U15 jednou vítězně – o postupu do extraligy rozhodne poslední zápas

BŠ Tygři Praha – Basket Poděbrady  101:68 (26:15, 50:41, 66:57)

V utkání jsme střídali výborné momenty, kdy jsme soupeři odskočili, s nepochopitelnými ztrátami, kterými jsme Poděbrady dlouho drželi ve hře. Již v 5.minutě jsme vedli o 11 bodů, ale nepodařilo se nám odskočit více a tento rozdíl se udržoval až do začátku poslední části. Od této chvíle jsme již dominovali a závěrečnou čtvrtinu jsme vyhráli 35:11. Rozdíl v předvedeném výkonu neodpovídá konečnému výsledku, který je pro hosty až nezaslouženě vysoký.

BŠ Tygři Praha – Synthesia Pardubice  75:86 (17:20, 40:36, 59:63)

V neděli dorazil do Jenče dosud neporažený tým Pardubic, oproti minulému utkání i s  vysokými dvojčaty z Hradce. Již tak výškovou převahu ještě navýšili. Tygři věděli, že mohou jen překvapit, dlouho se dařilo hrát s favoritem vyrovnanou partii. Tygři hráli s velkým nasazení a bojovností, díky které získávali i útočné doskoky (když jdeš aktivně doskakovat, můžeš doskočit i proti výrazně vyšším protihráčům). V útoku jsme dobře spolupracovali a proměňovali vytvořené volné pozice. Ještě ve 27.minutě jsme vedli 55:50, ale pak soupeř z Pardubic ukázal svoji sílu a za deset minut bylo 63:78. Velká škoda, že jsme nedokázali udržet naší dobrou obranu po celý zápas a opět jsme se nevyvarovali několika zbytečným ztrátám, které soupeř nemilosrdně trestal. Kluci zaslouží pochvalu za bojovnost. Bylo vidět, že se vyššího soupeře nezalekli a o to víc jsou nepochopitelné zkraty, které nás provází každým zápasem.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *