát bylo pro nás setkání debaklem. Do zápasu jsme vstoupili bez koncentrace a unaveně. Grizlíci nám dali lekci rychlosti, tvrdosti a důslednosti. Až ve druhém poločase jsme se jakž takž dostali do hry a došli si pro další prohru. Posledním soupeřem byli kluci ze Kbel. kde hodně herního prostoru dostali i kluci z lavičky. Zápas nebyl ani špatný, ani dobrý. Nicméně na úroveň soupeře naše vycházkové tempo stačilo a my si vybojovali bronzové Sršní medaile.

Kluci U13 udělali během kempu a soustředění velký posun kupředu, proti loňskému vstupu do sezony je zde vidět výrazně větší nasazení a chuť do hry, došlo ke zlepšení lavičky a tím vyrovnání týmu, což by se mělo během sezony projevit na našich výkonech. Nicméně je nutné zapracovat na zpevnění a tvrdosti hráčů a zejména na zakončení.

U11:

Naši nejmenší Týgříci si po soustředění zahráli svůj první turnaj. Jen škoda, že nejsme schopni se sejít v plné sestavě. Úroveň v nejmladších minižácích je již tradičně velmi rozdílná. Turnajem jsme prošli 2x vítězně a 3x s porážkou, nicméně na skore si odvážíme bronzové medaile.  Prvním soupeřem nám byli kluci ze Kbel, se kterými jsme si celkem hravě poradili. Druhým soupeřem nám byli kluci z Wroclawi, již zkušení hráči. Souboj byl nerovný, my začátečníci s herní naivitou jedenáctek a desítek, soupeř zkušený, na hřišti dobře orientovaný a technicky silný. Prohra byla jasná už od začátku utkání. Nicméně v tomto zápasu nás soupeř donutil zrychlovat, přitlačit a bojovat co to jde. V sobotu ráno jsme si celkem lehce poradili se Sršni, kdy jsme měli kuriozní vstup do zápasu. Nastoupili jsme v šesti a celé dvě a půl minuty si toho nikdo nevšiml, ani rozhodčí, ani my, ani trenér soupeře. Nicméně stav tou dobou byl 2:6 pro našeho soupeře. Po srovnání sil na hřišti se naše jedenáctky probrali a vzali vývoj zápasu do svých tlapek. Získali jsme druhé vítězství na turnaji. Odpoledne po celém procouraném dni nás čekali kluci z Plzně. Ti hrají už několikátým rokem, krásně, rychle, jsou velmi dobře technicky vybavení a všichni vědí jak bránit. Hráli nádherně a my nestíhali ani koukat. To se v této kategorii stává, nicméně nevidím jediný důvod, proč by naši kluci měli přestat hrát a snažit se alespoň o to málo co zatím umí. Posledním zápas byl proti Tigers České Budějovice, kdy jsme odehráli poločas dle našich schopností, vstupovali do druhého s dvouciferným náskokem a následně druhý poločas úplně vypustili. Asi se už kluci viděli u maminek v autě. Je to škoda, protože jsme o pár bodiků prohráli. Nicméně na skore jsme uhráli místo třetí a kluci si odvážejí své první medaile.

Hodnotit basketbalové výkony je těžké, mezi našimi hráči jsou zatím veliké výkonnostní rozdíly, jak technické, tak vůbec schopnost vnímání zápasu. To by se ale během sezony dobrý a pravidelným tréninkem mělo lepšit. Prosím tedy všechny naše hráče U11 o docházení na tréninky 3x týdně dle rozpisu. Jiná cesta totiž nevede. 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *