U15 chlapci – dva obdobné víkendy bez výhry

Poslední dva víkend extraligy U15 probíhaly jak přes kopírák. V sobotu 35 minut výborný výkon proti favoritovi, v neděli jsme pak nedokázali zopakovat výkon ze soboty a podlehli papírově slabším soupeřům.

BŠ Tygři Praha  – BK Sojky Pelhřimov 79:84 (22:14, 43:36, 67:61)

Proti loňskému mistru republiky jsme odehráli výborných 35 minut. Po tuto dobu jsme byli lepším týmem a měli jsme blízko i k cenné výhře. Hosté však ukázali, jak zkušeným týmem jsou a závěrečných pět minut se hrálo v jejich režii.

Body: Weig 21, Kheil a Tychna T. 17, Bureš 11, Olejník 9

 

BŠ Tygři Praha  – BSK Modřany Jižní Supi 77:80 (21:25, 36:50, 56:65)

V prvním poločase jsme nastoupili zcela bez obrany a hostům jsme dovolovali jednoduše skórovat. Kromě malé obranné aktivity chyběl i obranný doskok. Poslední tři minuty v prvním poločase jsme prohráli 4:13 a dopřáli hostům pohodlné vedení. Od třetí čtvrtiny jsme lépe bránili a začali postupně snižovat. Dokázali jsme v poslední minut stáhnout na rozdíl jednoho bodu, ale přes snahu jsme se přes soupeře nepřehoupli. Nestačí hrát jen část zápasu, hrajeme Extraligu a chceme-li vyhrávat, musíme hrát celých čtyřicet minut.

Body: Weig 25, Kheil 21, Olejník 11

 

BŠ Tygři Praha  – Sokol Pražský  66:70 (18:17, 34:32, 51:51)

Proti dalšímu týmu z čela extraligové tabulky jsme odehráli výborný zápas. Bohužel jsme vydrželi stejně jako proti Sojkám 35 minut. Vedli jsme o 9 bodů a měli jsme nakročeno k překvapivé výhře. Závěrečných pět minut jsme však opět nezvládli. Zápas se nedohraje sám a my jsme nedokázali v posledních minutách udržet to, čím jsme byli úspěšní. Začali jsme hrát každý sám a výsledek se bohužel dostavil, soupeři jsme nabídli výhru. Hosté využili naší nedisciplinovanosti a stačilo jim pět dobře odehraných minut k výhře.

Body: Weig 25, Bureš 14, Kheil 12

BŠ Tygři Praha  – BA Sparta Praha  52:68 (14:20, 30:31, 42:44)

Chtěli-li jsme si udržet naději na boj o Mistrovství, nezbývalo nic jiného než porazit pražského soupeře, který přijel do Jenče posílen sobotní výhrou v Litoměřicích.  Ospalý začátek znamenal mínus deset bodů po devíti minutách. Lepší část přišla ve druhé čtvrtině, kdy jsme se dostali do vedení 25:24. Ještě do 33 minuty se hrál vyrovnaný zápas (46:44). Posledních osm minut už bylo na hřišti pouze jedno družstvo a my jsme to nebyli. Tuto část soupeř vyhrál 22.8 a zaslouženě i připsal další výhru.

Body: Weig 20, Kheil 9

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *