U15 kluci – 2. místo po základní části

Děčín – BŠ Tygři Praha

67:78 (18:15, 33:32, 47:51, 65:65)

V sobotním utkání jsme odehráli proti těžkému soupeři vyrovnaný zápas. Do Děčína jsme přijeli motivovaní zabojovat o první místo v tabulce a samozřejmě se snahou vrátit soupeři porážku.

Od úvodních minut se hrála přetahovaná ve skóre. Ani jeden tým se bodově neutrhl (po celý zápas) o více jak 6 bodů. V útoku nám dělala problémy zataženější obrana soupeře, která měla jasný cíl – nutit nás střílet z delší vzdálenosti. Střelba se nám sice nedařila, ale dokázali jsme si jít za míčem a úspěšně doskakovat. Dokonce jsme ve druhé čtvrtině (5 útočnými doskoky po sobě) nepustili dlouhé vteřiny domácí tým do útoku. Dobrých střeleckých pozic jsme měli oproti domácímu týmu hodně. Děčínu jsme aktivní obranou nedovolili lehkou střelu. Poločas skončil těsnou výhrou pro domácí o jeden bod.

Do druhé poloviny jsme šli s tím, že musíme více hrát agresivně do koše, chodit si pro fauly a více ohrožovat koš ve hře 1-1.

Druhý poločas začal dobře – rychlé vedení o 6 bodů dávalo dobrou naději k utrhnutí se ve skóre. Dobrou obranou jsme znepříjemňovali soupeři útok a rychlým přechodem i energií jsme měli blízko skóre navýšit, ale opět jsme neproměňovali zpod koše.

Soupeř rychle srovná po našich hloupých faulech i ztrátách a začíná se opět od nuly.  V závěru utkání (3 minuty před koncem) jde soupeř do vedení o 5 bodů. Naštěstí se nepoložíme a poslední vteřiny zahrajeme velmi dobře, dotáhneme soupeře a 15 vteřin při vyrovnaném skóre máme možnost střílet 2 TH. Bohužel nedáváme, a tak soupeř má šanci posledního útoku. Neproměňuje a jdeme do prodloužení.

V prodloužení vypadáme jistěji, těžíme z lepšího útoku a chytřejší obrany a nedovolíme klíčovým hráčům skórovat. Prodloužení vyhráváme 13:2 a slavíme tak po dobrém basketbalu výhru. Všem divákům oba týmy ukázaly napínavou hru se spoustou hezkých momentů.

Ústí nad Labem – BŠ Tygři Praha

77:55 (22:12, 44:25, 62:42)

Do utkání nastupujeme cca po 12 hodinách odpočinku časně ráno. I tak jsme byli odhodlaní vyhrát a urvat tak první místo ve skupině.

Před zápasem si řekneme, že musíme hrát silově na obranném doskoku a zastavovat rychlé protiútoky a nepovolit 2-3 šance soupeři ke skórování. Bohužel už ve druhé minutě utkání má soupeř 4 útočné  doskoky a my nejsme schopni soupeře zastavit.

V útoku nehrajeme špatně, ale nedůrazně, nepochopitelně zahazujeme velké množství nájezdů zpod koše. Celkově upadá ohrožování koše a kluci se soustředí na střelbu z dálky, která se vůbec nedaří. Soupeř pokračuje ve své aktivní hře, ve které zejména reprezentant Švábík dominuje a udává tak naším vyšším centrům tvrdou lekci v odstavování při doskoku. Za celé utkání nasbírá 13 útočných doskoků!!!! V poločase prohráváme 44:25.

V šatně zazní, že budeme bojovat a nevzdáme se. V basketu ani náskok 20 bodů neznamená nic a je dostatek času zápas otočit.

Druhý poločas nastupujeme s chutí, ale dostáváme opět až příliš snadné koše. V zápase dostanou všichni hráči dostatek prostoru, ale bohužel většina hráčů neukázala, co umí zahrát.

Po utkání jsem ocenil jen 2 hráče za jejich přístup a bojovnost, a to je z 12ti hráčů dost málo. Bohužel opory týmu a zkušenější hráči nebojovali až do konce.

Po základní části končíme na 2. místě a do extraligy si poneseme 3 výhry a 3 porážky. 

Kluci mají zajištěnou kvalitní soutěž i ve druhé polovině soutěže, ve které se utkají se silnými soupeři. Na MČR postupuje prvních 8 týmů.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *