Úspěšná Tygří premiéra v dorostenecké lize U17

BC Vysočina – BŠ Tygři Praha 63:81 (15:19, 30:41, 48:59)

První zápas Tygrů v dorostenecké lize jsme odehráli v Jihlavě. Po vyrovnaných osmi minutách (13-13) probíhal zápas ve vlnách. Tygrům se podařil přelom první a druhé čtvrtiny, po úspěšných zakončeních Kuby a Tadeáše jsme odskočili na 27-15. Poté následovala pětiminutovka bez bodu z naší strany, která se nám nepodařila zastavit ani oddechovým časem. V 16.minutě jsme prohrávali 27-28. Na tento vývoj postupně odpověděli Marko (7 bodů), Filip (který se do té doby střelecky trápil) tříbodovou akcí a Jáša dvěma rychlými protiútoky. Do šaten jsme tak odcházeli s příjemným 11ti bodovým vedením. Začátek druhé půle byl z naší strany festival neproměněných střel (i „tutovek“ z pod koše), a tak domácí snížili ve 25.minutě na 41-39. Naštěstí jsme v dalších třech minutách osmi body opět dosáhli na dvojciferné vedení, které jsme si udržovali konce třetí části. V poslední čtvrtině jsme náskok postupně navyšovali až na závěrečný 18ti bodový rozdíl.

Body – Matoničkin 24 (1 trojka, TH 10/3), Staniszewski 18 (TH 2/2), Fanta 14 (TH 3/2), Klaus 8, Černý 6 (TH 2/2), Choc 4 (TH 2/0), Weig 3 (1 trojka), Kheil 2, Olejník 2

 

BK Sojky Pelhřimov – BŠ Tygři Praha 66:69 (18:17, 33:37, 51:52)

Nedělní zápas jsme začali značně ospale. Již úvod ukázal, že budeme mít problémy se zastavením vyšších hráčů v dolním postavení (tři fauly v první minutě). V první čtvrtině nás střelecky držel Marko (11 bodů) a štěstí, že domácí neproměňovali trestné hody. Ve druhé části se nám podařilo zvýšit tempo a byli jsme i aktivnější v obraně. Po několika ziscích a rychlých koších (Filip – 5 bodů) jsme otočili na 35-28 (18.minuta). Začátek druhého poločasu se nám nevydařil a domácí vyrovnali 37-37. Naštěstí hluché místo netrvalo tak dlouho a ve 26.minutě jsme odskočili na nejvyšší rozdíl 50-42. Následovala tříminutový úsek chyb a nepozorností (doskok po TH, volná tříbodová střela po zaspání, špatný návrat a v útoku snaha hrát sám), výsledkem bylo vyrovnání 50-50. Poslední čtvrtina byla přetahování o každý bod –  obě družstva se 11x vyměnila ve vedení. Tygři měli problémy s fauly -jeden vyfaulovaný a další 4 hráči dohrávali se čtyřmi fauly. Po čtyřech našich neproměněných trestných hodech se domácí trojkou ujali ve 37.minutě vedení 62-64.  Matyáš také úspěšnou trojkou vrátil vedení na naší stranu (65-64). Následující dva útoky jsme zastavovali pouze faulem. Sojky proměnili vždy jen jeden trestný hod (65-66). Důležitý koš zaznamenal po zisku a výborně vyřešené přesilové situaci Filip. Po ukvapené střele jsme dali soupeřům možnost posledního útoku (18 sec do konce). Ubránili jsme tentokrát bez faulu a Marko dvěma trestnými hody pečetil naší výhru.

V příjemném basketbalovém prostředí oba týmy odehrály velmi dobrý zápas, ve kterém byli ti šťastnější Tygři a z Pelhřimova si odváží cennou výhru.

Body – Matoničkin 22 (TH 10/8), Staniszewski 16 (TH 4/2), Fanta 8 (TH 3/0), Choc 7 (1 trojka, TH 2/0), Klaus 8, Černý 7 (1 trojka), Kheil 4, Weig 2 (TH 2/2), Kejval 2

Pochvala a gratulace ke dvěma výhrám v úvodu, ale zápasy nám ukázaly mnoho chyb, na kterých musíme zapracovat.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *