U15 chlapci – jako na houpačce

BŠ Tygři Praha – Ústí nad Labem
85:81 (28:18 47:43 67:54)

Do souboje proti doposud neporaženému Ústí jsme nastoupili s velkou chutí a energií vyhrát. Dobrý pohyb míče, aktivita a nebojácnost hráčů donutila trenéra soupeře k brzkému oddechovému času. První čtvrtinu jsme vyhráli vysoko 28:18. Druhá čtvrtina se nesla v podobném duchu jako první, ale netrestali jsme dobré pozice zpod koše. Mezery v obraně a špatné odstavování na doskoku dávali Slunetě možnosti ke skórování. Soupeř tak ukrajoval bod po bodu z našeho náskoku. První poločas skončil výhrou 47:43 pro Tygry.
Nástup do třetí čtvrtiny byl opět velmi dobrý. Dobrá koncentrace, zlepšená obrana nedovolovala soupeři snadno skórovat Třetí čtvrtinu jsme vyhráli o 9 bodů a znovu jsme tak odskočili soupeři ve vedení na 13 bodů.
Poslední čtvrtinu jsme si sami zkomplikovali – přestali jsme se hýbat, hráli jsme hodně kolem oblouku a zakončovali střelbou z delší vzdálenosti. Ústí po rychlých protiútocích a útočných doskocích stáhlo náš náskok a po trojce Nováka se prvně ujímá vedení. Naštěstí zlepšená obrana a aktivnější hra v útoku nás vrátila zpět do hry. Důležité dva body (za vyrovnaného stavu 81:81) proměňuje po útočném doskoku Karel a jdeme zpět do vedení o 2 body. Následný útok Slunety ubráníme a v dalším útoku je faulován Cajtík, který 3 vteřiny před koncem zpečetí naši výhru úspěšnými 2 trestnými hody na konečný stav 85:81. Velmi cenné vítězství a získaný skalp silného soupeře. Až na výpadek v poslední čtvrtině jsme hráli velmi disciplinovaně, sebevědomě, byli jsme lepším týmem a výhru jsme si jednoznačně zasloužili.

BŠ Tygři Praha – Válečníci Děčín
71:78 (12:22 30:43 41:68)

V neděli jsme bohužel nezačali úplně dobře – v útoku byl vidět pohyb pouze jednoho hráče s míčem-ostatní většinou stáli, zatažená obrana Děčína pokrývala naše nájezdy a nutila nás zakončovat z delší vzdálenosti. Bohužel se nám ale střelecky moc nedařilo. Útočný doskok jsme neměli, soupeř po získání míče velmi lehce skóroval po nezajištěné obraně. Soupeř těžil hlavně z našich chyb – po přihrávce, po doskoku nezajistíme obranu a dostáváme až příliš snadné koše. Před poslední čtvrtinou prohráváme o 27bodů!!!! Za co ale musím tygry ocenit – je to, že jsme se nepoložili a nevzdali. Po 3 rychlých koších najednou nacházíme svoji tvář, začneme být všude a pomalu snižujeme bodové manko. I když jsme se rvali, bojovali… zápas se nám už nepodařilo dotáhnout do vítězného konce – prohráváme 78:71. Kdyby hra trvala ještě 5min, věřím, že bychom zápas zvládli otočit.
Sobotní zápas dokázal, že se dá porazit každý – i silný soupeř. Nedělní zápas nám dal zase to, že umíme zabojovat a nevzdat se a toho si opravdu cením. Je to jen o našem přístupu a sebevědomí. Věřím, že právě tohle si vezmeme k srdci do dalších zápasů a budeme bojovat o postup do extraligy.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *