V domácí premiéře výhra, v neděli jsme na favorita nestačili

BŠ Tygři Praha – BA Nymburk B  100:65 (29:17, 52:37, 75:54)

Začátek zápasu byl vyrovnaný. Do 7.minuty (13-15) se oba týmy se střídaly ve vedení. Do konce první části se Tygrům podařily dvě osmibodové šňůry a na konci první desetiminutovky byl stav 29-17. Výbornou energii přinesli na hřiště střídající hráči (Crazy, Jára a Kuba). Všichni hráči se dostali na hřiště již v prvním poločase a skóre postupně narůstalo (19.min 52-29). Škoda neudržení koncentrace v závěru poločasu. Ve třetí části jsme si udržovali bezpečný náskok, který narostl nad dvacetibodovou hranici. I v poslední čtvrtině jsme se snažili udržet vysoké tempo hry, výsledkem byl zvyšující se rozdíl ve skóre (37.minuta 95-59). Nakonec se diváci dočkali i stovky, kterou si v prvním zápase za Tygry připsal Jára. Střelecky se dařilo Martinovi a i další hráči ročníku 2003 odehráli výborný zápas.

Body – Kheil 20 (4 trojky, TH 6/2), Staniszewski 18 (2 trojky, TH 2/0), Weig 18 (2 trojky, TH 2/0), Matoničkin 16 (1 trojka, TH 1/1), Polidar 12 (TH 9/4), Fanta 14 (TH 3/2), Klaus 8, Černý 6 (TH 2/2), Choc 4 (TH 2/0), , Olejník 2

BŠ Tygři Praha – BC Kolín              82: 118 (25:31, 47:61, 60:91)

V neděli nás čekal neporažený Kolín, který rozdílem třídy vyhrál zatím všechna svá utkání. Začátek byl hrůzostrašný. Dvě ztráty, tři snadné koše (téměř bez obrany) a po necelé minutě jsme prohrávali 0-7. V průběhu první čtvrtiny jsme se dokázali hře soupeře vyrovnat a odpovídali jsme hezkými akcemi, během prvního poločasu jsme se přiblížili na čtyři body. Oba týmy předváděly rychlý basketbal s mnoha úspěšnými zakončeními z obou stran. Ještě v 17.minutě byl stav 44-51. Opět škoda nepovedeného závěru první půle. Divákům se tento styl musel líbit (více se myslelo na útok než na obranu), jinak jsme na tom my, trenéři. Ve třetí čtvrtině se nám přestalo dařit v útoku a v obraně to vypadalo obdobně jako prvních dvacet minut – nedokázali jsme zastavit téměř žádný útok výborně hrajícího soupeře a obdrželi jsme opět 30 bodů. V poslední části jsme se střelecky zlepšili, ale v obraně to vypadalo stále stejně. Konečné skóre je možná až příliš kruté. Dokážeme i s tímto soupeřem hrát vyrovnané úseky, pak ale přijde několikaminutový výpadek, který neguje veškeré předchozí snažení. Tento zápas nám nejlépe ukázal, kde zaostáváme a na čem musíme pracovat. Kolín by se svým výkonem určit neztratil ani v extralize a v naší skupině bude asi těžko hledat soupeře, který by mohl takto hrající tým porazit.

K našemu výkonu – absolutně jsme propadli v obraně 1 na 1 nejen s míčem, ale i bez míče (nedokázali jsme zastavit náběh k míči), byli jsme příliš slabí ve hře tělem (nejvíce bylo vidět při doskoku pod oběma koši), při překonávání pressingové obrany jsme byli zbrklí a nedokázali jsme dodržovat pravidla, která jsme si stanovili před zápasem. Pozitivem je hra v útoku a 82 bodů, které by při dobré obraně měly stačit na výhru

Body – Staniszewski 16 (2 trojky, TH 3/2), Polidar 14 (TH 4/2), Kheil 13 (3 trojky), Choc 11 (1 trojka, TH 2/0), Matoničkin 9 (TH 3/3), Weig 7 (1 trojka, TH 4/2), Fanta 6 (TH 4/4), Klaus 4 (1 trojka, TH 2/1), Černý 2

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *