U14 kluci – 4 výhry, které ale neodpovídají kvalitě zápasů

Louny – BŠ Tygři Praha
19:127 (9:33 16:64 16:101)

Pohodové utkání, ve kterém dostali dostatečný prostor všichni nominovaní hráči a dokonce se všichni hráči zapsali do střelecké listiny.
Od úvodních minut jsme hráli s chutí a soupeře jsme zdolávali jedním rychlým protiútokem za druhým. Protihráčům dělala velké potíže celoplošná obrana, přes kterou se často nemohli dostat a my tak měli rychlé zisky. Rozdíl ve skóre se zastavil na +108 bodů.

Chomutov – BŠ Tygři Praha
44:84 (3:21 20:35 29:70)

Od úvodních minut jsme nepůsobili příliš hladově, chyběla nám dobrá koncentrace i nasazení. První čtvrtinu jsme předvedli nakonec kvalitnější hru a vyhráli ji 21:3, To se bohužel už nedá říct o druhé čtvrtině – velmi ospalá hra, bez energie, bez obrany . . . nevědomost v útoku, neběhání do rychlého protiútoku, neproměňování šoupáků, ale i velké množství ztrát včetně výběru střeleckých pozic. Soupeř hrál hodně zataženě a my jsme jejich obranu nedokázali přečíst a hrát na ni. Nedařila se nám střelba, celkově jsme se soupeři hodně přizpůsobili. Byla z toho naše první prohraná čtvrtina v soutěži.
V poločase, po důraznější domluvě, nastupuje jiné mužstvo. Najednou začneme běhat a bránit, dokonce i mluvit v obraně! a soupeř nemá sílu zastavit naši rychlou a aktivní hru. Za 3. čtvrtinu nastřílíme tolik bodů jako za první dvě. V poslední čtvrtině dostali dostatek prostoru hráči z lavičky.

Ústí nad Labem – BŠ Tygři Praha
41:91 (10:26 18:46 31:67)

Proti druhému týmu v tabulce jsme očekávali větší odpor soupeře. I když tomu tak nebylo, z naší strany jsme nepředvedli dobrý výkon. Celé utkání jsme se trápili v zakončení zpod koše. Neuvěřitelné množství neproměněných šoupáků, které odkryly naše rezervy ve střelbě.
Odjížděli jsme sice s výhrou, ale současně i s tím, že už snad máme špatný zápas vybraný.

Ale přišla neděle….

Teplice – BŠ Tygři Praha
28:64 (6:17 12:28 18:44)

Sobotní zápas odkryl naše střelecké nedostatky a nedělní zápas je bohužel jen potvrdil. A nejen je.
Občas se každému z nás stane, že máme den blbec – všechno nám padá z ruky, nic nám nejde, na co sáhneme, to pokazíme… A tohle se přesně stalo nám v neděli. Nešlo nám opravdu nic – špatné přihrávky, mnoho ztrát, v obraně spousta faulů a o střelbě snad raději nemluvit. Kdybych mohl – tak tenhle zápas vymažu a začnu znovu.
Na druhou stranu – pokora a respekt k jakémukoliv soupeři by nás měly provázet v jakémkoliv zápase. Můžeme prohrát, ale musíme do toho dát vše, prát se, bojovat, hrát naplno…. Prohra vždycky zamrzí, ale když se nechá na hřišti vše, můžeme mít alespoň dobrý pocit ze hry. My jsme sice vyhráli, ale dobrý pocit ze hry – troufám si říct – nemohl mít nikdo z nás. A proto je vlastně lepší, že se na tenhle zápas NEzapomene – že nám připomene vrátit se nohama na zem a zase začít hrát hru, kterou umíme – pokud se tedy chceme prosadit v druhé polovině soutěže, kde na nás budou čekat ti nejlepší soupeři, kteří každou naši chybu potrestají a my bychom si to už opravdu neměli dovolit.

Berme tento zápas jako obrovské ponaučení a pojďme příště hrát s pokorou, energií a hlavně – s chutí.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *