U15 kluci – Hola hola, extraliga volá

BŠ Tygři Praha – Jižní Supi

50:49 (7:10, 14:19, 33:35)

Jako přes kopírák si museli připadat diváci, kteří byli i na prvním zápase, který skončil nakonec výhrou o 2 body pro nás. Soupeř přijel posílen o hráče ze Sokola Pražského a hned od začátku na nás nastoupil. 

My jsme tentokrát nechtěli zápas podcenit, kluci nastoupili namotivovaní předvést lepší hru než minule …. a samozřejmě vyhrát. Vstup do zápasu se nám ale bohužel nepovedl a ani další minuty jsme se nedokázali dostat do tempa. Opět nedávání jasných šancí zpod koše, velký problém hrát rychle proti zatažené obraně, brzdí nás naše nedisciplinovanost a ztrácíme za první poločas 20míčů! Co se nám daří – je obrana. Velmi dobře bráníme jejich akce a klíčového hráče Lízálka, kterého dostali na starost Seba a Jony – ti odvedli skvělou práci a povolili mu pouze 6 bodů. Obrana fungovala dobře, ale v útoku jsme se trápili. V první polovině jsme se dostali do potíží s fauly – Karel, Štěpán, Cajtík, Luny i Eda jich nasbírali brzy 2-3 a díky tomu byla jejich minutáž v první polovině malá. V poločase si řekneme, co je potřeba zlepšit v útoku, nebát se – mít větší odvahu, nezbavovat se rychle míče a celkově hru uklidnit. 

Očekávaný tygří nápor se ale nekoná. Pokračujeme v trápení na útočné polovině, kdy prostě netrefujeme. Nechodíme si pro fauly a snažíme se zakončovat střelbou z delší vzdálenosti. Klíčový okamžik proběhne 5 útočným faulem Lízálka. Ale ani na naší straně nezůstáváme pozadu a po 5 chybě opouští hřiště Kája. Trpělivou hrou a agresivní celoplošnou obranou se dostáváme zpět do zápasu a jdeme postupně do vedení o 10 bodů. Kdo myslí, že je rozhodnuto, plete se. 2 min před koncem utkání soupeř trefuje trojku a dává koš s faulem. My netrefujeme a netrestáme soupeře (v závěru utkání 8/1 trestné hody) necháváme se hloupě zdvojovat v lajně a nepustíme míč z ruky. 30 sec do konce za stavu +4 máme opět zbytečnou ztrátu – kroky a vzápětí dostáváme 16 sec do konce trojku. Time out – vedeme o bod. Opět se necháme zatlačit driblinkem k lajně a necháváme se zdvojit, rozskok – míč pro nás. Time out – opět stejná chyba – zdvojení – rozskok. 

Soupeř má míč.  6 sec do konce utkání darujeme supům poslední šanci rozhodnout utkání. Dobrá obrana nás ale nezklamala. Soupeř nedokázal ohrozit koš a my ubránili vedení. Zbytečně dramatická a nezvládnutá koncovka … velká zkušenost. Věřím, že se ponaučíme z chyb, které jsme v závěru nepochopitelně udělali. 

Naštěstí jsme oba zápasy zvládli a výhra nám zajistila postup do extraligy mezi 12 nejlepších týmu v ČR. 

BŠ Tygři Praha – Sokol Pražský 

112:62 (23:19, 46:30, 74:44)

V nedělním utkání jsme na soupeře nastoupili s chutí. Na hráčích byla vidět energie už při rozcvičování.

Rychlá hra a dobrý pohyb v útoku se spoustou hezkých akcí, které ale zase bohužel košem nekončily. První čtvrtina skončila 24:19. Klukům jsem musel vytknout obranu – dávali jsme soupeři až příliš prostoru. 

Druhá a třetí čtvrtina byla z naší strany výrazně lepší a povolila soupeři jen 25 bodů. Na hráčích byla vidět opět chuť hrát a všichni hráči dostali velký prostor na hříšti. 100 bodovou hranici protrhl k radosti tatínka Séba a my se tak mohli těšit na řízečky. 

V příštím kole se utkáme o první místo v tabulce s Děčínem a Ústím nad Labem. 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *