U15 letos poprvé dvakrát úspěšní

BK Horejsek Děčín – BŠ Tygři Praha  35:96 (13:30, 19:54, 59:64)

Děčín měl po polovině základní části pouze jednu výhru, a tu si přivezl z Jenče. Měli jsme proto domácím co vracet a odveta se nám podařila. Do sobotního utkání Tygři vlétli doslova jako uragán. V 5. minutě vedli 17-2 a první část vyhráli 30-13. Začátek druhé čtvrtiny se odehrával téměř na jeden koš a v 17.minutě to už bylo 50-13. Tygři výborně bránili, v útoku hráli nesobecky a dobrým pohybem si vytvářeli volné střelecké pozice. Aktivní byli Tygři i na doskoku, a co neproměnili, si často doskočili a mohli pokračovat druhou šancí. Již do poločasu se všichni zapsali mezi střelce. Hned šest hráčů si připsalo dvojciferný počet bodů. Tygři předvedli krásný kolektivní výkon a nikdo z přítomných nemohl uvěřit, že první vzájemný zápas vyhrál Děčín.

Body – Kheil 16 (1 trojka, TH 2/1), Olejník 15 (1 trojka), Weig 14 (2 trojky, TH 2/0), Tychna T. 13 (1 trojka), Tychna J. 11 ( TH 3/1),  Smažík 10 (TH 2/2), Pavlík 9 (1 trojka, TH 8/6), Adamec 4 (TH 2/0), Veverka 4 (TH 2/0)

BK Kondoři Liberec – BŠ Tygři Praha  62:71 (13:17, 27:33, 41:54)

Liberec v sobotu také vyhrál (nad Nymburkem) a oba týmy tak vstupovali do zápasu s bilancí 4-5.   Hrálo se tak o důležité body v boji o extraligu. Již rozcvičení Tygrů však neodpovídalo důležitosti zápasu. Stejný byl projev Tygrů i v samotném utkání – naši obranu soupeř jednoduše překonával, nehráli jsme kolektivně, nedodržovali jsme pravidla, každý koukal jen na sebe. Jak obrovský rozdíl proti sobotnímu utkání….

Oba týmy zaslouží pochvalu za snahu o rychlý basketbal. Bohužel se obě strany dopouštěly velkého množství ztrát a nepřesného zakončení. Ve třetí čtvrtině jsme se poprvé dostali do desetibodového vedení a na konci této části jsme vedli 54-41. V poslední části domácí začali snižovat a pět minut před koncem normální hrací doby jen vedli jen 60-54. V této části nás bodově držel Martin, který si ale v páté minutě připsal 4. faul. Crazy dalekonosnou trojkou a Dan rychlým protiútokem opět pojistili naše vedení. I přes nedobrý výkon jsme zápas dovedli do vítězného konce a připsali si tak cennou výhru a tím si udrželi naději na postup do extraligy.

Body – Kheil 21 (1 trojka, TH 2/1), Olejník 15 (1 trojka), Weig 12 (2 trojky), Tychna T. 10 (2 trojky, TH 2/0), Smažík 7 (TH 4/3),  Adamec 4, Tychna J. 2

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *